Bakllazaan

Twitter: Baklazaan

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 6.6.2020  22:33
    Queen & Slim (2019)

Bál jsem se agitky, ale film ma rozhodne spravne road movie flow a zajimave postavy. Plyne to sice do ocekavaneho konce, ale ocekavany je hlavne proto, jak jsme se naucili vnimat americkou policii, o to smutnejsi to vlastne je. Libilo se mi, ze film zbytecne moc “neocernuje” belochy, ale ukazuje spis vsudepritomnou nejistotu, jak se cerni v zemi prilezitosti nohou citit na kazdem kroku.

• 5.6.2020  08:49
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Silnější trojkové hodnocení. Je to fajn oddechovka ve stylu seriálu z roku 2015 The Brink s Jackem Blackem. Ústřední dvojice Carrel - Malkovich to solidně drží a má to fajn dialogy. Škoda těch hluchých míst, kterých je bohužel spousta.

• 27.5.2020  16:27
    Gejša (2005)

Už to zmínili jiní kanóni, ale film je opravdu vykastrován od všech emocí. Hrozně hezky se na něj dívá a vlastně proto sem nakonec získal odvahu si ho pustit, ale jinak Marshall není schopen zprostředkovat ani kapku z předlohy. Místo toho skládá scény rychlostí rotačáku a ty se tak nemají čas usadit. Je to velká škoda, potenciál tam byl. Hudba je skvělá a výborně mi dokreslila depku při čtení poslední části knihy.

• 23.4.2020  22:51

Kdo jinej by měl zobrazit propad do hlubin šílenství než Cage? Vlastně hodně věrná adaptace, i když přemístěná do dnešní doby. Možná by tomu slušela o něco kratší stopáž, maličko víc goru. Film hezky zachycuje tísňovou atmosféru, která se časem stupňuje až zbyde jen wtf moment. Než Guilermo uskutečnís vůj dlouholetý plán natočit V horách šílenství, tohle bude do té doby nejlépe zpracovanej Lovecraft.

• 10.4.2020  10:42
    The Ritual (2017)

Až na jistý element ke konci ničím zajímavý ani překvapivý horůrek. Uvřeštěné teens jsou sice nahrazené muži 30+, ale moc dospělého chování se od nich nedočkáme. Praskání lesa je sice strašidelné, ale větší potěšení jsem měl z Neesena když byl Mezi vlky. Tam byla hororová atmosféra zvládnuta i bez nadpřirozených prvků.

• 29.3.2020  18:49

Hrozna nuda. Mel bych si pustit prvni dil, jestli by na me fungoval jako v puberte, ale kvůli scánám s orangutanem asi jo. Ale tohle nemá žádnou šťávu. Trapné dialogy doplňuje v pozadí neustále hrající vykastrovaný americký rock. Kevinův True North šílenost jsem si docela užil, i když i tam byl trochu zadejchanej. Tohle ale uz nejde vydržet bez silných drog.

• 22.3.2020  10:10

Pan Svěrák vzpomíná a my se máme dojímat. Aspoň že kamera Smutného nutí do koukání, jinak v to leporelo není extra zajímavé.

• 26.2.2020  20:33

Vřítil jsem se na film prost všech informací, stačilo mi, že se geniální Trumbo rozhodl film sám zrežírovat. Tušil jsem tedy osobitou vizi a dočkal jsem se. Možná je pravda, že mohl své dítko více prostříhat. Na druhou stranu tím by divák přišel o podobný pocit, který musel stonásobné víc pociťovat hlavní hrdina.

• 18.2.2020  23:18

Mít The Shining za zády je neuvěřitelná zátěž. Ačkoli se může někomu zdát Kubrickova artová samohana ubíjející, musí se mu nechat osobitý vizuál, kde téměř každý záběr je hodný obrazového rámu. Nojo, ale přesně tohle "Spícímu doktorovi" chybí, ale na druhou stranu ma chytlavý scénář. Autorské uchopení tady chybí, záběry působí moc obyčejně a nestačí, že některé odkazují na filmovou klasiku všech klasik. Navíc Obi Wana mám obvykle rád, ale tady ho viditelně překonává Kyliegh Curran alá shining černoška. Nakonec jde ale o slušnou Kingovinu při které si postýskávám, že podobnou péči nedostala Temná věž.

