Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 747)

Česká soda (1998)

Ako je možné, že v dnešnej technologicky vyspelej dobe, je humor na úrovni trápnej frašky? A ako je možné, že pred 25 rokmi sa situačný humor stále môže pochváliť kvalitou a zábavnosťou? Zmenila sa doba, alebo ľudia? Myslím, že by sa to dalo v krátkosti vyjadriť v nejakej reportáži ČESKEJ SÓDY.

plakát

The Undertones - There Goes Norman (1980) (hudební videoklip)

Niekto by povedal - ´´to sú teda ksichty´´ - a mal by vlastne pravdu, na tomto to vlastne v u tohto videoklipu vlastne stojí.

plakát

Pink Floyd: The Dogs of War (1988) (hudební videoklip)

Mohol by som tvrdiť, že Pink Floyd sa proste lacno stočili k neoriginálnemu videoklipu tvoreného zostrihom záberov z vojnových konfliktov, ale tie sú tak pôsobivé a hrozivé, že sa kritiky zrieknem.

plakát

Dorothée - Les petits Ewoks (1985) (hudební videoklip)

KARAVÁNA UDATNÝCH a BITKA O PLANÉTU ENDOR sa dočkali vo Francúzsku akéhosi singlového sprevádzania v podobe tejto piesne. To už mohli skočiť aj ku nám, dopadlo by to určite lepšie. A o klipe ani nehovorím. Teda hovorím.

plakát

The Traveling Wilburys: Handle with Care (1988) (hudební videoklip)

Snáď neexistoval lahôdkovejšia zostava starých muzikantských pardálov, ako je táto. Videoklip nieje nič ohromujúce, ale je to atmosférické dielko už len vďaka aure spomínaných pánov.

plakát

Dorothée - Attention danger (1988) (hudební videoklip)

Ak si myslíte, že skupina Aqua točila trápne bublifukové videoklipy, vedzte že to bol zámer. Dorothée ich ale určite netočila s tým, že z toho vznikne zámerná paródia.

plakát

Stray Cats - Little Miss Prissy (1982) (hudební videoklip)

Pódiové vystúpenie v papierových kulisách. Myslím si, že táto kapela a tento jej song si to nezaslúžili. Viem, že to vedia lepšie, ako toto.

plakát

The Stone Roses - I Wanna Be Adored (1989) (hudební videoklip)

Nič proti songu, ten je pomerne kvalitný, ale jeho videoklipová kreácia je jeden ťažký trip, ktorý ťaží nápady z nejakého výletu v rukách návykovej látky.