• Krátkometrážní
  • Hudební

Artur a Leontýna (1940)

Kde sa vzal, tu sa vzal, natrafil na mňa jeden z prachbiednych protektorátnych ´´skvostov´´. Romantika a humor sú z ríše, v ktorej by som sa zrejme neuživil.

Velký šéf (1969)

Všimol som si, že tu poniektorí vyzdvihujú skôr momenty z filmu, ako celok. Musím im dať za pravdu a pridať sa k ním. A to som ešte nevedel, že jedna z Belmondových klasík, u mňa bude mať v niektorých sekvenciách aj zívací reflex.

Utajený seznam (2018) (TV film)

Až príliš na tento snímok doľahlo jeho televízne spracovanie. A to z neho robí ešte nudnejšiu báchorku, akou je. Nevadí pozerať ani pri pečení sviatočných koláčov.

Trilby (1914)

Veľká ľútosť nad tým, že ide iba o čiastočne dochovaný film, pretože tých existujúcich 8 minút vyzerá pomerne šmakovito.

Pikovaja dama (1910)

S mysterióznou zápletkou sa tu rozhodne neplytvá. Pozerajte na to, ako na krátku nemú drámu s počiatkov kinematografie, s poväčšinou neduhov ako plusov.

Le Voleur Invisible (1909)

Iba prehliadka stop trikov, prelínačiek a pohyblivých masiek. Kto sa v tomto vyzná, pochopí.

Il caso Valdemar (1936)

Pomerne znepokojujúce zábery, plné znepokojujúco vyzerajúcich postáv. To všetko v oku experimentálnej kamery a rýchleho strihu.

Portret (1915)

Tak toto, môžem považovať za ďalšie veľké nešťastie v nemej hororovej kinematografii, kvôli nedochovanosti pôvodného filmového materiálu. Pretože vychádzanie postavy z portrétu, muselo dostať vtedajších divákov podobne, ako dnešných, keď prvýkrát videli Sadako ako si to šinie z telky. Gogoľov Portrét je dostupný, ešte v skvelej podobe českého filmu PODOBIZNA.

Figures de cire (1914)

Zhliadnuté s hudbou hranou na varhanoch. Dodalo to snímku väčší lesk a pôsobivosť. Rád by som zaspoileroval, aby som poukázal na to, akým smerom sa film mohol vybrať, aby bol radený do príslušných žánrov, no nechajte sa prekvapiť.

Une excursion incohérente (1909)

Až burtonovsky ladený ( či skôr inšpirácia pre Tima ), fantastický kraťas. Vidno to na výprave a na rôznych bizarných scénkach.