• Krátkometrážní
  • Hudební

Take That: Never Forget (1995) (hudební videoklip)

Pre mňa osobne najdokonalejší song od Take That, pričom je škoda ( aj keď sa to vďaka textu vlastne hodilo zrejme najviac ), že ide len o retrospektívny videoklip, ktorých sú húfy, a to vždy pri nejakom určitom čase populárnej skupiny, či interpréta.

Elton John: Can You Feel the Love Tonight (1994) (hudební videoklip)

Rozhodne sa nenechajte zmiasť menami, ktoré by mali vystupovať vo videoklipe. Rick Astley, Gary Barlow, Robert Englund sú len podporné vokály v samotnom songu. Toľko ku faktom. Klip je komornou ukážkou zhodnou so songom, pre spektakulárny animovaný film.

Take That: Everything Changes (1994) (hudební videoklip)

Priznám sa, že tento video remake klipu od Kylie Minogue ,,Give Me Just a Little More Time´´ mám radšej. Aj keď je to vlastne všetko ako cez kopírku, drajv samotného songu ho posúva vyššie.

Take That: Babe (1993) (hudební videoklip)

Započúvať sa do songu a zároveň sledovať remeslo, ktoré sa vložilo do videoklipu, je skvelé. Take That na audiovizuálnom vrchole.

Take That: Could It Be Magic (1992) (hudební videoklip)

Zrejme jeden z TÝCH videoklipov, ktoré stvorili Take That. Tanečky, sexy pózy, netradičné prostredie ( automechanická dielňa je naozaj super nápad ).

Electric Angels - Rattlesnake Kisses (1990) (hudební videoklip)

Christina Applegate na vrchole TV slávy ( ŽENATÝ SO ZÁVÄZKAMI ) v dobre vyzerajúcom rockovom videoklipe, ktoré je síce hniezdom klišé, ale pôsobí rázne.

Buckcherry - For the Movies (1999) (hudební videoklip)

Jedna z hviezdičiek neskorých 90. rokov, sa promenáduje v klipe k singlu skupiny Buckcherry, ktorý má priliehavý názov. Potešiť to môže ale len nostalgiou.

Beck - The New Pollution (1997) (hudební videoklip)

Ak by nebol pod réžiou tohto videoklipu podpísaný samotný Beck, tak by som typoval Wesa Andersona, či Spike Jonzeho. Vplyv je totižto jasný.

LFO: Girl on TV (1999) (hudební videoklip)

To by neboli 90. roky, aby si kadejaká chlapčenská, či chlapská skupina nepožičala Jennifer Love Hewitt, ako svoju tváričku do svojho videoklipu. Každopádne to na začiatku tej dekády robila aj sama pre seba.

Feeder: High (1997) (hudební videoklip)

Jennifer Love Hewitt rozhodne čakajte iba v alternatívnom videoklipe, ktorý vznikol pre soundtrack jej snímku CAN´T HARDLY WAIT ( POSLEDNÍ MEJDAN ). V pôvodnom klipe, ide o viac európske vyznenie, čo je setsakramentsky badať.