REC (2007)

I když jsem dřív viděl Quarantine, musím uznat, že tohle má opravdu lepší atmosféru. Nevím čím to je, když jsou to oba vlastně skoro stejný filmy až na pár úprav charakterů, ale u obou jsem se tak nějak bál/bavil stejně. P.S.: Silně doporučuji sledovat tento film se skupinou několika lidí - nejméně však čtyř

Diplomová práce (1996)

Spousta zvratů, která vás odlákává od hlavního vraha, aby se jím na konci stejně stal týpek, o kterým jste si to mysleli od začátku, to děsně zabíjí. A navíc ta ďábelská španělština! 60%

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

WOOOOW! Tak tohle byl nečekanej nařez. Skvělá atmosféra a perfektní hudba s pár známými jmény. A celý to frčelo od začátku do konce. Rozhodně lepší než Marvelovští Avengers! Dokonce se párkát dostavila i husí kůže... Víc takovýchto animáků. Další Justlice League of America! 90%

Dvojí hra (2009)

Almost perfect! Z Gilroye se stává Macho Man!

International (2009)

Od Tykwera jsem čekal něco hodně lepšího. Clive tu byl takovej mdlej, a Naomi tak nějak navíc, řekl bych. A vůbec to bylo nějaký celý divný. 47%

Pochyby (2008)

GENIÁLNÍ! Perfektně natočené! Tohle nebyl herecký koncert, ale symfonie o třech sólistech, doprovázených minimalistickou hudbou Howarda Shorea. Úžasně se předvedla Amy Adams. Její James, byla tak uvěřitelná, že to snad není ani možný. Meryl Streep, kterou nemám rád, tu spolu s Hoffmanem předvedli něco dokonalého. Tohle bylo ryzí herectví. Některé filmy mají 90 minut a táhnou se jako kdyby měly tři hodiny. Tady byl začátek, a najednou konec. Uteklo to rychle, pořád se něco dělo a já jsem čuměl s otevřenou pusou. Některým vadí závěrečná ventilace Meryl, ale pro mě to bylo to pravé zakončení. Tak silný film jsem dlouho neviděl.

Hrdinové (2006) (seriál)

[červenec 2009 - vše podruhé] - Volume One - Genesis: 100% Naprosto nevídaná věc. Pamatuju si, jak jsem to před pár lety viděl poprvé, a byl nadšenej, z toho konceptu: Ne, že se představí lidi se superschopnostma, najdou se, vytvoří BadAss team a nakopou záporákům řiť. Nene, postupně se nám představují, a ukazuje se, jak jim nově nabité schopnosti zasáhly do života. Postupně se jejich životy protnou, a pak se jede dál. Paráda. Jen bych podotknul, že finále se možná mělo odehrávat v epizodě Five Years Gone... I když samotné finále na Kirby Plaza bylo dechberoucí. Volume Two - Generations: 80% (jedno z mála plusů Scénarisctické stávky) Druhá řada není špatná. Rozhodně ne tak, jak se všude píše. Když teď sjíždím HEROES po sobě, bez nějakých delších prodlev (aneb ať žijí prázdniny ;)), tak musím říct, že Volume Two se na 11 dílech předvedlo celkem perfektně. A navíc se odehrává během čtyř měsíců po události na Kirby Plaza, což dává tvůrcům kapku omezený prostor. Ale využili ho perfektně. Je tu menší bota s těma Jihoamerikáncama a Nikki (tu už mohli konečně zabít, nebo odsunout.). No a Hiro se dal taky vyřešit za míň času. Ale to je těch 20% dolů od první řady... Třetí řada je rozdělena na dvě části. Každou z nich hodnotím zvlášť: Volume Three - Villains: 50% Aneb cítím něco zkaženého v Petrellovic rodině... Velmi slabý začátek! Na HEROES řekl bych až nevídaný. 13 dílů má tato kapitola. Jenže takových sedm dílu se nic neděje. Akorát se dozvíme, že Hiro je děsnej vůl, opět tu máme Ali Larter, jenže už ne jako Nikki, ale jako Tracy! Trapas. Pryč s ní! Sylarova likna je dobrej nápad, jen špatně provedenej. Kvalita se trošku zvedá od zjevení ! ! ! SPOILER ! ! ! Arthura Petrelliho ! ! ! KONEC SPOILERU ! ! ! Ten do celého Volume vnáší aspoň trošku zápletky. Ale od osmého dílu, který nese název jako celé Volume - Villains - se začínají teprve dít věci! Takhle našlápnutý HEROES jsem chtěl, a hlavně: takhle jsem si je pamatoval. Až na předposlední díl, kdy se dozvíme, že Hiro je ještě větší vůl, než jsme se dozvěděli na začátku Volume, je to opravdová jízda! Ovšem ze tří hvězdiček už to doopravdy nic nezachrání. Volume Four - Fugitives: 90% Tak a je to ;) Celé Volume dostálo svému názvu. Díky tomu, že se nám ze všech stali Uprchlící nestrávíme moc času na jednom místě a cestujeme, když už ne po světe, tak aspoň po USA. Taky se nám vyměnili scénaristi, takže se nám HRDINOVÉ začínají aspoň tošku redukovat. Dokonce máme i skvělou zápletku: Plán, který ale neprobíhá podle plánu (ať žije nespoilerování ;)) A dostali jsme nového, perfektního záporáka v podání Željko Ivanka. Staří známí s problémy, které nemají šanci zvládnout sami. Tzn., že se nám to konečně teamuje. Opět jsme chvíli pátrali v minulosti, kde jsme zjistili jak to všechno začalo. Zajímalo by mě jak to dopadne s Hirem, který moc používá jeho schonost, a jeho tělu se to začíná nelíbit. Taky je škoda, že Sylar ustoupil v první půlce celkem do pozadí (Master/Padawan trip považuju za jeden z největších kiksů celého seriálu). Ale to, co s ním provedli na konci je geniální. Takže by mě zajímalo, jak to dopadne ve Volume 5 - Redemption: 22.9.2009

