Poslední souboj (2021)

V prvé řadě je nutné se zabývat skutečnou událostí, která je prakticky nezfilmovatelná a naopak to zfilmovatelné je perverzně rozmázlé do naprostého blábolu. Samotný souboj je historicky popsán poměrně věrně a dá se říci, že to byla nuda, byť se smrtelnou koncovkou. https://en.wikipedia.org/wiki/Jacques_Le_Gris   Když Scott natočil Soupeře, svůj první film, měl jistě umělecké ambice. Jednou měl dokonce romantické ambice, když natočil Thelmu a Luisu, ale jinak nevím o co mu během kariéry šlo - scifi, řezničina, vojáctví, pseudohistorie, kriminálka - spousta takzvaně hezkých obrázků, kostýmy, dekorace, triky, ale prakticky nic z toho není pravda, jen bezobsažné iluze obsahu, prostě zábava bez přidané hodnoty. Je to smutné, protože jeho první film dával tušit rozměru talentu. Co se asi po tom prvním filmu stalo? Řekl si, že potřebuje peníze a podobnou produkcí si je nikdy nevidělá? Nevím a s ohledem na to jak je starý je to úplně zbytečná otázka. V každém případě to byl velmi nadějný tvůrce.

Síla (2021) odpad!

Bluntman popsal problém filmu velmi dobře, jen poněkud opomenul zásadní informaci a tou je neexistenci dokumentu. Vznikl pouze "film", který se snaží něco sdělovat nějakou formou, ale s dokumentem nemá prakticky nic společného. Osobně jsem přesvědčen, že dnes se dá za jistých, velmi specifických podmínek natočit věrohodný dokument jedině pomocí špionážní technologie - mikrokamery,  skrytý mikrofon, vzdálené snímání zvuku a obrazu, tedy technologické prostředky mající za cíl zaznamenat skutečnost a nefalšovanost. Takový postup práce má celou řadu úskalí a je pravděpodobně i neetický a protiprávní. Řešení je přestat používat u množství produkce přízvisko dokumentární a nebo se s neetičností a protiprávností popasovat

The Wall (2017)

sympatická hříčka pro všechny, kteří jsou přesvědčení, že musí vyhrát a prohry se jich netýkají

Příchozí (2016) odpad!

S  dostatečně nablblým scénáře a režisérem vyžívajícím v bezemotivnosti, odosobněnosti, může vzniknout například i film o kráčejících chobotnicích a jejich rozhovorech s šílenou lingvistkou s cílem zachránit svět. Možná to měl režírovat někdo se smyslem pro komedii

Blade Runner 2049 (2017) odpad!

Hrůza. Ani Ford ten nesmysl nezachrání. Kam se poděl sex? Kam se poděla víra robotů a jejich sny o ovečkách? Kam se poděla fantazie a odvaha pokusit se nejen pobavit, ale i něco sdělit? Vím kam, ale nepovím

Duna (2021) odpad!

Nevkusný patos, bezcharakterní herci, nijakost, amébnost, permanentní udržování diváka v "náladě" pomocí permanentně blbé jakohudby, tónování záběrů a efekty příšerně stylizované, dialogy pro lidi s IQ tykve, casting za trest - hlavně, že je dostatečně progresivní a politicky korektní... co dodat, autor předlohy tu hrůzu naštěstí už neuvidí, možná, že viděl tu první hrůzu od Lynche a relativně brzy na to zemřel.

Tenet (2020) odpad!

Můžete se místo na film Nolana koukat na šedou zeď a výsledek je naprosto stejný. Bez chuti, bez zápachu, bez myšlenky, jen obrovskou spousta teček tvořící šedivý monolit

Bitva u Midway (2019) odpad!

Průběh války byl obecně úspěšný pro spojence, kteří získali významnou zpravodajskou převahu. Bitva u atolu Midway to jen a pouze ilustrovala, když japonci nechali nechráněné letadlové lodě aniž by tušili, že jsou v blízkosti tři letadlové lodě američanů. Nešlo o vyrovný bojový souboj, ale o zpravodajskou hru a Nagumova nerozhodnost jen problém prohlubovala. Samotný film by pak měl bitva pouze ilustrovat a raději se plně soustředit na práci zpravodajců, jenže to by nebyla podívaná. Škoda, že kinematografie zaměřená na válečnou tématiku zaplevelená takovou snůškou propagandy a tuposti https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Midway

Tenkrát v Hollywoodu (2019) odpad!

Uf, je nemožné se srovnat se skutečností, že tolik lidí nerozumí filmu, ale rozumí Tarantinovi. Pro mne osobně největší zděšení zavládlo v momentu, kdy jsem si v jednom z komentářů přečetl, že tento film nemá tak precizní výstavbu jako Osm hrozných.

Nabarvené ptáče (2019) odpad!

Marhoul měl raději natočit něco podle skutečnosti a nikoli výmysl psychopata, který svůj život ukončil s igelitovým pytlíkem na hlavě, protože se přišlo na to jako je lůzr. Jenže Tobruk ukázal neschopnost Marhoula diváka realitou zaujmout a tak si asi řekl, že dost bylo komedií a true story, nyní je na řadě snaha šokovat a pro jistotu se přikrýt holokaustí propagandou viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFmysl_holocaustu. Jediná pozitivní zpráva je, že v Polsku mu s filmem pšenka nepokvete