• Krátkometrážní
  • Hudební

Odvážná hyena (1979)

Klasická ranná Chanovka, no jedna z tých slabších. Prvá polovica je totiž plná akože vtipných scén, ktoré ale niesu vôbec vtipné a bojové sekvencie sú skôr groteskne ladené. Našťastie sa to nakoniec rozbehne a film začne zaujímať. Ináč by to bolo iba za 2 *.

Zloděj životů (2004)

Slabučký, ničím zaujímavý thriller. Ešte, že tam máme Angelinku. No a ešte ten koniec je celkom podarený.

Svět zítřka (2004)

Film, ktorý má v sebe všetko čo na filmoch tohto druhu zbožňujem. Nebojácneho hrdinu, krásne ženy, fantastický príbeh, exotické lokácie všetkého druhu a nonstop akciu. Vizuálna stránka je nadmieru očarujúca, dýcha z nej retro a film sa nielen zasadením do tej onej doby, ale aj svojím spracovaním, atmosférou a hereckými výkonmi približuje k filmom 30tich a 40tich rokov. Lahôdka nielen pre fandov tohto žánru.

Pomsta (1990)

Až veľmi zameraný na romantiku. Dať tomu viac akcie ( veď Tony Scott ju predsa vie ), mohol to byť vynikajúci kúsok. Film má aj celkom dobrú dusnú, až špinavú atmosféru. To je iba jeden z jeho mála plusov.

Nevěsta monstra (1955)

´´Zábava´´ od začiatku do konca. Ja by som len fakt chcel vedieť pod akými návykovými látkami boli všetci tí, ktorý sa na filme podieľali. A to ani nehovorím o producentoch z filmovej spoločnosti, ktorá film distribuovala, keď videli hotový produkt. Neskutočná hovadina. Ale je to za 5 *.

Plán 9 (1959)

Pre mňa podobný prípad ako BOJISKO ZEM, film tak strašný, až je úžasný. Medzi týmito filmami je rozdiel len v rozpočte a dobe natočenia. Klasika medzi ´´hrôzostrašnými´´ filmami ( a tým nemyslím, že vyvoláva strach ).

Krvavá hostina (1963)

V tomto filme ide len o zobrazovanie detailných a naturalistických záberov vrážd, o nič viac. Nebyť jedných z najhorších hereckých výkonov v histórii filmu ( horšie sú azda len vo filmoch Eda Wooda ) dal by som 3 *.

V dosahu bestie (1982)

Slabé, nudné, málo strašidelné a s jednou podarenou scénou. Tie 2 * sú slabšie.

Sador, vládce vesmíru (1980)

Mix dvoch úžasných filmov ( viete ktorých ), s obstojnými trikmy, výpravou a dobrou hudbou ( prvá veľká zákazka Jamesa Hornera - a hneď vydarená ). Film má spád a stále sa tam niečo deje, čo je len dobre. Taká malá chuťovka.

Barbaři (1987)

Lacné béčko, ale zábavné a akčné. Ak si nebudete všímať neuveriteľné prehrávanie hercov a chudšiu výpravu, budete sa baviť kráľovsky. Ja som sa bavil.