Griffinovi - Časový paradox (2011) (epizoda)

Toto bol doteraz klenot 10. sezóny. V tejto epizóde sa Stewie a Brian vrátia v čase, aby našli Brianovu starú tenisovú loptičku. Veci sa skomplikujú, keď má Brian nutkanie povedať minulému Brianovi o 11. septembri v snahe zabrániť mu. V epizóde je množstvo vtipov na účet starej animácie a dokonca aj jeden veselý štuchanec do herečky, ktorá kedysi nahovorila Meg. V tejto epizóde máme perfektnú príležitosť vidieť, ako veľmi sa tieto postavy vyvinuli, keďže Stewie a Brian sa stretávajú tvárou v tvár so svojimi starými ja z pilotného dielu. Diel 9/11 tejto epizódy, ktorý nebudem prezrádzať, bol veľmi kritizovaný, napriek tomu, že táto epizóda získala pozitívne hodnotenia kritikov. V ten deň som síce nikoho nestratil, ale značnú časť svojho života som potom strávil v zahraničných vojnách, ktoré nasledovali, a pozrite, toto je animovaný seriál pre dospelých. Nehľadajú nikoho súhlas. Pozrite si túto epizódu. Vtipy sú tu. Je tu pohľad do minulosti a na Family Guy, ktorý sme tak milovali.

Griffinovi - Den mušlí (2009) (epizoda)

Tento úvodný diel sezóny je dokonalým príkladom toho, prečo dokáže byť seriál Family Guy občas celkom vtipný, ale zároveň dokáže divákov znechutiť, ohromiť alebo jednoducho zívnuť nudou. Milujem paródie na "Road Movie" v seriáli Family Guy a táto musí byť jedna z najlepších. Nápadovo je to veľmi kreatívne: Brian a Stewie preskakujú medzi alternatívnymi vesmírmi. Niektoré vtipy, ako napríklad "skutočný svet" alebo "kompliment guy", sú vtipné a a inteligentné, odkazujúce na najlepšie veci z "Looney Tunes". Môj najobľúbenejší - a pochybujem, že málokto bude nesúhlasiť s tým, že to bol jeho najobľúbenejší - bol "Disneyho svet". Animátori "Family Guy" si dali naozaj záležať, aby napodobnili Disneyho štýl. V skutočnosti to vyzeralo oveľa viac ako film Dona Blutha než čokoľvek iné (Don Bluth bol bývalým animátorom Disneyho, ale jeho štýl je oveľa rozpoznateľnejší ako Disneyho). Napriek tomu, kto by sa smial na vesmíre "Dona Blutha"? A v tom spočíva problém. Disney je príliš ľahký terč na zosmiešňovanie, príliš slávny a príliš otrepaný námet. "Family Guy" sa mohol aspoň pohrávať s tým, ako Don Bluth uprednostňoval krásnu animáciu pred obsahom, príliš sa spoliehal na Doma DeLuisea ako dabéra, neustále bol kasovým neúspechom, alebo aspoň mohol urobiť lacný vtip "Troll v Central Parku" (SNL to urobila s Alecom Baldwinom ako Charlesom Nelsonom Reillym v úlohe kráľa Llorta - ale to odbočujem, čo robím rád). Ale nie, nechajme to na "Family Guy", aby nadviazal na brilantne vtipné piesňové a tanečné číslo lacným antisemitským výstrelom na Disneyho. Ha! Ha! Ha! Walt bol antisemita! Aké je to originálne? A naozaj, používanie irónie antisemitizmu ako vtipu je už také zastarané ako týždeň starý chlieb Wonder Bread. Keby len "Family Guy" dokázal vymyslieť niečo menej lacné, ako je hanobenie Walta Disneyho týmto spôsobom, mohlo to byť vtipnejšie a rafinovanejšie. Všetci vieme, že jemnosť nie je silnou stránkou Family Guy. Napriek tomu by sa to dalo zmierniť celkovo lepším scenárom. A treba spomínať mätúce anachronizmy, ktoré dospievajúce a mladé dospelé publikum nepochopí? Aj keď máte viac ako 40 rokov, bude vám to pripadať vtipné? Vesmír "bez kresťanstva" bol celkom zábavný, kým doň nevniesli úplne nevtipnú narážku na Johna Hinckleyho. Kým som sa dostal k vesmíru "Psy ako vnímavé bytosti", bol som na smiech. Celkovo bola táto epizóda prinajlepšom nevyrovnaná. Mala svoje vtipné momenty, ale väčšinu času som sa nudil. A som jediná, komu je ľúto postavy Meg za ten neustále sa opakujúci gag, že je čiernou ovcou rodiny, a teda terčom krutých vtipov? Nie je to vtipné, je to len....len smutné.