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Shazuje to Scratt, jenž je k neuvěření trapný (ale zamilovaná scéna ušla), rodinný hodnoty taky nemuseli cpát všude a kupodivu i Sid. Jeho linka, jenž vlastně odstartovala celou záletku byla velmi trapná. Ale zbytek mě bavil. Normálně by to bylo tak na tři hvězdičky. Ty akční scény ("stíhačkový" fight je pro mě vrchol filmu) a pár vtipných dialogů a Powellova hudba to zvedá na čtyři. P.S.: Diegovo "Srabe!" A Buck ruluji!

Veřejní nepřátelé (2009)

Mann mi tentokrát dal pěknou podpásovku... Byl jsem jedním z mála zastánců jeho digitálního kamerování, alespoň co znám, ale to co předvádí tady? Vždyť Četnické Humoresky vypadají líp, a navíc mají lepší atmoféru té doby! A ty debilní zpomalovačky? Já jsem myslel, že se trapností propadnu do země. Nasvícení scén v prdeli. Dialogy, šustily papírem! Atmosféra té doby taky nikde. Film o délce 140 minut kde se 90 minut děje úplný hovno? No, a abych nezapoměl: Orchestrální soundtrack mě tak rušil, že jsem si říkal, jestli to vůbec je Mannův film. Člověk, který má vždy bezchybně vybranou hudbu, mi naservíruje tohle? Vždyť i ta ústření písnička, kdy John tancuje s Billie, je otřesná! A to mám Jazz a období filmu strašně rád. tím myslím opradvu hodně... Nespočetněkrát jsem se podíval na hodinky, a čekal až se něc stane. Neco, co by mě vytrhlo z té letargie do které mě film uvedl. Dokonce se mi přihodila stejná věc co Civalovi: To že uběhlo jen 10 minut?! Michaeli, co to kurva děláš?! Vždyť tě mám v TOP 10! Od střílečky na chatě, se to dalo aspoň trošičku vyržet, ale opravdu šedý průměr! Na druhou stranu velmi potěšily camea, či minirole mých oblíbenců, např.: Emilie DeRavin, David Wenham, Stephen Dorff, dokonce jsem zmerčil Herca z The Wire! Ale to bohužel nestačí. Možná se na to někdy podívám znovu na DVD, nebo až v televizi, ale do té doby budu tento Mannův kiks přehlížet. Do piky - druhé zklamání během jednoho týdne. 55%