Fantom Paříže (2001)

Fimy tohoto typu mám moc rád a jsem k nim shovívavější. Vidocq mě bavil moc a i když je zápletka trochu bláznivá, tak přesto jsem neměl problém udržet pozornost. Depardieu je excelentní, stejně jako vykreslení hnusné špinavé a tajemné Paříže. Některé střihy a scény mě nadchly a až na závěr to je příjemnej film, kterej jsem neviděl naposled.

Malý velký muž (1970)

Malý velký muž je především perfektní kniha. Filmové zpracování je dobré v tom, že nám neukazuje Divoký západ tak idylicky, jak to někdy ve westernech bývá, ale natvrdo. Jinak životní peripetie Jacka Crabba jsou pořádně zamotané a humorné. Je to dobrá koukaná.

Muž proti muži (2006)

Hodně dobrej western, který má strhující začátek a i následující děj svižně ubíhá. Krajina se střídá a Pierce Brosnan za sebou táhne nasranýho Liama Neesona, kterej je dost vostrej a má bejt proč. Po cestě potkávají zajímavý typy lidí, a celkové vykreslení divokého západu je pěkný a realistický a to se cení. Kupodivu se mi líbil i trochu filosofickej závěr. Hodně dobrej film, kterej si rozhodně pustím ještě párkrát.

Proposition (2005)

Proposition je krásně zpracovanej western z Austrálie, kterej mne rozdrtil svojí drsností a nekompromisností. Příběh sice velmi jednoduchý, ale od westernu nepotřebuji víc. Hudba Nicka Cavea to je kapitola sama pro sebe. Některé dialogy jsem si pouštěl několikrát a jen zíral stejně jako na scénu, kdy je ještě nedomestikovanému Aboriginci ustřelena půlka hlavy.

Nejdivočejší sen (2010)

Kdyby to bylo o půlku kratší, kdyby si autoři odpustili srdceryvné kecy o lásce a opuštění, kdyby to bylo méně "americké", kdyby to bylo akčnější..., tak by to snad bylo i dobrý, ale takhle jsem váhal mezi dvěma a třema hvězdama. Jeden z těch nejslabších filmů o horolezcích. Nezachrání to ani nádherné záběry Everestu.

The Tunnel (2011)

První půlka filmu je strašná nuda, některé scény byly ryzí amatérismus (za všechny například výpověď bezdomovce) a takřka se na ně nedalo dívat. To se změnilo ve chvíli, kdy novináři zapluli do podzemí. Od té chvíle jsem byl napnutej jak trenky. Film má spoustu much, ale přesto je dobrý se na něj mrknout. Minimálně ten bubák stojí za to (ten mi připomněl postavu šíleného Derneta z komiksu Marko Čermáka Chata v Jezerní kotlině).

Kruhy v obilí (2006)

Pěkný dokument, který je plný fotek a videí na téma kruhy v polích. Dověděl jsem se mnoho nových informací a některé byli hodně zajímavé. Přesto mi zde chybělo vyjádření druhé strany, a nemyslím tím mimozemšťany, ale popírače. Rád bych si poslechl i názor lidí, kteří to vidí jinak - takhle to pro mne zůstává jen projektem těch, co věří (a že některým z aktérů svítí oči, když o tom hovoří). Ani po shlédnutí tohoto dobrého dokumentu si nemyslím, že by kola vytvořili létající koule, spíš si z nás někdo, velmi šikovný, dělá dobrý den.

Grizzly Man (2005)

Tenhle dokument by mohl lehce zmást. Leckdo (třeba jako já) by si mohl myslet, že je o medvědech, ale on pojednává spíš o chlapíkovi, kterej je točil na vostro. Musí se nechat, že je tu pár opravdu hezkých záběrů, kdy se mi tajil dech, ale přesto mě úplně nezaujal. Co se týče Timothyho, tak je jasný, že byl trochu hráblej. Sám se jmenoval do role ochránce medvědů, což bylo zrovna na Aljašce trochu mimo. K tomuhle poslání si měl vybrat Rusko. Nakonec ho sežrali a myslím, že i pro něj je to dobře, protože kdyby ne, tak o něm dneska moc lidí neví. Přesto má můj respekt, protože točit takhle grizzlyho chce notnou dávku šílenství a odvahy. V dokumentu mohly být použity i fotky roztrhaných lidských těl a záznam smrtelného napadení, ale nestalo se tak - je to škoda, protože by tenhle dokument dostal trochu brutálnější rozměr a také poučení, že pokud se člověk cítí a chce stát medvědem, může z jeho snu zůstat jen hlava s kusem páteře.

Blade Runner (1982)

A je to v prdeli. Jak se na něco moc těším tak to dopadne jako teď s Blade runnerem. Utahaný, bez šťávy, nudný. Snad jen ta hudba Vangelise je trochu zajímavá a možná některé vychytané detaily, ale to je proklatě málo na kultovní film. Sci-fi mám rád a temná atmosféra filmu je pro mne vždy velkým bonusem, ale v BR to nefunguje. Je mi líto, ale pro mě se kult v tomhle případě nekoná.

Štvanec IRA (2008)

Pro mě je tenhle film zklamáním, z tématu Severní Irsko, IRA atd. se dalo vytřískat víc. Ani nevím čím to je, ale nudil jsem se a film proklikával. Možná ty kecy, možná hlavní hrdina, kterej mi do role nesedl, možná chaotičnost fakt nevím, ale podruhý si ten film nepustím a zřejmě pomaže z disku do luftu.