Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Jednička super, dvojka dostačující. Chcete-li přepnout do módu minimální mozkové námahy a zamlouvá-li se vám béčková sci-fi plná hnusných podzemních příšer, nadhledu a Michaela Grosse, neboli nejpovedenější variace na Tacklebarryho, tohle je ten pravý film. Hloupý scénář plný klišé už zkrátka musíme brát za samozřejmost.. 60%

Operace Corned Beef (1991)

Dva báječní herci v sympatické špionážní komedii, která strčí svým nápaditým humorem hravě do kapsy velkou většinu podobných amerických výstřelků. Živelnost a elán z toho po celou dobu doslova sálá, takže lze snadno odpustit nemastný neslaný závěr, který se svou zběsilostí naopak zcela minul účinkem... 80%

Chvění (1990)

Přesně jak napsal Isherwood, Chvění je nenáročné a zábavné béčko. které se ale může pochlubit zajímavými vetřelci a velmi sympatickou ústřední dvojicí. Rozhodně tu nenajdete žádné hnusné záběry nebo hrůzunahánějící scény, ale zato si užijete dostatek opravdu zábavné a svižné akce doprovázené spoustou povedených hlášek, což je pro mě přesně směs na 4*.

Ti druzí (2001)

Od úvodních minut na vás působí stísńující prostředí a atmosféra velkého a navíc potemnělého domu, a i když se snímek rozjíždí ve velmi pozvolném tempu, tak zůstáváte sedět v křesle jako přibití a čekáte na to velké a temné, co se neodvratně a čím dál více přibližuje. Ti druzí nevyvoválá v divákovi hrůzu jen pomocí laciných lekaček nebo hnusných zjevení. ale režisér spíše celou dobu pomalu a chytře přitlačuje na pilu, pohrává si s napínavými scénami a dokáže udeřit i v málo očekávané chvíli. No a konečná pointa, na kterou jsem byl opravdu hodně zvědavý, mě dokázala dokonale překvapit a šokovat. Na plné hodnocení jsem byl ale v rozpacích až moc.

V moci ďábla (2005)

Tento neortodoxní horor jednoznačně pozvedají slušné herecké výkony a výborná hudba od Christophera Younga. Několik děsuplných záběrů hlavně z první poloviny se snaží úspěšně navazovat pocit vzrůstajícího napětí a hrůzy, ovšem postupem času, jak vstoupí do hlavní role soudní proces, už vlastně ani nesledujeme očekávanou duchařinu, ale spíše ambiciózní psychologické drama snažící se co nejvíce zapůsobit na diváka skutečností, že toto se skutečně stalo. To ale nic nemění na faktu, že Scott Derrickson je očividně velice zručný filmař, který dokáže i soudní přelíčení zobrazit více než poutavě a snímek i přes svou délku uteče jako voda. No a nesmím také zapomenout vyzdvihnout hereckou kreaci Jennifer Carpenter, z jejíž gest a zmučených pohledů mě opravdu mrazilo a která hlavně dokázala zvýšit spád a autentičnost celého nedotaženého díla.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Na chvíli si představme, jak by to asi vypadalo, kdyby byly veškeré zdejší vrcholné scény natočeny na motivy denní rutiny řadového holohlavého občana, třeba mě - to bych se takhle ráno probudil, rozmlátil na padrť mou jedinou televizi, následněz nudy ukradl pět aut a jednu policejní motorku, jezdil po městě v nemocničním úboru, který nezakrývá ani zdaleka vše, zasouložil si s krásnou holkou na veřejnosti (a ještě bych za svůj výkon sklidil potlesk Japonců - u nás tedy spíše Romů) a nakonec vyskočil z vrtulníku a narychlo zavolal mamince, ať se nebojí, že do druhého dílu (pardon, dne) se mnou pánbůh pořád počítá.... Já vím, je to film, a neříkám, že i já sám bych si jednou v životě něco takového neužil, ale všechno má své meze - tady se na ně jaksi zapomnělo, i když na jednu stranu je to vlastně dobře :) 65%

Orphan (2009)

Osobité, atmosférické, překvapivé. Orphan jede první dvě třetiny v zajetých kolejích, aby se v závěru proměnil v nekompromisní knockout všem, kteří si o jeho obsahovém potenciálu dovolili pochybovat. Trochu prostoduchá a naivní, ale výtečně zahraná, psychologicky vytříbená a úderně vypointovaná strašidelná báchorka o jednom pouze na oko roztomilém holčičím čumáčku, která má díky suverénní režii co nabídnout i po opakovaných projekcích... 80%

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Docela úchylárna, která se stává dobře koukatelnou a svižnou hlavně díky hereckému výkonu Miroslava Donutila. Být na jeho místě jiný herec, tak by veškeré vtipné scény a gagy zdaleka nevyzněly tak povedeně a celý film by spadl ještě o úroveň níže.60%

Policajt v Africe (1978)

Příjemná a oddechová komedie se sympatickým Budem Spencerem, který narozdíl od některých společných filmů s Terrence Hillem nehraje takovýho bručouna a naplno projevuje i své komediální nadání. Je to sice už hodně dlouho, co jsem to viděl naposledy, ale přesto si stále pamatuju tu hromadu zmlácených zločinců( geniální závěrečné bitka), převržených stolů a vymlácených oken...... a o tom přece Spencerovi filmy jsou.