• Krátkometrážní
  • Hudební

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau (2014)

Možno to bolo vo hviezdach, možno naozaj zhoda náhod, blbý rok, kto vie. Ale ťažko mi súdiť, čo by bolo lepšie pre kinematografiu, či aj napriek diváckemu a kritickému prepadu v kinách vzniknuté dielo od Johna Frankenheimera, ktorá si svoje miesto opečiatkovala tak či tak, alebo iba na papieri zostatá Stanleyho verzia?

Get Busy (1924)

Harry 'Snub' Pollard si trochu zahral na Baywatch. Divácky úspech, to ale asi nebude zrejmý.

Robinet aviatore (1911)

Triková groteska, z naozaj ( na svoju dobu ) podarenými kaskadérskymi a deštruktívnymi scénami.

Unreal News Reels (1924)

Šikovný spravodajský film, vo forme bizarných slapstickových grotesiek. Niektoré idú až na hranicu geniality.

At the Ringside (1921)

Tu ani nejde o boxerský zápas, ktorý tvorí asi poslednú štvrtinu tejto grotesky, ale o dômyselne vystavaný ´´traffic´´ v uličke kriminálnikov.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Ingrediencie by boli. Tie rozprávkové. Ale že budú spracované lacne ( koncesionárske poplatky zrejme nepomohli ), to je už vec druhá. Rozprávka, alebo skôr fantasy mýtus, kde sa nič dobrodružného nedeje ( teda ak nepočítate túlanie sa po lese ), kde mi herci prišli ako naturščici a kde triková technológia zaspala minimálne jednu dekádu. Kedy sa konečne za tie zbytočne utratené penízky natočí niečo, čo strčí do vrecka aj svetovú tvorbu? Niekedy sa to v týchto končinách vedelo. Ale teší ma jedno, že som vedel že to takto dopadne a nie som sklamaný.

An Enemy of Soap (1918)

Ťažko objektívne zhodnotiť, keďže mi príde, že táto groteska má viditeľné hluché miesta z dôvodu nekompletnej minutáže. Niektoré vtípky, ale potešili.

Grab the Ghost (1920)

´´Nikto nevída duchov...už od prohibície´´. Pollardova naháňačka s paranormálnym úkazom a celou brigádou policajtov.

They All Fall (1925)

Akceleračná groteska, ktorá ukazuje v čom bol nemý filmový slapstick najlepší.

Le Rêve de Noël (1900)

Mélièsov príspevok k vianočným sviatkom a ako vždy v jeho hypertrikových tradíciách.