• Krátkometrážní
  • Hudební

Vánoční kronika (2018)

V mnohých scénach naivnučké dielo, takže deťom sa páčiť rozhodne bude, ale ak dostane slovo najcoolovejší Santa v dejinách kinematografie, začnú sa diať veci. Zo začiatku som bol sklamaný, že pozerám klišé pre malé deťúrence, ale nakoniec si prídu na svoje hlavne tí, ktorí sú tiež deťmi, ale dospelými. Takže za mňa parádna zábava, samozrejme moderná a je to aj moralitka, ale má to ducha Vianoc a o to tu ide.

Budiž světlo (2006)

Skôr priemer medzi vianočnou produkciou, ale má čo ponúknuť a to čo ponúka, je tradičná americká christmas zábava. V tomto období, to určite nič nepokazí.

Sváteční rande (2020)

V dnešnej dobe hľadím k podobnému žánru so značnými skepticizmom a už dupľom, ak ide o film zo streamu. Ale pozrime sa. Aké prekvapenie, tu zrejme tvorcovia mysleli aj na tých o niečo skôr narodených, ako dnešní teenageri a natočili snímok pre nich. A za to vďaka.

Základ rodiny (2005)

Zbierka klišé, alebo skôr rovno výstavná skriňa. Ale prečo neveriť, že na Vianoce sa dejú zázraky a všetko sa na dobré obráti a priania sa stanú skutočnosťou? Túto rodinku som si zamiloval a film sa stal pre mňa už teraz vianočnou klasikou. Humor a dojáky v plnej poľnej.

Miluji tě k sežrání (2005)

Vianočná komédia, ktorá má bližšie k turbulentným nekorektným snímkom, ako k dojímavým romancám. A tu to rozhodne kvitujem.

Přežít Vánoce (2004)

Ohromný potenciál. Ohromný. Utopil sa v trápnosti a vyumelkovanosti. Sú tu scény, ktoré majú ambície a vedia vianočne, či emočne zaujať, ale toto nepripomína vianočný kinoflim, ale obyčajný TV produkt.

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Nezabudnime na jednu vec. Aká je toto stránka. Stránka kde sa hodnotia a komentujú pohyblivé obrázky. Hans Zimmer je pán pánov, človek, ktorý dal filmovému svetu nejeden zimomriavkový hudobný motív, či nadupanú akčnú montáž. Je to legenda, ktorá je rovnako nezameniteľná, ako jedinečná. Tento záznam koncertu, je ale iba záznam koncertu...všetky tu odohrané filmové melódie, sú tu nasnímané v klasickej koncertnej podobe...všetci umelci okolo, boli viac ako parádny a skvelo zoskupený, ale hodnotíme pohyblivé obrázky...jeho maestro s celou svojou garnitúrou, ale odviedli neskutočné koncertné predstavenie...klobúk dole.

3D Saamri (1985)

Bollywoodsky horor. Takže tanečky ( jeden z nich sa inšpiroval Jacksonovým Thrillerom ), lacný humor ( naozaj je to viac komédia, ako strašidelný žáner ) a jedna celkom podarená maska ( škoda, že sa neukázala v lepšom snímku ).

สาวลับใช้ (2020)

Ak máte s hororov napozerané stovky titulov, ste v tomto prípade v prdeli. Máte proste prúser. V časti, ktorá je prezentovaná ako ducharina, uvidíte snáď desiatky podobne ladených filmov z ďalekého východu. V časti, ktorá je zameraná na celkom inú divíziu tohoto žánru, sa pre odchovaného tých niekoľko umne položených zásekov nožom do ľudského tela, bude zdať ako len slabá prezentácia toho, čo už nejeden veľký hororový majster ( Dario Argento, Lucio Fulci atď ) predstavil, a to v plnej poľnej. Takže mi to vlastne vychádza len ako celkom obstojná večerná uspávanka na dobrú noc.

Velká vánoční jízda (2011)

V úvode sa dostaneme do deja skvelou, špionážnou sekvenciou, ako sa vlastne dostanú všetky darčeky k deťom, ktoré si to zaslúžia. A škoda, že je to vrchol filmu. Predsa len nechcem tento animák hodiť do priemeru, lebo má veľa čo povedať a hlavne morálne podporiť. Áno, je to len konzum, ale má chvíľky, keď treba rozmýšľať a ten samotný konzum eliminovať. Kto vie či to štúdio chcelo takto, alebo si len neuvedomili, že ľudia sú ľudia a chcú žiť šťastne a nie len na sviatky oobdarovávať blízkych láskou a porozumením.

Časové pásmo bylo změněno