Vražedná opice (1988)

Od Georga Romera som okrem Opičieho experimentu videl len "Krajinu mŕtvych" a "Denník mŕtvych". Myslel som si, že tieto dve filmy sú naozaj dobré, a nemôžem povedať žeby tento nebol. Bol veľmi priateľný. Môžete sa opýtať sami seba, prečo pán Romero nespravil zombicky film a miesto toho sa rozhodol spraviť film o vraždiacej opici. Úprimne som si najprv povedal že to bude divné, ale film nebol ani z polovice zlý. Samotný film získal 7 ciel a 3 z toho šli Romerovi. Tak sa nepozerajte na obal filmu a myslím si že tak dobrý režisér ako je Romero nemá problém s natáčaním zombíkov, tak aj opíc. Miesto toho, pozri si film a až potom hodnoť o čom bol. Po tom všetkom, je rozhodne dobre že sa Romero ukázal aj s niečim iným ako s mozgožravými zombíkmi.

Christine (1983)

Bolo celkom zábavne pozerať Christine od Johna Carpentera, ale kniha bola lepšia (viem, že ste už z toho chorý). Ak si chcete pozrieť film, odporúčam vám si najprv prečítať knihu lebo vo filme nie je napríklad Arniho posadnutosť LeBayom alebo vysvetlenie prečo do pekla bolo to auto také zlé. Vo filme boli hrozný herci (hlavne Leighsina postava) a diery v príbehu. Film je zábavne vidieť len vtedy keď vidíte ožívať svoje obľúbene postavy v tejto sotva nazývanej hodnej adaptácie.

Vzpoura strojů (1986)

Čo je to nakladiak s klaunskou tvárou? Je to zábava prechádzať sa v odvodňovacej priekope? Je to dvadsiatka, alebo tridsiatka ráž guľometu čo na mňa strieľa? Môže byť roztomila, ale prečo je tak hyper? Čo zelený oblak? Áno, všetko je to v tomto filme, a áno, je tam krv, krv a zase krv. Veľa poťuchlých vecí, a akonáhle zavriete oko nad par detailami, tak zvyšok je perfektná zábava. Áno, ak chcete zabiť čas a stratiť ho nejakým celkom zábavným filmom - potom je to ono! Musím sa priznať, herci odvádzaju rovnako dobrú prácu ako vozidla a stroje :-)

Noc hrůzy (1985)

Tom Holland napísal a režíroval tento 80. upírsky film a tak sa stalo, že sa tento žáner vyzdvihol viacej ako po ostatne roky a priniesol obrovský kusisko zábavy. William Ragsdale hraje Charleyho Brewstera, mladíka, ktorý začne byť nervózny, keď uvidí svojho suseda (Chris Sarandon) s veľmi ostrými zubami ktoré sa tešia na krk krásnej mladej ženy. Bohužiaľ, Charliemu nikto neverí.

Démon pomsty (1988) odpad!

Tento film je úplný nezmysel. Možno že 15-ročný, ktorý nikdy v živote nevidel horor bude vystrašený, ale nikto iný. Postavy sú tak nezaujímavé, že vám je úplne jedno, čo sa s nimi stane, s výnimkou toho chlapca, čo ho zabijú na začiatku. Nie je žiadne napätie, keď vyjde monštrum von, a jeho zabíjanie je rovnako napínavé ako vybaľovanie žuvačky z papierika. Mali by sme aj uveriť tomu, že zhodou okolnosti, niekoľko kilometrov od miesta kde je zabitý chlapec, čarodejnica a jej pochované, recyklovatelné monštrum je k dispozícii k pomste na objednávku, akoby si niekto kupoval bagetu. Film je pomerne predvídateľný, a dokonca o niečo menej predvídateľný koniec vás necháva absolútne ľahostajným, jednoducho s úľavou, že mučenícke sledovanie tohoto odpadu je na konci. Skutočný horor je, že som strávil hodinu a pol svojho života s týmto odpadom.

Příliš dokonalá podoba (1988)

Vyrovnali by sme sa s tým rovnako ako oni? Genevieve Bujold je nádherná ako filmová hviezda Claire Niveaová a Beverlyho milostný záujem.

G-FORCE (2009)

Na obrazovke je veľa zaujímavých postáv, ale bohužiaľ sa usadily ako klasická Hollywoodska zlátanina. Dávam 2,5 z 5 hviezdičiek.

The Driller Killer (1979)

Je tu skutočne veľmi dobrý príbeh ktorý sa snaží dostať z toho filmu, ale Driller Killer je silne pozadu po technickej stránke. Herectvo, hoci nie je najhoršie aké som videl,zatiaľčo aspekty ako je kamera a zvuk sú naozaj veľmi zlé. Aby som povedal pravdu, je to takmer nepozerateľný film, nie kvôly grafickému násiliu, ale vzhľadom na veľmi zle výrobné hodnoty. Ale Driller Killer nie je totálne trop. Pôsobí skôr ako amatérsky film než video nasty, a že je to oveľa lepšie ako odpad typu PĹUJEMTI NA HROB a NOC DÉMONA. Nemôžem sa zbaviť pocitu, ak by to bolo mierne prepracované a bolo cítiť väčší rozpočet dalo by sa to prirovnávať k ranným prácam Martina Scorseseho.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Satira o zničení sveta rýchlým občerstvením stráca príležitosť aby podala správu deťom o zlom type jedál a dáva prednosť naivnému a žartovnému príbehu s krásnym vizuálom. Ale deti budu iste milovať tento film. Dávam 7/10