Lovci duchů - Znovu doma (2005) (epizoda)

Sam má nočnú moru s obyvateľmi svojho bývalého domu v Lawrence a presvedčí Deana, aby odišiel do Kansasu. Stretnú Jenny (Kristin Richardsonová), ktorá sa práve presťahovala z Wichity a rozpráva im o čudných zvukoch v dome, a jej dcéru, ktorá rozpráva o horiacom tvorovi v skrini vo svojej izbe. Dean a Sam privedú starého otcovho priateľa média Missouriho Moseleyho (Loretta Devine) a spolu s duchom Mary Winchesterovej bojujú proti zlému poltergeistovi. "Domov" je do tejto chvíle najstrašidelnejšia epizóda seriálu Supernatural so skvelým príbehom o strašidelnom dome. Ďalej, fascinujúci záver tejto epizódy, ktorú si musíte pozrieť, zvyšuje záhadu okolo zmiznutia Johna Winchestera. Môj hlas je desať.

Lovci duchů - Kletba (2005) (epizoda)

Tiež si nepamätám, o čom to bolo, pre mňa by to mohla byť celá hodina čiernej obrazovky a aj tak by som to hodnotil 10/10, pretože by to bolo stokrát lepšie ako čo i len jedna minúta Carry On.

Lovci duchů - Muž s hákem (2005) (epizoda)

V Iowe, počas randenia v aute zaparkovanom neďaleko rieky, nováčik spolku Theta Sorenson (Jane McGregor) a jej priateľ počujú ostrý zvuk na karosérii a streche auta. Keď chlapec vyjde z auta, aby sa pozrel, čo sa deje, napadne ho neviditeľná bytosť a zabije ho. Dean a Sam sa rozhodnú tento úkaz preskúmať na svojej poľovačke a prídu na univerzitu v Iowe. Keď je napadnutá a zavraždená aj Loriina spolubývajúca, bratia si uvedomia, že musia čeliť zlému a moralizujúcemu Hákovému mužovi. Napriek tomu, že má niekoľko desivých momentov, ako napríklad keď si Lori prečíta na stene: "Nie si rada, že si nerozsvietila svetlo?", považujem túto epizódu za jednu z najslabších zo seriálu Supernatural. Môj hlas je sedem.

Lovci duchů - Druhá kůže (2005) (epizoda)

Počas cesty dostane Sam e-mail od svojej starej kamarátky zo školy Becky, že jej brat a zároveň Samov priateľ Zach je zatknutý a obvinený z vraždy svojej priateľky. Zach tvrdí, že v tom istom čase bol na inom mieste, ale bezpečnostná kamera zaznamenala jeho podobu na mieste činu. Sam presvedčí Deana, aby odišiel do St. Louis v Missouri a vyšetril typický prípad dvojníka. Keď tam prídu, odhalia, že mutant zabíja a ubližuje ľuďom v okolí. Keď na seba menič podoby vezme podobu Deana, veci sa pre bratov Winchesterovcov skomplikujú. "Seriál Supernatural je akousi tínedžersky jednoduchšou verziou seriálu Akty X, kde dvaja bratia vyšetrujú nadprirodzené udalosti rovnako ako Mulder a Scullyová. Epizódy sú v priebehu série čoraz lepšie a lepšie a mne sa tento zábavný seriál veľmi páči. Môj hlas je deväť.

