• Krátkometrážní
  • Hudební

Light & Magic - Morfování (2022) (epizoda)

Prechod na nový ´´nástroj´´, pomaličky rozvracia veľkú rodinu ILM. Digitál vs zlaté ručičky ľudské. Spolupráca ale naďalej ostáva. Prichádzajú prelomové hity.

Light & Magic - Myslím, že jsem našel své lidi (2022) (epizoda)

Staré dobré old fashion triky, musia pomaly ustupovať pred rozmáhajúcimi sa CGI. Pokrok nepustí. Či to bol krok v pozitívnom smere, musí každý posúdiť sám. Každá vec má svoj rub aj líc.

Light & Magic - Přemýšlej o tom (2022) (epizoda)

ILM si to pekne šinie dopredu, updatuje svoje technológie a vytvára ešte komplexnejšie vizuálne efekty. Mašina je rozbehnutá.

Light & Magic - Na vzpínajícím se broncovi (2022) (epizoda)

Neprebádané trikové miesta, sa dostali po nesmiernych komplikáciách na plátna kín. Svetlo sveta uzreli STAR WARS a po nich už nikdy nebolo to, čo pred tým.

Light & Magic - Gang outsiderů (2022) (epizoda)

Takže najgeniálnejšia triková filmová banda minulého storočia, sa nám predstavila a môžme začať. Úspech tohto trikového štúdia stála na (ne)skúsenosti prítomných. Výborný odstrel.

Americká elegie (2020)

Herecké koncerty celého ansámblu, sú hybnou silou tohto filmu. Amerika, ako ju vidia američania a nie zámorie v telke či internete s pozlátkom. Už tu bol nejeden podobný pohľad na život tých ,,dole´´, ale už dlho tu nebol taký, ktorý vás vtiahne a nenechá emotívne chladným.

Rychlá rota (2022)

Nielen to, že som to hltal ako malý, ale aj spústa popkúlturných odkazov na nielen animované kulty, mi z filmu spravila skvelú dobrodružnú zábavu. Možno to detským divákom až tak veľa nepovie, ako nám na tom odrasteným, ale verím že budú rovnako spokojné ako vy, a na oplátku im potom na dobrú noc môžte vy drahí rodičia porozprávať nejakú tú epizódu CHIP A DALEa.

Řev (1981)

Aj keď si v nebezpečných scénach, zrejme každý nepriznane nahnedil do nohavíc, tie vo filme pôsobia akosi komicky, pričom hudba to ešte posilňuje. Film samotný je však z hľadiska natáčania legendou a neostáva nič iné, len s veľkou úctou zložiť tvorcom a hercom ( aj tým zvieracím ) poklonu za svoj čin. Hra na mačku ( doslova ) a myš môže začať.

Blondýnka (2022)

Dať snímku v dnešnej dobe rating NC-17 ( najvyšší možný udelený ), za niekoľko záberov na poprsie, za pár nadávok a neexplicitné pohľady na sexuálne scény, je v skutku tragické. Vraciame sa späť do praveku. Musím napísať, že na dnešnú dobu veľmi rozporuplný snímok, pred takými dvadsiatimi rokmi, by to bol v celku kladnejšie prijatý film. Dnes musí byť všetko krásne a politicky úhľadne nakomponované. Pravda, aj keď je krvou a potom vpísaná do dejín, nesmie vo svojej pravej podobe existovať. Vraciame sa do praveku. Ťažký snímok pre priaznivcov dnešného pochodu dejín a mlska pre všetkých ostatných.

Žena v okně (2021)

Režijné vedenie je skvelé, má to akýsi fincherovský pohľad, zameraný na neviditeľné vizuálne efekty, ktoré dobre vykresľujú atmosféru. Príbeh, to je už iné kafe. Je dosť nepresvedčivý a pointa gýčovitá. Herci si tu odovzdávajú výkony priamo úmerné platom, takže ani príliš nevystrkujú rožky. Film, ktorý zvláda svoju polohu kriminálneho thrilleru s dostatočnou vervou.