Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Do pubertální dívky mám daleko, přesto jsem na tomhle dílku byl v kině a odcházel jsem spokojen, protože: a) byl jsem tam s přítelkyní, b) přesně jsem věděl, co to bude, c) chtěl jsem si odpočinout. Stejně jako o prvním dílu platí: Je to tak blbé, až je to SKORO hezké.

Deník princezny (2001)

Pro mládež velmi oddechová komedie, na kterou se může podívat i dospělý člověk, ale pouze tehdy, chce-li se podívat na něco ujetého:-).

Co ta holka chce (2003)

Nenáročná odpočinková romantická komedie s vynikajícím Colinem Firthem o tom, jak americká puberťačka a její otec (který je shodou okolností anglickým šlechticem) hledají cestu k sobě navzájem.

Nebezpečné hry (1998)

Po cca 20 minutách to vypadalo, že je zápletka u konce, ale to jsem vlastně ještě vůbec netušil, o co tam půjde. Několik velmi překvapivých zvratů činí z tohoto snímku velmi zajímavou záležitost, ovšem zároveň jsou i jeho slabinou. Na další shlédnutí už příliš nezaujme.

Miluj bližního svého (1999)

Tenhle film už asi nebudu chtít vidět znovu (nebo za hodně dlouho), přesto dávám 4*. Kdo viděl, ví proč.

Elita (2001)

Kvalitní napínavý thriller. Podobnost hlavního záporáka s Billem Gatesem patrně není čistě náhodná:-).

Lesní jahody (1957)

Moje první setkání s Bergmanem bylo poněkud rozpačité. Film je to bezesporu zajímavý, scéna profesorova úvodního snu opravdu velmi hutná, značněi úsporné použití filmové hudby mírně frustrující, ale celkově je to takové nějaké neslané nemastné. Prostřední část filmu si příliš nepamatuji, protože jsem bojoval se spánkem, až konec mě trochu probral. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jaké poselství tento film nese, asi bych nevěděl, jak odpovědět. Možná jen to, že jste-li režisér a považujete-li své sny zajímavé, udělejte z nich artový film. Možná se stane nesmrtelným.

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Ne že by to nebyla blbost, ale docela se mi to jako oddechový televizní film líbilo. Rozhodně zábavnější podívaná než "bratříček" Fantom Paříže. Nápad se strašidlem v muzeu je výborný a Sophie Marceauové to velmi sluší.

Tři veteráni (1983)

Jako pohádka pro děti 3*, jako trošku hořká komedie s úžasnými herci, klasickými hláškami a spoustou životní moudrosti 4*.