• Krátkometrážní
  • Hudební

Madame de... (1953)

Nevyznie to ako tuctová romanca o nenaplnenej láske. Žiadna postava nieje ideálna, má viac chýb ako pozitív a záver je jednoznačne nekompromisný. Ohľadom kritiky ide snáď len o to, že je snímok natočený bez kúska invencie a švihu.

Morituris (2011)

Taliáni sa nestratili ani v novom tisícročí, ale predsa to nie je to šťavnaté mäsko ako za čias Fulciho, Deodata či Soaviho. Prispôsobené novomiléniovému štýlu, s kvapkou niekedy bezbrehej ( gore ) fantázie 70. a 80. rokov.

Island of Lost Souls (1932)

Atmosférická hororová pochúťka, so značne neakčným príbehom ( väčšina žánrovej produkcie 30.rokov rozhodne neovplývala veľkými akčnými sekvenciami ), ale zato s výborným hereckým výkonom Charlesa Laughtona a ešte aj dnes prekvapivo vydarenými maskami. Mať to svižnejší pochod, hodnotenie by išlo strmo nahor.

Purpurový vrch (2015)

Zívalo sa mi prvú polovicu filmu. Bolo to tým, že režisér nahlas chrápal a mňa jeho živočíšne chrumkanie udolávalo? Alebo len tým, že očakávaný horor roka zamrzol pravdepodobne už počas natáčania. No neviem. Tú druhú polku som presedel s rukami preloženými v očakávaniach, že sa to predsa len zlepší. Veď to točil del Toro! NIE! Netuším koľko toho mal pán tvorca filmu naštudované z gothic hororu, koľkokrát si prehrával tie najväčšie pecky od Hammeru, ale zrejme mu uniklo to najpodstatnejšie. A čo to je? Znalci pri sledovaní vedieť budú, laici na to prídu keď si po tom všetkom pozrú STRAŠIDELNÝ PALÁC od Rogera Cormana.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Silno si treba odmyslieť tú nelogičnosť používania ručnej kamery, debilné správanie celej dokumentárnej výpravy a vnímať len príbeh, ktorý mohol byť v rukách lepších majstrov dokonalou žánrovou pochúťkou. S touto zostavou je to len priemer found footage hororu.

Pražský student (1926)

Henrik Galeen ( scenár - UPÍR NOSFERATU či GOLEM, AKO PRIŠIEL NA SVET ) a Conrad Veidt ( herec - ORLAKOVE RUKY či KABINET DOKTORA CALIGARIHO ), spojenie ktoré oznamovalo veľa. A možno aj nie. Občas sa aj majster kat utne a aj napriek impozantnému pohľadu kamery sa nieje na čo pozerať. Paradoxné, ale aj pravdivé.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Film predsúva jednoznačnú pravdu, ktorá prakticky sama osebe znásilňuje právny systém. Totižto s chudák obeťou je jednané horšie, ako s nekompromisne vinným hajzlom. Everything is fucked up! Snímok samotný, ale veľa nadšenia nespôsobí. Kráča odniekiaľ nikam a pôsobí len ako scénky nalepené na seba z dôvodu...vlastne žiadneho. Nemá to potrebnú šťavu, nemá to spád, spôsobuje len pocit, pri ktorom poctivý obyvateľ tejto planéty bude stále dúfať, že spravodlivosť raz dosiahne zadosťučinenie. Aj keď veľakrát radikálnym spôsobom.

Špión (2015)

Humor ( a vlastne celková filmová prítomnosť ) Melissi MacCarthy, mi príde z roka na rok čoraz viac nepríjemnejší a trápnejší. Dúfam teda, že ned0kurví budúcoročné KROTITEĽKY DUCHOV. Tento jej najnovší prírastok do väčšinou obludnej filmografie má parametre veľkého fiaska. Absolútne nevtipný, akčne nedotiahnutý a odrážajúci sa od toho, ako prehliadaný človek s nadváhou a nevymáchanou hubou ( začo je paradoxne neobľúbený ), zachráni svet a uistí všetkých ľudí na tejto planéte s podobnými ´´problémami´´, že na to majú. Takže hor sa do toho, ešte stále na to máme.

Bigamista (1953)

Množstvo filmov z tohto obdobia dostalo po mnohých rokoch nadpriemerné hodnotenia. Niektoré po zásluhe, iné...čuduj sa prečo. Nie viac ako priemerná, herecky nudná a režijne strohá intervencia do všeobecne známych podlostí vo vzťahu medzi mužom a ženou.

Neviňátka (1961)

Gotická ducharina? To ťažko. Nuda len tak sviští, temnoty a strašidelnosti v nedohľade. Ak chcete rozprávku na dobrú noc, táto je tá pravá, zaspíte hneď.