• Krátkometrážní
  • Hudební

Phil Collins: You'll Be in My Heart (1999) (hudební videoklip)

Na počudovanie, nemá tento videoklip k filmu od Disneyho štúdia, TARZAN, motivačne filmový klip. Je vizuálne opulentný, ale ak by ste neboli oboznámený o tom, že ide o promo k akémusi filmu, ani to nezbadáte.

Ace of Base: Life Is a Flower (1998) (hudební videoklip)

Pre skupinu zrejme jeden z najjednoduchších videoklip, ale úprimne aj najspokojnejších. A je to viditeľné. Štvorica toho mala za sebou už dosť a tu sa po dvojročnej odmlke proste chceli len tak pobaviť. A vyšlo.

Ace of Base: Never Gonna Say I'm Sorry (1996) (hudební videoklip)

Akási variácia na predchádzajúci videoklip Beatiful Life. Podobná vizuálna štylizácia, ale viac uvolnenejšia práve kvôli jemnejšie znejúcemu songu.

Ace of Base: Living in Danger (1994) (hudební videoklip)

Mierne mysteriózny videoklip, trochu odlišnejší od tvorby skupiny, ktorá mala vo svojom portfóliu zväčša promá jednoduché a nenáročné.

Smrtící erupce (2018)

Ďalší z rodu umeleckých paskvilov, mockbusterov slávnejších predlôh a jednohubkových zlátanín Céčkovej a nižšej kategórie americkej kinematografie. Miera zábavy, keď sa vám kútiky úst vytáčajú nahor, je tu však maximálna a tak sa priaznivci zlých filmov majú na čo tešiť.

Rodičovství (1989)

Ak sa na to tak pozriem z väčšej výšky, je to vlastne celé len nudná mozaika niekoľkých rodín a ich problémov, strastí a slastí. Ak sa na to ale pozriem podrobnejšie, je to prípad filmu, kde to všetko dobré a divácky vďačné stojí hlavne na hercoch. A nenachádzam tu žiadneho červíka. Treba však brať do úvahy aj to, že je to o americkom spôsobe života a ak sa divák na tento mód zapne, bude navýsosť spokojný.

Báječní muži s klikou (1978)

Ak máte nakukané čo to z praveku kinematografie, táto sympatická veselohra vám pohladí dušu. Ako sa na začiatku 20. storočia ľudia dostávajú k vynálezu biografu a ako ,,šikovný´´ biznismeni ich dopyt oceňujú. Príjemný snímok.

Proč nevěřit na zázraky (1977)

Aj keď snímok obsahuje pár skvelých komediálnych motívov, vieme že je to vlastne satiricky podaná skutočnosť. Porazení náckovia utekajú smerom cez dedinský kraj a snažia sa ešte čo to napáchať. Český ľud je ale pripravený na všetko. Tragikomédia, ktorá podľa mňa rozhodne nezostarla.

To neznáte Hadimršku (1931)

Vlasta Burian sa objavil vo väčších filmoch a úlohách, ako je tento prípad. V ňom to ide skôr na hrane trápneho humoru ( kto by to o Vlastovi povedal, že ? ). Samozrejme nesmie chýbať v českej kinematografii ( nielen tej doby ) mimoriadne populárne zameňovanie osôb a máme tu slepačiu polievku, ktorá bola uvarená z nie veľmi kvalitnej hydiny.

Ace of Base: Lucky Love (1995) (hudební videoklip)

Americká a aj európska verzia videoklipu ku tomuto songu má jednu spojitosť. Ide o vzťahy. Určité, či neurčité. A v každej verzii je hudobná rodina sympatická, ako vždy. P.S. US verzia je ale predsa len erotickejšia ( aj napriek americkému puritánstvu ), ako tá zo starého kontinentu.