• Fantasy

Zoufalé manželky - Život jde dál (2005) (epizoda)

/// ""Život jde dál", ale přestože mezi finálem první řady a úvodním té druhé uplyne v seriálu jenom den, chce se spíš říct, že se život řítí. Edie má najednou kompletní domeček, Lynette jde na pohovor... Nic mi ale nevadí tak, jako to násilné našroubování otcovství Zacha. To je plot twist jako z ulice. No a pohřeb, kde se mrtvola vůbec nepodobá svému představiteli slabší dojem jen završil. Škoda.

Zoufalé manželky - Série 1 (2004) (série)

/// Ulice, kde snad vůbec nic není tak, jak se zdá. Už od prvního dílu si vás seriál zaháčkuje a nepustí. A i když pár věcí mohlo být trošku utaženějších, je hned první řada už tak skoro dokonalá s perfektně vykreslenými charaktery. Líbí se mi, jak jsem kdysi Zacha nenáviděl, ale tentokrát jsem s ním i soucítil. A i ty krátké scénky, které nejspíš zapomenu (Lynette a její bláznivé snění s Mary Alice nebo když Andrew odstrčí Bree od televize) mě jen utvrzují, že tenhle seriál je fakt klenot.

Zoufalé manželky - Ale co je pod povrchem? (2004) (epizoda)

/// To dění okolo odměrky v tomto díle bylo maximálně přiblblé. Už vidím, jak ji někdo zvedne a napadne ho, že popelem pokrytá oměrka půjde zachránit. Následné očuchávání nákupu taky přitrtoublé. Určitě to šlo napsat chytřeji.

Halloween končí (2022)

/// Je mi jasné, že tohle se moc líbit nebude. Ani mně se směr, jakým se snímek ubíral, příliš nezdál. Pak jsem si ale řekl proč vlastně ne? Autoři nám nechtěli naservírovat třikrát stejný film, což určitě chválím. Jedním dechem ale dodávám, že tím nejlepším z této nové trilogie se bohužel stále drží ten z roku 2018 - chytře natočená řežba co nenechala vydechnout. Halloween Ends nabídl několik hlušších míst a opravdu málo Michaela. Trochu mě zaráží, že po tom všem nakonec ve finále také úplně opouští myšlenku, že jde o čiré zlo a v podstatě celkovou filozofii předchozích dvou filmů. Ta vynucená pauza od natáčení možná byla trochu na škodu. A i když jsem se při poslední konfrontaci několikrát zatetelil blahem, vyjde z toho stejně bohužel "a nemohli jsme dostat trochu víc?" Ano, mohli - I přesto je Halloween Ends důstojným zakončením příběhu Laurie Strode. A já jsem moc rád že jsem do kina šel na premiéru a tak úplně naslepo. Film totiž klame tělem a jednu dost zásadní otázku z traileru třeba vůbec nepoužije. 7.5/10

American Horror Stories - Krvavá Mary (2022) (epizoda)

/// Už jsem ani moc nedoufal, epizoda ale příjemně překvapila. Legendu o krvavé Mary autoři pojali po svém a několikrát překvapili. Snad jen trochu lépe sestříhat a dotáhnout nějaké detaily - na bodnutí do oka se myslím neumře :D

American Horror Stories - Dojičky (2022) (epizoda)

/// Ehm... a dál? To tam někdo při natáčení začal ťukat na hodinky ať pohnou, nebo co měl znamenat ten unáhlenej konec? :D Tenhle díl mi přijde jako fakt promarněný potenciál. Především kvůli uspěchanosti a kvůli tomu, že autoři asi zapomněli, že jsou v osmnáctém století. Nejvíc zaujmou opravdu šťavnaté nechutnosti.

American Horror Stories - Jízda (2022) (epizoda)

/// Od dvou hvězd to zachránila hláška "nikam nechoď". Bellu Thorne jsem svého času měl rád v Shake It Up, ale na vážnější role to asi fakt není. Ať už má znít naštvaně nebo vypadat vyděšeně, je na ní strašně vidět jak se snaží se soustředit. A to přiblbé vysvětlování na konci, aby náhodou někdo třeba nedejbože něco nepochopil - to už je ale bohužel takový trademark posledních AHS. EDIT: Ne, je to fakt slabota.

American Horror Stories - Aura (2022) (epizoda)

/// I když jsem během sledování byl párkrát příjemně napjatý a Gabourey Sidibe mám velmi rád, dávám tři hvězdy. Epizoda působile velmi zkratkovitým dojmem a způsob jejího natočení mi něčím dost vadil. Závěrečný plot twist má navíc fakt jednoduché řešení, i když se samozřejmě tvářil velmi dramaticky :-D