• Thriller

Tokijská sonáta (2008)

Smutný, ale zároveň místy (i když notně hořce) vtipný pohled na jednu japonskou rodinu čelící ekonomickým nesnázím Země vycházejícího slunce.

Příběhy z Jodoku (2008)

KLDR je skutečně šílená země. To vám potvrdí i zdrcující výpovědi těch, kterým se podařilo dostat z lágrů, jež tam pro "nepřátele režimu" zřídil Kimův režim.

96 hodin (2008)

Velmi svižný akční thriller s naštvaným taťkou Liamem Neesonem je příjemným překvapením. Scéna "Tys pro mě přišel" mě fakt dostala.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Rokenroloví dědové jsou stále plni sil. Co se týče koncertu, nejvíce mě dostalo spojení s Buddy Guyem. Bluesová poloha Stounům opravdu sekne nejvíc. Z filmařského hlediska naprosto profesionální, občas i velmi vtipná práce od režisérského klasika.

Tropická bouře (2008)

Výborná komedie, jehož tvůrci si dělají srandu z herců, producentů a vůbec celého Hollywoodu tak vtipně, že jim odpustíte ledacos. Mimochodem Ben Stiller je výborný (akční) režisér!

Životy těch druhých (2006)

Vynikající drama o nalezení lidskosti tam, kde jí bylo v komunistickém NDR pomálu.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Ukázkový případ toho, jak vizuální efekty mohou skvěle sloužit vyprávění příbehu. Fincher je génius a Ben Knoflík brilantním filmem o odlišnostech lidí, jedinečnosti lidského života, o času a smrti.

Milionář z chatrče (2008)

Skvělá režie a soundtrack jsou super, ale jinak ta story je příliš předvídatelná. Pro mne dobrý, ale ne moc vyjímečný film.

Strážci - Watchmen (2009)

Je to náročná podívaná, ale divácká investice se do filmu vyplatí. Jedinečně zábavný film.