• Fantasy

Stranger Things - Kapitola devátá: Brána (2017) (epizoda)

Abych nepapal, tak 4*. ALE. Demo-dogs? Sklapni. To mělo být vtipné? Jinak že právě tito hafánci pozabijí celou laboratoř a pak má doktor jen cosi s nohou... How plot convenient. A s těmito závěry můžeme v podstatě sérii nechat naživu donekonečna, žejo. Ale tak neva, snad se ale příště vytáhnou s lepším scénářem..

Thelma (2017)

Ooo, můj oblíbený subžánr: tváří se inteligentně, ale je o ničem. Dvě hodiny si dovolím stručně popsat: Okolo dívky, která se zabouchne do jiné dívky, ale vlastně o tom neví, a která má nadpřirozené schopnosti, o nichž také neví, se začnou dít podivné věci (tedy začnou blikat zářivky, protože na něco víc asi nebyl rozpočet). Během skvěle napsaných dialogů se dozvídáme Thelmy zajímavou minulost. Například, zda si spíše vaří, či kupuje hotová jídla, dokonce zjistíme i šokující detaily o tom, co konkrétně zrovna snědla (zeleninovou polévku! to jí tak budu věřit!). Škoda, že stejně ochotně mi snímek nesdělil, jak rodiče vysvětlili zmizení Thelmy mladšího brášky. Ne, ale vážně. Je to tak prázdné a roztahané, že jsem chtěl dát jednu hvězdu, přihodím ale ještě druhou, protože než se ukázalo, že jde o úplné nic, bylo mi to celkem sympatické a aspoň ty plamenné efekty byly slušné. Jinak bych pro příště doporučil, až bude tvůrce chtít lepit na sklo vlasy, ať dá pozor, aby mu to ty lidi neupatlali, vypadá to trapně.

American Horror Story - Cult (2017) (série)

Takže Roanoke 2.0. Do půlky prostě super (Mid-Western Assasin byla naprosto strhující epizoda). Pak se Cult začne plácat na místě a řešit dokolečka všemožné vztahy, případně zase (většinou naprosto zbytečně) vyprávět o minulosti (Chales Manson??? "Dům hrůzy"???). Obhájí si jen to, co se mu zrovna hodí, přidělává další a další plot holes a prostě jen lacině šokuje. Jakoby měli tvůrci přecizně vymyšlenou půlku a pak prostě jen přidávali, co je na místě napadne. Já jsem letos fakt věřil, že to AHS chce něco ukázat. Naopak se ale utopí ve vlastní tuposti, protože si Murphy utrhl moc velkej kus. A proboha, už nechte Lanu Winters napokoji, díky. // Jinak ještě dodám, že Evan Peters to sice zahrál skvěle, ale zmiňte taky Billie Lourd!

American Horror Story - Konec špatných časů (2017) (epizoda)

Co tohle jako bylo? Nic víc než snaha jakkoli šokovat, tenhle díl prostě chtěl všechno, co se stalo doteď, převrátit naruby. // tak přeci jen aspoň nějak ale naváže a pokračuje, kde skončí.

American Horror Story - 9. listopad (2017) (epizoda)

Tohle vypadá na nejšílenější sérii. Ještě nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale baví mě to hodně.