Den, kdy se zastavila Země (2008)

Tento remake beru jakou velkou poctu originálu. Je to komorní jednohubka v pomalém tempu s dobrou atmosférou, ale do jisté míry se značně nevyužitým potenciálem, 3 hvězdy.

Duel Frost/Nixon (2008)

Howardova komorní konverzačka se ze začátku pomaloučku rozjíždí aby záhy nabrala spád a byla z ní ostrá slovní přestřelka dvou velikánů! Bývalého prezidenta Nixona po Watergate a dravého novináře Frosta. A je to podle skutečnosti! Samozřejmě lahůdkové obsazení napomohlo. Dvojička Langella – Sheen září a zdatně jim sekundují jedni z mých oblíbenců Kevin Bacon a Sam Rockwell, 4 hvězdy.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Třetí Librarian se sice pyšní asi nejzajímavějším příběhem z celé trilogie, ale přesto, pořád nedosahuje hodnoty alespoň průměrného snímku, takže opět lehký podprůměr a koukatelná zábavička, když už byste si nudou chtěli ukousnout nohu, 2 hvězdy.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy se vrací v novém pokračovaní režiséra Guillerma del Tora, Hellboy 2: Zlatá armáda. Opět se setkáme se starými známými klaďasy z prvního dílu a k nim se přidá robotický, Německý Dr. Krauss (John Alexander/James Dodd), který používá ke své práci speciální plyn. Tentokrát se vše točí kolem již neplněného příměří, mezi lidmi a Elfy, kteří byli odsunuti pryč, ven ze společnosti a musejí živořit v podzemí. A tak, chce Elfí princ Nuada (Luke Goss), oživit bájnou Zlatou armádu a ovládnout s ní svět. Celý tento jednoduchý, avšak skvělý příběh doplňují další vedlejší dějové linky a taky další zvláštní potvory, což je jenom dobře. Oproti prvnímu dílu, ubral Hellboy na temnotě, ale přidal více monster, vtípku a taky akční sekvence jsou drsnější a propracovanější. Všechno je to navíc zpracováno působivě, až fantasticky. Navíc v nových nádherných lokacích. Díky tomu, ovšem dostal malinko méně prostoru samotný Hellboy (Ron Perlman). Ale tak, co už. Je to velkolepější, propracovanější a vizuálně mnohem hezčí a lepší, než jednička, takže se to dá odpustit. Navíc, když je Hellboy na scéně, tak sype jednu hlášku za druhou a jeho kabát vlaje ve větru ještě hustějí, než v jedničce :-D. Navíc chemie mezi postavami je prostě grandiózní! Del Toro si prostě se svým oblíbencem pohrál a vysypal z rukávu mnoho trumfů. Proto je tento film také opředen spoustou lahůdkových scén! Navíc všechno tohle, v této velkolepé komiksovce, doplňuje hodící se soundtrack! Přesto mi tady k dokonalosti pořád něco chybí. Ale myslím, že tu budou ty opravdové emoce, ty se del Torovi zkrátka moc nepovedly a nedokázal je ve filmu vyjádřit tak, aby opravdu působily. Ale jinak paráda! 4 hvězdy.

Che Guevara (2008)

Ono to má svoji atmosféru a taky kouzlo. Příběh a osud Che Guevary je velice zajímavý, koneckonců, je to významná historická postava revolucionáře. Ale přesto všechno to tak nějak úplně v pořádku nebylo. Místy to bylo zmatené, nekonzistentní a ne tak úplně dramatické. Navíc trošku se pozapomnělo na poodhalení Guevarovy temné stránky. Na druhou stranu nám byl poskytnut slušný náhled na vývoj osobnosti této podivuhodné postavy, na jeho schopnost rozsévat své myšlenky na utopii a jednoduše na jeho cestu za svrhnutím vojenského režimu na Kubě. A vznikla tak solidní autobiografie, která sice místy nebyla dobrá, ale celkový dojem zůstává kladný. To by ovšem nebylo nebýt vynikajícího Benicia Del Tora v hlavní roli, a dovolím si říct, že v jeho životní roli, 4 hvězdy.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Part Two si vlastně bez Part One si snadno poradí. Děj se přesune o pár let později do Bolívie a je to v podstatě to samé jako první část jen v bledě modrém. Samozřejmě až na ne zrovna veselý konec, mimochodem ten byl vynikající. Ale taky je to nudnější než první část a už ne rozhodně tak vydařené, protože celkově atmosféra a Che Guevarovo kouzlo opadly. Celkově je to tedy na 3 hvězdy. PS: U obou částí velice oceňuji hudbu.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Po důkladném uvážení musím konstatovat, že Indy byl víceméně znásilněn. Indiana ztratil mnoho ze svého kouzla, to by se dalo ještě po letech chápat. Ale, lidožraví mravenci? Syslí rodinka? Ta scéna s ledničkou? Cože?! Stevne a Georgi, tohle se těžce vydýchává. Ale když už nic tak v některých pasážích je to zábava a odkazy na starou trilogii potěší. Celkově ale musím říct, že tohle si Indy nezasloužil, 3 hvězdy.

Iron Man (2008)

Iron Man je skvělý film! Zase jsem shlédl další povedenou komiksovku. Celý film Iron Man je vlastně jen o zrodu Iron Mana. Takže žádný rychlovlak či odfláknuté a uspěchané scény, všechno je vybroušené a precizní. Favreauova režie je zkrátka velice silná a dbá na nejmenší detaily. Vše je perfektně promakané, od chytrých dialogů až po těch pár akčních scén, které jsou jedním slovem grandiózní! Hodně filmu pomáhá také herecké obsazení v čele s Robertem Downey Jr. alias Tony Stark. Díky jeho charismatu a také perfektním hláškám jsem si jeho nechutně bohatou a cynickou postavu Starka dost oblíbil. Iron Man je prostě vypiplaný filmeček a pěkně se na něj kouká. Je to zábava! Jedinou větší slabinu vidím v hlavním padouchovi. Ten je takový, ani ne moc bastard nebo šílenec, zkrátka je takový nevýrazný. Jinak ale bezvadná a vyblýskaná komiksovka, 4 hvězdy. PS: Btw…musím ještě pochválit skvělé efekty!

Jumper (2008)

Film Jumper je o muži, který se dokáže teleportovat. Svých schopností patřičně využívá a užívá si života. Jenže to takhle nemůže byt věčně. Po jeho stopě totiž jde lovec, jemu podobných, Roland (Samuel L. Jackson). Nápad je to fantastický, ovšem značně nedotažený (stejně jako v knize). Tolik bezvadných a nádherných scén z různých světových metropolí a podobných slavných míst, tam mohlo být. Achjo, jenže nakonec tam nejsou, stejně jako pořádná akce. Jumper je založený na výborné dějové kostře, ovšem s chabějším scénářem, který je takový nemastný, neslaný, s pár dobrými scénami, pár nudnějšími scénami, slabší akcí, průměrnými hereckými výkony, ačkoli herecké obsazení slibovalo herecký koncert, rutinní hudbou a zmatenou kamerou a střihem. Jumper má taky ale nevýrazného hlavního hrdinu (Hayden Christensen) a částečně i vinou scénáře ho hravě strčila do kapsy role druhého skokana Griffina (Jamie Bell). Nevýrazný kousek s velkým nevyužitým potencionálem a taky bez jakékoli gradace, či atmosféry, 2 hvězdy. Ale i tak, si ze srdce přeji druhý díl, ovšem režie a především scénáře se musí ujmout někdo schopný!