• Fantasy

Zoufalé manželky - Série 2 (2005) (série)

/// Druhá řada je jen o trochu slabší než ta první, a to ze dvou důvodů: pár zvratů působilo fakt na sílu a některé se třeba úplně míjely účinkem. Druhý důvod jsou Jablíčkobílovi, kteří po většinu zhruba první poloviny série působí, jako by žili někde úplně mimo Wisteria Lane, protože s nimi hlavní manželky skoro neinteragují. Dojem trochu zlepší konfrontace Bree a Betty a ve finále je proto vlastně škoda, že se na konci série navždy zdejchnou, navíc úplně bez rozloučení. Excelentní herecké výkony jsou i zde samozřejmostí a já ještě jen dodám, že se mi hodně líbilo, jak do příběhu úplně nenápadně zaplul Orson. Z této řady vypichuji mrazivou linku s Georgem. S1 > S2

MasterChef Česko - Série 6 (2022) (série)

/// Po loňské řadě jsem si myslel, že bude stačit vychytat pár chyb a budeme mít tuhle řadu tu nejlepší. Bohužel je to naopak krok zpátky. Výzvy jsou v této sezóně často až příliš extrémní, některé věci, jako je plýtvání jídlem nebo pití alkoholu jednou vadí a hrotí se, o několik dílů později zase vůbec. No a pak tu máme ten románek... Ten je tak moc podsouvaný, že se zkrátka většině lidem zhnusí. Návštěva Přemkovo restaurace mě fakt utvrdila v tom, že to je hloupá snobárna. A i když sympatie k němu po McDonald's kampani klesly, zde se choval většinou sympaticky (když terce nevypínal spotřebiče) - tahle trojka je fakt dobře sehraná, ale mrzelo mě, že se Punčochář příliš neprojevoval. Možná by i on snesl umírnění. Snad se příští řada povede lépe. (Z vítěze mám ale radost)

Zoufalé manželky - Život jde dál (2005) (epizoda)

/// ""Život jde dál", ale přestože mezi finálem první řady a úvodním té druhé uplyne v seriálu jenom den, chce se spíš říct, že se život řítí. Edie má najednou kompletní domeček, Lynette jde na pohovor... Nic mi ale nevadí tak, jako to násilné našroubování otcovství Zacha. To je plot twist jako z ulice. No a pohřeb, kde se mrtvola vůbec nepodobá svému představiteli slabší dojem jen završil. Škoda.

Zoufalé manželky - Série 1 (2004) (série)

/// Ulice, kde snad vůbec nic není tak, jak se zdá. Už od prvního dílu si vás seriál zaháčkuje a nepustí. A i když pár věcí mohlo být trošku utaženějších, je hned první řada už tak skoro dokonalá s perfektně vykreslenými charaktery. Líbí se mi, jak jsem kdysi Zacha nenáviděl, ale tentokrát jsem s ním i soucítil. A i ty krátké scénky, které nejspíš zapomenu (Lynette a její bláznivé snění s Mary Alice nebo když Andrew odstrčí Bree od televize) mě jen utvrzují, že tenhle seriál je fakt klenot.

Zoufalé manželky - Ale co je pod povrchem? (2004) (epizoda)

/// To dění okolo odměrky v tomto díle bylo maximálně přiblblé. Už vidím, jak ji někdo zvedne a napadne ho, že popelem pokrytá oměrka půjde zachránit. Následné očuchávání nákupu taky přitrtoublé. Určitě to šlo napsat chytřeji.