The Search for John Gissing (2001)

Záleží proč jste se na film podívali. Já za Rickmana hvězdu, jinak kde nic tu nic. Dostupné na YT.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ale jo, po neslané první vycpávkové části I. se i přes nános patosu a kýče Harry a spol. dokodrcali do přístavu lásky a přátelství, jak jim to "Jo" misionářka předepsala. Škoda brutality na Snapovi, pak mu věnujem 5 min okénko slávy, ač jsme všici tušili, že double agent to nakonec celou dobu hrál na dobrou stranu. Njn, tak jsem dodívala sérii jen díky Rickmanovi! God bless all 2D/eng.

Želvy mohou létat (2004)

Nějak jsem se pořád koukala, čekala, koukala, kluk přišel ke zranění a byl konec. není to lehké, je to vnitřní pohled dovnitř, asi jsem se minula s významem, výpovědí, nebo jsme trošku kulturně shiftlí, na každého působí jinak.

Neobvyklé dobrodružství (1995)

Grant jako homo slizoun hraje odpornost slizky sqvěle, mladičká představitelka Stelly mladou, naivní, leč podivnou, hlavní herecká hvězda Rickman kouzlí v představení pro děti ale jinak to žádná komedie není. Smutná trága a prapodivné dění.

Víno roku (2008)

Reklama na Napa Valley s dobovým soundrackem? Rickman przní svou francouzštinu a trochu šprechtí německy. Chtělo by to něčím zapít...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Zatím největší zklamání z celé filmové série. Ale ze slabé předlohy holt nevykřešete víc než průměrný frenchise. Běhání po lese a vatu do dvou dílů mašinérie na peníze cpát nemuseli!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Hluchá místa, jakoby plácané dějově, aby zas na konci vyvrcholila událost, a ten patetický cliffhanger do relikvie... Film nemůže zachránit to z čeho "Jo" jen ždímá prachy, jakkoli se tváří charitativně. Zamilované epizody pro probouzející se hormony, Jim Broadbent jako starý prof., Helena zase naprostá záporačka, a jediný, kdo mě drží při sledování je prostě Snape! Ne nadarmo byl zvolen nej postavou! God Bless Alan!!! A chudák Brumbál, obětován jako první úlitba před masovou řežbou! Z pohádky v masakr, děti odrostly, miliardy v bance.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Dospělejší, akčnější, propracovanější, snad z toho nebude mutant tu z matrixu, tu ze star wars, tu přispěchá Gandalf, a další odjinud. Nejtlustší kniha osekaná jen do hlavní linie.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Míchanina neskutečného kalibru! Turnaj mě konečně trochu vtáhl do světa HP, ale blány a bludiště, plus když znovuzrod Voldemorta trochu připomíná dobro a zlo a pouta StarWars, trochu to od Rowlingové smrdí laciným odvarem. Pattinson tam byl asi na ozdobu, sekvence v bludišti je odkazuje na Blair Witch či co...? Vrcholem pro mě jsou světlé chvilky probouzející se pubertální nesmělosti a zájmu o druhé pohlaví, a bál samotný. Plus zpěv. Těsím se dál, linie Severus!

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Přeměny moc nebraly, werewolf a spol., ani hrátky s časem, dojem udělá mluvící hlava a jízda autobusem, Klofáč, ale hlavně pomalu prokukuje do vedení Snape...obsazení Gambona ok, více enegrický hlas, ač Harris byl takový Gandalf dobra, prostě vtiskl podobu roli první. Emma Thompson je úžasná, Spall se opět nezapře a Maggie Smith je prostě dáma!