Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Ja Vám neviem. Prvý krát som videla tento film v túto noc a aj cez ten nepútavý názov (aspoň pre mňa!) som čakala niečo viac, než som dostala. Neznášam tie filmy, v ktorých je niekto zlý a tí ostatní proste nemajú čo robiť pre to aby sa zachránili v takomto spôsobe, v akom to bolo tu. Dobrý dojem, taký ten pravý hororový vo mne zanechala rodina v tom dome a tak isto rodina v tom karavane. Samozrejme, že koniec šťastný. To sa mi nepáči, keď už poriadny masaker, tak to malo skončiť tak, že pozabíja a rozreže totálne všetko, čo sa len dá. Ale to je len môj čisto skromný názor. Policajt sa v svojej role musel veľmi pekne zabávať. Herecký výber tiež nebol nič také extra dobré. Dávam dve hviezdičky. ** Páčilo sa mi to na konci s tými policajtmi. :-))

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Ak už to bolo v minulosti akokoľvek, filmové spracovanie sa mi viac než páčilo. Dala som štyri hviezdičky, pretože sa mi tam páčilo pár zásadných vecí. Dĺžka filmu je tak akurát, pretože dej sa pekne rozvíjal a nebolo by pekné, keby tento film napratali do jednej hodiny a dvadsiatich minút. Výber Damiana Lewisa jednoznačne skvelý. Je vidno, že sa vie stotožniť s hocijakou postavou, v tomto prípade s tou zlou, takmer som mu to uverila. Tom Hardy je pre mňa novinka ale nesklamal. Sophia Myles, jej postava ma trochu pobúrila, pretože sa dozvedela o smrti priateľa a o pár dní už viacmenej milovala Nicholasa M. To je trochu nedomyslené, ale neviem ako to bolo v tej dobe, takže tak. Koniec je typický. Dobro vyhráva nad zlom a Nicholas umiera v objatí svojej milovanej, ktorá mu šepká slová "Ty parchant!". Efektné. :-PP A nakoniec, mám vhradu. Neverím, že by nemci boli takí benevolentní a prizerali sa ako utekajú a dali by im ďalších tridsať šancí na to aby sa polepšili a aby neutekali. Na tom by som popracovala.

Já, legenda (2007)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbala, pretože Will Smith pre mňa skončil už dávnejšie v jednom nemenovanom filme ale v tomto filme si ma zase získal. Najsmutnejšie bolo, keď sa rozprával s figurínami v obchode, to je jasné. Všetko mal do detailov premyslené a aj jeho vytrvalosť ísť každý deň na jedno miesto a čakať tam na ľudí. Prekvapil ma koniec. Horory mávajú väčšinou dobrý koniec, zlo je porazené ale v tomto prípade tomu nie je celkom tak. Pekné spracovanie.

Daria (1997) (seriál)

Dariu si pamätám ešte z môjho detstva, stihla som ju zaregistrovať. Vtedy mi to ale moc nedalo. Pozerala som to znovu tak pred rokom, či pred dvoma a mala som z toho zážitok. Nemôžem z toho, ako Daria každého odkopla svojimi hláškami, skvelý typ flegmatického dievčaťa. Najviac ma pobavil detail, že stále tam všetci chodia oblečený rovnako, čo je v animovaných veciach docela bežné. Skvelý seriál!

4400 (2004) (seriál)

