• Krátkometrážní
  • Hudební

Četník ve výslužbě (1970)

Ďalšia časť z legendárnej série. Funes opäť v dokonalej forme a priznajme si, najviac sme to sledovali hlavne kvôli nemu.

Četník a mimozemšťané (1979)

Bláznivá sci-fi komédia, ktorú, podobne ako všetky ´´žandárovky´´, kormidluje Funes so svojou nespútanou komikou.

Četník a četnice (1982)

Funes vo svojej poslednej úlohe. A zároveň úlohe, ktorá ho asi najviac preslávila. Jemu česť.

Obojek (1991)

Akčná oddychovka, ktorú by som aj mohol nazvať spin-off z THE RUNNING MANa.

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

V Nemecku je STAR TREK mimoriadne populárny. A tak nečudo že v tejto krajine vznikla aj paródia, ktorá mala korene v rovnomenných skečoch komediálneho programu BULLYPARADE. Paródia nesmierne vtipná a technicky vynikajúco spracovaná. A ja len dodám, že kto pozná STAR TREK a takisto aj pánov okolo Michaela Herbiga a obľubuje ich, tak si zgustne. Podobne ako pri MANITUOVEJ TOPÁNKE.

Pekelná noc (1981)

Čo tak povedať o tomto vydarenom, klasicky vystavanom slasheri. Občas pôsobivo napne ( naozaj dosť občas ), občas pôsobivo nudí ( naozaj len občas ), tá pravá, desivá synth hudba a klasické charaktery, z ktorých veľa nezostane ( neberte to ako spoiler, tak to v každej vyvražďovačke chodí ). Takže pekné 4*, z ktorých ale mohlo byť 5, keby mal snímok väčšiu porciu gore a menšiu porciu minút, tak ako sme v tomto žánri zvyknutý.

Fantom (1922)

Čo človek robí kvôli láske. Ale naozaj láske, alebo momentálnemu ošiaľu? Pri všetkej tej svojej poblúznenosti a naivnosti sa zamotáva do spletenca tragických udalostí a situácií, z ktorých už nemožno von a v domnení východiska sa do toho namotáva ešte viac. Snímok síce neposkytuje taký veľký emocionálny náboj ako v režisérovom neskoršom, nesmrteľnom VÝCHODE SLNKA, ale príbeh je podaný precízne a jednoznačne. To všetko v nepochybne majstrovskej réžii pána Murnaua, ktorý bol jedným z najlepších tvorcov nemej éry. Z určitosťou povedané.

Manituova bota (2001)

Kto nepozná vinnetuovky, kto sa nevyzná v nemeckom slangu, kto nepozná humor partie z BULLYPARADE, ten nemá šancu. Úprimne povedané.

Didi na plný plyn (1986)

Klasika predrevolučnej televíznej zábavy, keď sa smialo celé Československo a na druhý deň sa rozprávali a diskutovali scény a hlášky s filmu ( v mojom prípade na základnej škole ). Príjemná nostalgia.