Ach ty ženy! (2003)

Tak nevím, jak může být celá zapletka filmu postavena na tom, že se hrdina nemůže rozhodnout mezi H. Graham a M. Driver. Muž alespoň průměrného vkusu by měl za 10 vteřin jasno:-). Ale Collin Firth stále váhá, přestože scénárista obdařil obě ženské postavy charakterem vzbuzujcícím zcela jednoznačné sympatie/antipatie. Raději si však měl dát práci s alespoň průměrnou zápletkou. Patrně měl ale na scénář pouhý jeden pracovní den. A asi ještě chvátal na odborářskou schůzi.

Já, legenda (2007)

Narozdíl od zástupu kritiků jsem byl docela spokojen. Příjemná stopáž (nutkavá touha většiny režisérů natáčet snímky alespoň 120timinutove mě fakt točí), standartně charizmatický Will Smith, výborná atmosféra úvodní scény. To jsou hlavní klady, ale ani závěr není zas až tak špatný. Hlavně nevím, jaký jiný konec bych si nespokojení diváci pro tento druh filmu asi tak představovali. I ta trocha náboženské agitace se dá přežít. To už spíš bez lekacích sekvencí bych se obešel.

RoboCop (1987)

Klasika 80. let je překvapivě stravitelná i po 20 letech. Osamělý mstitel budoucnosti si to s ultrazápornými záporáky vyřizuje řízně a nekompromisně, jak to chceme vidět.

Divočáci (2007)

Takove Nekecej a padluj po 20 letech. Nic objevného,ale rozhodně přinejmenším po většinu času tento film baví.

Ledově ostří (2007)

Takový Zoolander na ledě. Hodně potrhlé, ale místy i vtipné.

Mrazivý faktor (1999)

Je to tak blbé, až je to vtipné (tak jako ostatně většina filmových béček).

Dohazovač (2005)

Přestože se docela nerad směju vtipům založeným na ztrapnění hlavní postavy, párkrát jsem se i dokonce pobavil. A nebylo to obvykle díky vtipům Setha Greena, který asi nemůže za to, že postava (typ "kamarád na dělání humoru") se zrovna moc nepovedla. Může za to spíš málo schopný scénárista. Jeho tvůrčí neinvence se projeví např. i při odhalení prohnilého charakteru ženicha, které velmi okatě sloužilo pouze k obhájení hlavního hrdiny - svědka, že přebral ženichovi nevěstu.

Ratatouille (2007)

Na Pixar lze použít slogan jedné develeperské firmy: "Nadstandart je naším standartem". I Ratatouille je vynikající animák, ovšem při srovnání pouze s jinými pixarovskými dílky (a Aardmany) je to již jen onen standart, navíc natažený na pro děti (a mě) dlouhých 110 minut.

Sejmi je všechny (2007)

Dejme tomu, že Clive Owen je cool. Dejme tomu, že pár akčních scén je celkem cool. Ale to je asi tak všechno. Když už to má být jen o střílení, tak mohlo být tempo ještě o něco zběsilejší, trošku ubrat na vycpávkách by nezaškodilo. Otíkovo shrnutí děje vystihuje vše podstatné, co se o tomto snímku dá říci.

A co když je to pravda? (2005)

Ne že by to byla nějak převratná věc, ale kdo by od romantické komedie něco takového čekal. Většina diváků čeká, že tvůrci budou ctít pravidla žánru a pouze je dokoření nějakým nápadem. Zde se to povedlo, nápad s duchem funguje jako zdroj příjemného humoru, který krásně ladí s romantickou notou.