Pravdivé zprávy (2021) (pořad) odpad!

Dnešní doba má takových nábojů pro politickou i společenskou satiru, ale tento pořad pálí naslepo...

Daredevil (2015) (seriál)

Po shlédnutí první série nemám slov! Zde nechybí nic, co od seriálu takového žánru očekávám - silný příběh, strhující atmosféra, nečekané zvraty, perfektní bojová choreografie, dokonale zahrané hlavní postavy... Nejedná se sice o typický "hero akčňák", děj je podstatnou částí zobrazován jako detektivní příběh, klade se důraz na přesné vymezení charakterů postav (jeden díl postavu nenávidíte, v dalším s ní soucítíte...), ale o akční scény zde nouze také není. Doufám v pokračování i samostatné série, v Defenders by mohlo vícero hlavních postav být třeba i na škodu... Celkové hodnocení nemohu jinak: 100%

LEGO® příběh (2014)

Maximálně vydařený nápad, který byl navíc i skvěle proveden! Snad každý si jako malý hrál s legem, kombinoval nejrůznější kousky, stavěl vesmírné lodě a tak nějak měl své "vyvolené" postavičky, které byly vždy ty kladné. Vymýšleli jsme všelijaké dobrodružné příběhy, vše jsme si postavili dle své fantazie a poté "realizovali své představy" a tím je vlastně i prožívali. Lego příběh nejen, že tyto představy realizoval, ale také dokonale ukázal, jaký je rozdíl mezi vnímáním lega z pohledu dospělých a dětí. SPOILER!!! - "Závěrečné překvapení" není žádná "velká myšlenka", jak je zde ironicky kritizováno, ale jen rozdíl v generačním vnímáním LEGA :) - KONEC SPOILERU!. 95%

Probudím se včera (2012)

Velmi povedená novodobá česká komedie. Líbil se mi každý moment z "minulosti" a narážky na tehdejší dobu. Možná tento film není přímo na 4 hvězdy, ale po shlédnutí 30 minut Babovřesek (odpad!) si této komedie mnohem víc vážím. 75%

Lidožrout (2002)

Žralok co sežere člun jako malinu, umí logicky uvažovat a je 25m velký? Proč ne, vždyť o tohle v béčkách přeci jde :) Slušných 30%

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Jedna z nejlepších, ne-li ta úplně nejlepší, co jsem viděl. Oblíbenci: Rupert (jak jinak:-)), Andrew (skutečný "fairplay"), Ryan O. Protivní hráči: Johny "Jakoby FairPlay" (nemám rád takové podrazáky), Osten (naprostá nula a ufňukánek), Lilian (nesympatická, přecitlivělá)

Svět plazů a obojživelníků (2008) (seriál)

Nádherný seriál plný zajímavých poznatků, perfektních záběrů přírody a chování živočichů se skvělým komentářem Davida Attenborougha! Jasných 100%.

Vampire Hunter D (2000)

Temný, hororový a ponurý...Velice nápaditý příběh, scénky, které braly dech více, než typické americké "akční" filmy a animace na výbornou! 90%.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Neřekl bych, že se jedná o tak nepovedený film. Samozřejmě, příběh jednodužší, efekty špatné (možná i na 2001), ale přeci jen má film jakousi jiskru. Napětí, atmosféra, postavy...to vše se mi na tomto snímku velmi líbilo a celkový film se mi hodnotí o to snáze, neboť nemohu říci, že by mě některá z pasáží vysloveně nudila. Slušných 70%.

Captain America: První Avenger (2011)

Mé hodnocení určitě není objektivní, poněvadž postavy z Marvel Comix jsou mé oblíbené, avšak bojkotuju modré pásmo tohoto filmu, který byl mnohem lepší, jak Thor. Film má komiksové jádro, záporáka, který nažene hrůzu i pohledem, nějakým způsobem i ukazuje zrod kapitána a proč vlastně má štít, film má spád, akci...ještě více humoru a co jiného si od komiksu přát...80%.