• Krátkometrážní
  • Hudební

Sám doma a bohatý (1994)

Dosť preplácaná veľkorozpočtová zábava a asi Culkinova labutia pieseň. Má to dostatok dobrodružnosti, ale v nie veľmi kvalitnom obale.

Moje první láska (1991)

Príjemná, sentimentálna, hravá a vtipná komédia, akých je v dnešných dňoch veľmi málo. Nostalgická spomienka na úžasné 90. roky, keď to tvorcovia s divákmi mysleli úprimnejšie ako dnes. Nádherný snímok.

Alonzo, muž bez rukou (1927)

Žeby som tam pocítil kúsok z atmosféry a inšpiračný zdroj neskorších Browningových FREAKS? Ale to je jedno. Chaney bol stále viac vizuálnou atrakciou svojich filmov a v tomto prípade nejde o výnimku. Strháva na seba najväčšiu pozornosť a vlastne zatieňuje chabučký dej. A Joan Crawford, no...je sa načo pozerať.

Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (1996) (seriál)

Už ani neviem koľký hybrid pokúšajúci sa napodobniť úspech AKTOV X. Ak však máte k podobnej tématike rovnaký postoj ako ja, určite vás to zaujme. Jeden z tých lepších napodobenín v televíznej histórii.

Herkules ve středu Země (1961)

Nádherná klasika žánru, ktorý hlavne v 60tych rokoch zažíval veľké úspechy. Pestrá výprava, širokoúhla kamera a nadpozemské svalstvo Rega Parka.

Čelisti 2 (1978)

Úprimne povedané, jedno z najvydarenejších pokračovaní v histórii filmu. Samozrejme ho nebudem porovnávať s nedostižným originálom, ale je to kus poriadnej filmárčiny, od začiatku až do konca. Môžme si len predstaviť ako by to dopadlo, keby sa na režisérsky post vrátil pôvodne ( logicky ) obsadený režisér Steven Spielberg ( no mal ešte spústu práce z BLÍZKYMI STRETNUTIAMI ).

Francesco (1989)

Naozaj prekvapivý výber herca do hlavnej postavy. Snímok veľmi neoslní, ale je celkom podarenou adaptáciou životných osudov Františka z Assisi.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Mohla to byť nová, skvelá dvojka strieborného plátna, keby tak mala viac lepšej akcie, menej nudy a lepšieho režiséra.

Superhuman Samurai Syber-Squad (1994) (seriál)

Po obrovskom úspechu MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS prišiel ďalší štýlový výplach. Neoriginálne, ale takmer identické s vyššie zmieneným seriálom.