Bola som veľmi sklamaná, keď stiahli 4400 z programu. Sci-Fi som nikdy nemusela ale tento seriál chcem ešte vidieť a poriadne celý od začiatku až do konca! Naozaj som doteraz nevidela nič lepšie. Hltala som to minútu po minúte a keď bol koniec som sa nevedela dočkať ďalšej časti. Hercov tam moc nepoznám ale sedeli mi, voči tomu nemám výhrady. Vlastne nemám žiadne výhrady. Začiatok bol veľkolepý a hneď som sa dostala do deju, nebolo tam zbytočné zavádzanie a ani som nemusela ešte tri hodiny potom premýšľať, že čo to vlastne bolo. Naozaj vrelo odporúčam! A percentuálne hodnotenie značí, že asi nie som jediná.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Hneď ako som videla prvý diel som vedela, že ma tento seriál bude baviť, no nevedela som, že na ňom budem priam závislá! Viem, niektoré scény sú až naivné ale celkovo tento seriál hodnotím veľmi pozitívne, o čom svedčí aj päť hviezdičiek, ktoré som udelila právom! V tomto seriály som si našla jednu z mojich obľúbených herečiek - Marciu Cross. Dokonca som prešla aj hru, ktorú tento seriál má ale ten hodnotiť nebudem, lebo by som to zvozila pod čiernu zem za to mŕtvolné ticho v pozadí. Späť k seriálu. Každé obsadenie hercov má svoje opodstatnenie a dokonalo sa hodí. Svoje role si hrajú nadmieru dobre a držím palce. S nadšením pozerávam každý deň na Prime. Dúfam, že bude ešte veľa častí, pretože nemám prehľad o tom kedy sa prestane natáčať ale dúfam, že to nebude skoro. Pri tomto seriály som strávila kopec času! Dokonca boli chvíle, keď som to pozerávala na maďaroch.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Benjamina Buttona som videla naozaj dávno ale zanechal vo mne hlboký dojem. Pomerne dlhý film. Má všetko, čo som od tohto filmu očakávala, keď som si čítala recenziu, a má aj dokonca niečo naviac. Herca Brada Pitta vôbec nemusím, zásadne nepozerám filmy, kde sa objavuje, pretože mi nie je sympatická jeho hra. No tu to zahral úplne profesionálne. Chystám sa pozrieť si ten film ešte raz a obnoviť si ho. Skvelý dej, ešte lepší koniec. Jedným slovom: nádhera.

Pelíšky (1999)

Film, na ktorom som sa nasmiala ako na nijakom inom. Teraz s odstupom času mi to už vtipné ani nepríde, pretože som Pelíšky videla možno aj viac krát ako osem a to už mierne nezvládam ako divák. Nemám nič, čo by som chcela dodať k tomuto filmu, pretože zachytáva to rodiny a ich životné situácie. Osobne som sa najviac zasmiala na pohároch z nerozbitného skla a na lyžičkách, ktoré sa rozpustili. Samozrejme, je tam aj smutný okamih, keď zomrie postava Emílii Varšáryovej, ktorá vlastne celý život poslúchala svojho muža, nikdy si nepovedala svoje, bola poslušná a až potom si muž uvedomil, aký bol.

Láska a jiné pohromy (2006)

Brittany bola skvelá herečka. Láska a iné pohromy som videla snáď aj šesť krát, vôbec neľutujem. Kľudne by som si ho pozrela znova. Príbeh je jasný a typický. Páči sa mi štýl postavy Emily. Nepáčilo sa mi, že Paolo bol taký ostýchavý a nevedel to Emily povedať narovinu ale stále len mlčal alebo povedal polovičnú pravdu a ona si to už potom vysvetlila po svojom a nechcela ho nechať hovoriť poprípade prišiel jej bývalý a zas si to nemohli povedať. Bola to sranda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tento film sa mi dostal do rúk úplnou náhodou. Priniesol mi ho kamarát a vôbec som netušila, čo od neho môžem čakať. Je to prvý film s filmovou tematikou, ktorý som videla a vôbec to neľutujem. Od začiatku ma film zaujal a trvalo to až do jeho konca. Je veľmi smutné ako film skončil ale zobrazuje to realitu detskými očami, čo dodalo tomu filmu akúsi zvláštnu atmosféru. Obzvlášť sa mi páčilo obsadenie matky Bruna. Vera Famiga je šťastnou voľbou. Dala som päť hviezdičiek, pretože tento film vo mne niečo zanechal a kvôli nemu som si vyhľadala pár ďalších, podobných.