• Krátkometrážní
  • Hudební

Bílý oheň (1984)

Rozhodne nezdieľam všeobecné nadšenie. Pôsobí to pre mňa až príliš vážne, ale nie tým nechcene vtipným spôsobom a celé je to jedno veľké WTF ( prehnaná súrodenecká láska? ). Na svoju dĺžku je to dosť ukecané a málo akčné a ak na nejakú predsa len dôjde, nejde ani vo svojej váhovej kategórii o nič výnimočné ( tu spomínaná scéna s motorovkou teda nič moc ). Blbovina, ktorá pri Karlosovom hype riadne sklamala.

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Čo chceli tvorcovia dokázať ( povedať ) týmto viac ako dlhým, obkecaným, minimálne akčným a až obsedantne filozoficky sa tváriacim paskvilom? Anjeli ako kurvy, pomocníci vo vývarovni pre houmlesákov a coolovo (o hovne) sa tváriaci mafoši ( pričom hlavnému záporákovi sa dalo ublížiť oveľa jednoduchším spoôsobom - ostrihať ho do hola, také háro...). A do toho jeden sexy ,,anjelik,, pre nadržané trinástky, ktoré pohybujú jedným prstom po mobile a tým druhým po...Dajme tomu, že nápad bol dobrý, ale spracoval to človek, ktorý má asi taký cit pre filmárčinu, ako ja pre kozmonautiku. YA ( Young Adult ) žáner bol pred TWILIGHT sériou vcelku neznámy, lenže verím, že tento blud, by nezaujal ani päť minút po premiére spomenutej upírskej ságy.

Zkáza Titanicu (1958)

Ak by som to mal zhrnúť do jedného súvetia. Ide o 40 rokov staršiu, čiernobielu a o hodinu kratšiu verziu Cameronovho spektáklu. Tým som vlastne túto snímku vyzdvihol a jeden z mojich najobľúbenejších filmov degradoval. Akokoľvek som fanúšikom Jamesovho filmu, akokoľvek ho mám rád, musím proste uznať, že A NIGHT TO REMEMBER bol viacmenej zdrojom snímku z roku 1997 ( plus ´´Nazi Titanic´´ z roku 1943 ). James Cameron niečo pridal, niečo odobral, niečo premiešal a okorenil podľa svojho gusta. Týmto spôsobom, vyjadrujem poctu a poklonu tomuto dielu.

The Invisible Man's Revenge (1944)

Konečne som dostal to, čo mi pri predchádzajúcich snímkach chýbalo a našiel som to iba v pôvodnom filme z roku 1933. A to to, že sa náš neviditeľný ,,hrdina,, chová ako riadny hajzel. Vo všetkom ostatnom ale skĺzol takmer do podpriemeru.

Invisible Agent (1942)

Útok na Pearl Harbor a následný vstup USA do 2. svetovej vojny spôsobil, tak ako to spomína liquido26, že sa Hollywood ´´podvolil´´ dobe a dal vzniknúť niekoľkým brakovkám. INVISIBLE AGENT je dejovým non-stop šlágrom, len na to, aký námet poskytuje, som čakal viac akcie a napätia, než len niekoľko výbuchov v samotnom závere.

Titanic (1943)

Čo na tejto verzii veleznámej námornej katastrofy zaujme najviac, je výborne napísaný scenár, dejové línie ( a aj tá ,,hlavná,, katastrofická ) sú strhujúce a niekoľko vedľajších motívov, si ´´požičal´´ aj o vyše 50 rokov neskôr beťár Cameron do svojho oscarového opusu. A verte mi, tie motívy sú neprehliadnuteľné. Čo je takisto neprehliadnuteľné, je vizuálna stránka diela, ktorá je vďaka štedrému rozpočtu od Goebbelsa ( 4 milióny ríšskych mariek, čo v tej dobe predstavovalo jednu z najväčších súm poskytnutých na film a to celosvetovo ) perfektná. Výprava, triky, kostýmy, akčné scény. To všetko je na veľkej profesionálnej úrovni. Náckovia si teda dali naozaj záležať.

Svatba upírů (1993)

Tak som filmu odpustil množstvo jeho slabín. Zbytočnú romanticko-komediálnu dejovú líniu, ktorá kazí dobre budovanú, hororovú atmosféru ( pochmúrna výprava, krvavé - v rámci krajiny vzniku - scény ), tým pádom aj obsadenie Hrušínský - Bartošová, ktorý do snímku vôbec nepasujú, teda pokiaľ by nešlo o upírsky námet, ale iba o historickú melodrámu. Soukup mal naštartované dobre, len sa mal skôr vydať drsnejšou, čisto hororovou cestou a nepolievať to všetko malinovým džemom a nepríliš vtipným humorom.

Superpolda (1980)

Terence Hill. Chlapák, ktorý mal vkus pre jednoduchý, ale vkusný humor. V tomto prípade, ale šliapol vedľa. Vtípky a gagy sa stali ešte viac naivnými až detinskými. A to na žáner sci-fi komédie pre nielen mladších divákov, nieje veľmi dobrý nápad.

Stryker (1983)

V postapokalyptickej Austrálii sa zabíjalo kvôli benzínu. Tu ( ktoviekde ) sa vraždí kvôli vode. A keďže je jej nedostatok, nikoho neprekvapí, že ženské z toho bojovného barbarského spolku majú krásne čisté a natupírované háro, pokožka sa im leskne ako hodváb, majú krásne oholené labky a podpazušie a sú oblečené v kryštálovo bielych blúzkach. Ale kto by sa chcel dívať na pravý opak, že? Akcia strieda akciu, výprava je viac ako obstojná, len škoda toho zbytočného shakespearovského sklzu do drámy v druhej polovici filmu. Možno by som išiel s hodnotením aj vyššie.

Nicota (2016)

Dobre vyzerajúca zmeska rôznych hororových námetov a tém. Čo na tom, že je to ignorantsky neoriginálne, je to šikovne spracované a make-up effects sa vydarili na jedničku. Len to občas zadrhne nudou a diletantským prístupom k príbehovému spádu. Osobne nechápem užívateľov, ktorí nad snímkom plačú ( hodnotenia pod 3 ), tí zrejme nemajú zmysel pre nadsádzku pri takomto žánri.