• Krátkometrážní
  • Hudební

Slipknot - Killpop (2015) (hudební videoklip)

Slipknot majú svoju verziu pre výraz videoklip. A myslím, že málokedy sklamali.

James Blunt - Bonfire Heart (2013) (hudební videoklip)

Naozaj príjemné video, ktoré sa obyčajné veci nesnaží predať gýčovito.

Pohádka o princezně a bohatýru (1938)

Jediná chyba na tomto ruskom rozprávkovom epose je to, že nieje rozprávaný na väčšej ploche. Tých 50 minút je naozaj trestuhodne málo. Pretože ide o magický film s opulentnou trikovou fasádou ( teda až na niekoľko málo záberov ) a skvelou atmosférou, ktorá robí naozaj divy.

Malý Herkules (2009) odpad!

Iba všetci bohovia Olympu mohli dokázať to, že sa tomuto filmu upísali ( kedysi ) viac ako slušný herci Gould, Nelson, Heard, Venora či Givens. Ináč si to neviem vysvetliť. Kvôli prachom to zrejme nebolo. Toto zrejme ani rozpočet nemalo. Stačili možno tri teplé jedlá denne a nejaké kafíčko ( či whisky ). Pre mňa to síce nieje number one medzi tým najhorším, ale rozhodne to bojuje v prednej línii.

Havaj (1966)

Jeden z mnohých príbehov o tom, ako uvedomelý kresťania spravili z Boha nemilujúceho a arogantného teroristu, diktátora a vraha. Ničiť všetko to dobré, je u nich na dennom poriadku. Samozrejme sa tu zamotala aj nejaká tá romantika a dobrodružstvo ( to ale len na naozaj malej ploche a to je na takmer trojhodinovú dĺžku - videl som verziu dlhú 168 min - naozaj nekresťanské ). A čo sa týka tých oscarových nominácií, kamera a hudba áno, to ostatné je tuctovka. Málo spektakulárne ( aj napriek rozpočtu ) a málo strhujúce.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Toto nieje Rodriguez, toto je Cameron. V plnej poľnej ( dalo by sa to prirovnať ku spolupráci Spielberga a Hoopera na ich POLTERGEISTOVI ). Ale samozrejme aj so svojimi negatívami. Samozrejme ale minimálnymi. Nejde o technickú stránku filmu. Tu netreba komentovať. Ide o scenár. O dialógy. O hercov. A presne takto, ako ja píšem tento komentár, mi pôsobil aj celý snímok. Strojovo. Bez dynamiky. Bez gradácie. Škoda, pretože sa naozaj je načo pozerať. A kino to ešte znásobuje.