Lovci duchů - Krvavá Mary (2005) (epizoda)

V Tolede v Ohiu sa tri priateľky rozhodnú zahrať sa s americkou mestskou legendou "Bloody Mary" a trikrát vyslovia jej meno do zrkadla. Žiadna z nich nezomrie, ale otec hostiteľky. Dean a Sam si v novinách prečítajú čudný nekrológ a rozhodnú sa mŕtvolu preskúmať a asistent koronera povie, že muž zomrel na vnútorné krvácanie do mozgu a tiež, že mu vytiekli obe oči. Skontaktujú sa s dievčatami a čoskoro zistia, že Krvavá Mary prenasleduje ľudí, ktorí spôsobili smrť nejakej inej osoby, a snažia sa nájsť spôsob, ako ju zastaviť. Nedávno som videl knihu Mary Lambertovej Mestské legendy: Krvavá Mary" a zdá sa, že v USA existuje mestská legenda o tejto diablici "Bloody Mary", ktorá sa privolá, keď človek trikrát vysloví jej meno pred zrkadlom alebo do zrkadla. V doteraz najlepšej epizóde tejto série Dean a Sam čelia tomuto zlému duchovi vo veľkom boji, kde je háčik na nové záhady o bývalom vzťahu Sama a Jessicy. Môj hlas je deväť.

Lovci duchů - Démon v letadle (2005) (epizoda)

Toto je prvá epizóda seriálu Supernatural, ktorú som si po dlhom čase pozrel, keďže národná televízia tento seriál hlúpo zrušila sotva po niekoľkých epizódach a ja som si musel kúpiť celú 1. sériu na DVD. Nerád hovorím, že to bolo dosť veľké sklamanie. Všetky epizódy, ktoré som pozeral predtým a ktorých bolo asi desať alebo koľko, boli úžasné. Príšery sú cool, scenáre sú vzhľadom na krátku stopáž primerane zamotané a vždy sa v nich nájde množstvo odkazov smerom k starším a klasickým hororom. "Prízračný cestovateľ" samozrejme nie je hrozný, ale vo všetkých vyššie spomenutých oddeleniach je to len obyčajný priemer. Príbeh je zjednodušený a predvídateľný a titulný démon je porazený ľahko a v okamihu! Deanovi a Samovi zavolá bývalý a spokojný klient Winchesterovcov, ktorý pracuje na letisku. Má podozrenie, že nedávnu a nesmierne katastrofálnu haváriu lietadla spôsobila nejaká nadprirodzená bytosť, a možno má v tomto smere smrteľnú pravdu! Takzvaný prízračný cestujúci je démonická sila, ktorá sa zmocňuje cestujúcich so strachom z lietania a núti ich havarovať s lietadlom. Posledná "misia" zlomyseľného ducha však zlyhala, pretože haváriu prežilo sedem ľudí. Podarí sa Samovi a Deanovi zničiť démona skôr, ako zabije všetkých sedem? "Prízračný cestovateľ má veľmi primitívny scenár a obsahuje len niekoľko poct starším a známejším filmom. Koncept trochu pripomína pôvodný "Final Destination", čo sa týka havárie lietadla a hŕstky odsúdených, ktorí prežili, ale v skutočnosti to mohla byť skvelá príležitosť odkázať na nedocenené a žiaľ neznáme mysteriózne/hororové filmy "Jediný preživší" (1983) a "Preživší" (1981). Ak sa vám páči nápad tejto epizódy, určite by ste si mali tieto dva tituly vyhľadať, pretože oba sa zaoberajú znepokojujúcimi leteckými katastrofami a nevysvetliteľne zlovestnými udalosťami, ktoré prekonávajú nepravdepodobných preživších.

Lovci duchů - Jezero smrti (2005) (epizoda)

Má záhadu, opäť vzorec. Dean dostane nejaký vývoj postavy, Sam zostáva ufňukaný,

Temný případ - Part 6 (2024) (epizoda) odpad!

Je ťažké si predstaviť, že by niečo s Jodie Fosterovou bolo také hrozné. Každý aspekt tejto sezóny je smiešny po pomerne zaujímavej prvej epizóde. Odtiaľ sa to už len úplne zvrtlo so zlými hereckými výkonmi, zlou kamerou, zlým strihom a smiešnym scenárom. Príbeh mladého detektíva a jeho otca sú najzaujímavejšou dejovou líniou v sezóne. Všetko okolo postavy Jodie Foster je nezaujímavé a je nesympatická. Do tejto sezóny som vkladal naozaj veľké nádeje, ale jednoducho ich nesplnila. Bolo príliš veľkou výzvou natočiť uveriteľnú sezónu na Aljaške, falošný sneh je nejaká naozaj nízka produkčná hodnota.