Démon způsobí havárii letadla. Proto Deanovi zavolá přítel jeho otce a řekne bratrům co se stalo. Bratři se dostanou k nahrávce z letadla a odhalí, že jim muž, který zavolal Deanovi, lhal, jelikož řekl, že let nikdo nepřežil. Při vyšetřování bratři zjistí, že vždycky po 40 minutách letu letadlo spadne. Proto se bratři vypraví dalším letadlem – chtějí v letadle provést vymítání démonů. Bratři mají jen 40 minut, několik podezřelých, a ještě k tomu má Dean strach z létání. Jak jen tohle může dopadnout? (Varan)

Sany33

Príbeh: Démon turista, ktorý sa vám postará o nevídaný letecký zážitok - teda ak ho duo bratov Winchestrových nepošle skôr späť do plameňov pekelných. Prevedenie: Asi je to spôsobené iba mojím absolútnym nezáujmom o tohto letiskového dymiaceho ducha  ale mne sa táto časť až tak nepáčila. Všetko sa dialo v rozmedzí troch mesiacov ale dané to bolo tak dokopy, že divák bol z toho grogy. Ďalej to bude určite lepšie. 58% ()

helraiser

Zatím nejslabší díl i když vůbec ne špatný. Trošku polechtaní na hlavní dějovou linii, ale ne moc, takže se divák nic moc nedozví a tak zůstává stále v jistém nevědomí o co pořád jde. Příběh je vlastně o demonovi turistovi který nechává spadnout letadla i s cestujícími. A tohle mi na tomhle seriálu tak trošku vadilo a to jak tu byli ztvárněni démoni, ten černý kouř co se lidem narve do těla mi nikdy neseděl, ale to je jen malá vada na kráse. ()

molcan2

Toto je prvá epizóda seriálu Supernatural, ktorú som si po dlhom čase pozrel, keďže národná televízia tento seriál hlúpo zrušila sotva po niekoľkých epizódach a ja som si musel kúpiť celú 1. sériu na DVD. Nerád hovorím, že to bolo dosť veľké sklamanie. Všetky epizódy, ktoré som pozeral predtým a ktorých bolo asi desať alebo koľko, boli úžasné. Príšery sú cool, scenáre sú vzhľadom na krátku stopáž primerane zamotané a vždy sa v nich nájde množstvo odkazov smerom k starším a klasickým hororom. "Prízračný cestovateľ" samozrejme nie je hrozný, ale vo všetkých vyššie spomenutých oddeleniach je to len obyčajný priemer. Príbeh je zjednodušený a predvídateľný a titulný démon je porazený ľahko a v okamihu! Deanovi a Samovi zavolá bývalý a spokojný klient Winchesterovcov, ktorý pracuje na letisku. Má podozrenie, že nedávnu a nesmierne katastrofálnu haváriu lietadla spôsobila nejaká nadprirodzená bytosť, a možno má v tomto smere smrteľnú pravdu! Takzvaný prízračný cestujúci je démonická sila, ktorá sa zmocňuje cestujúcich so strachom z lietania a núti ich havarovať s lietadlom. Posledná "misia" zlomyseľného ducha však zlyhala, pretože haváriu prežilo sedem ľudí. Podarí sa Samovi a Deanovi zničiť démona skôr, ako zabije všetkých sedem? "Prízračný cestovateľ má veľmi primitívny scenár a obsahuje len niekoľko poct starším a známejším filmom. Koncept trochu pripomína pôvodný "Final Destination", čo sa týka havárie lietadla a hŕstky odsúdených, ktorí prežili, ale v skutočnosti to mohla byť skvelá príležitosť odkázať na nedocenené a žiaľ neznáme mysteriózne/hororové filmy "Jediný preživší" (1983) a "Preživší" (1981). Ak sa vám páči nápad tejto epizódy, určite by ste si mali tieto dva tituly vyhľadať, pretože oba sa zaoberajú znepokojujúcimi leteckými katastrofami a nevysvetliteľne zlovestnými udalosťami, ktoré prekonávajú nepravdepodobných preživších. ()

PetrPan

První rande Winchesterů  s démonem a tak jak už to na prvních schůzkách někdy bývá, nic moc. Vymezení pravidel pro budoucnost fajn a první náznaky démonického spiknutí rovněž. Atmosféra ale vcelku nulová, motivace zla pak nejprve napadena jako nesmyslná. -- "Démon přece neútočí na lidi jen tak, aby  je zabíjel" -- a později je divák prostě ponechán  právě při tom.  Tři letadla málem spadla. ()

• Dean (Jensen Ackles) spomína, že nemá čas na prejav "Truth is out there". Toto je odkaz na Akty X (1993), ktorý sa s týmto seriálom bežne porovnáva. (Pat.Ko)
  • Keď letuška na začiatku hovorí s pilotom, pohyby jej pier sa nezhodujú so slovami, ktoré jej vychádzajú z úst. (Pat.Ko)