• 10.2.2020  22:30

Speed 21. století a zároveň příběh o dlouhatánském kovovém monstru alá Kingovo Vzpoura strojů. Je celkem neuvěřitelné, že i přesto, že jde o neustálou akci, stihne Scott převyprávět backstory hlavních hrdninů bez toho, aby příběh zpomalil.

• 8.2.2020  14:43

V mnoha ohledech podobny film, jako Gervaisův Life on the road. Ten byl taky pomerne slabý, ale aspoň to mělo veselé písničky. Koho napadlo, že vtipné interview proloží nudným balastem? Zřejmě klikůchtivého Ferrela.

• 25.1.2020  00:08

Nemuzu si pomoct, ale dychla na me z toho mrazejku atmosfera Brugge. Pokud je toto slaby odvar, tak film se Stellanem musi byt opravdu kult.

• 12.1.2020  18:36

Čekal jsem možná trochu jiného, než další hollywoodský take na téme rozvodů. Místo uvěřitelnéjšího sociálního rozboru tu máme dva zbohatlé bílé američany umělce, kteří bůhvíodkud berou peníze na právníky a byty. Nicméně vyšperkované (tudíž také nereálné) dialogy a herecké výkony vykopávají film do slušných výšin. Překvapilo mě taky, že se film nesnaží být moc vyvážený a jednoznačně nadržuje straně manžela, protože Scarletka se chová jako hrozná mrcha.

• 8.1.2020  16:14
    Jeho temné esence (TV seriál) (2019)

Nevím, zda je to tím, že film bere z knihy určené dětem, ale celý seriál je sled neuvěřitelně hloupých situací. Chodící zvířecí "duše" jsem jako nečtenář dlouho nechápal jejich funkci, protože samotný příběh se jim prakticky nevěnuje. Na nelogičnost daemonů upozorní v závěrečném díle sama hlavní hrdinka, která se za chvíli vydává za lidského daemona. Herci jsou naopak fajn, včetně Dafne, ale scénář je občas nutí říkat hlouposti. Spád a rytmus seriálu je nevyrovnaný, ale nejvíce mi vadilo, že nevím nic o tomto světě a ani jeho pravidlům nerozumím.

• 6.1.2020  21:43

Holcina spadne z balonu a hadam, ze ji od padu zachranil cerstvy snih. Boze to pohadecka

• 5.1.2020  23:09

Vynikajicne nasnimana konverzacla dvou stariku. Z hlediska vyrovnanosti byl Ratzinger scenaristicky ponekud v nevyhode na to, ze je bran za intelektuala, ale reziser se holt vice zameril ma dobraka Frantiska. Za me tempo filmu ztracelo prilis dlouhymi flashbacky, ale byla to jen drobnost v grandiozni herecke show.

• 19.12.2019  11:03

Zkráceně - epileptická jízda na horské dráze nedávající smysl. Hodně věcí se mi tam ale líbilo, ale šlo spíše o mrtvolné záchvěvy; hezké obrázky, použití Síly, alespoň nějaká interakce mezi hrdiny (dosud byla nulová). Tento poslední díl funguje spíše jako úplný restart a snaží se do jednoho filmu nacpat děj na tři. I tento díl je v zásadě lehkým restartem šestého dílu, ale užil jsem si to více než sedmičku, která vykrádala pro změnu čtyřku. Confused? V posledních letech jsem byl přesycen Marvel filmy, ale jejich Endgame bylo opravdu epické završení, o kterém se ještě dlouho bude mluvit. Poslední SW se měly vydat více komorní a rozlučkovou cestou. Tohle dopadlo šíleně. Abrams naházel do mixéru úplně všechno, s čím jeho pomatená mysl přišla a bohužel nebyl nikdo, kdo by ho reguloval.

• 12.12.2019  08:55
    Dobré místo (TV seriál) (2016)

Vlastně mě bavila jen první série. Ve druhé je krásně otravná postava Kristen více v pozadí, protože se řeší problémy tří dalších postav. Třetí sezóna se vrací na zemi a to se krutě vymstilo a čtvrtá opakuje děj z první sezóny.

• 20.11.2019  12:48

Jak zaznělo v jiném komentáři "Znělka mě pohltila"... , ale to je bohužel veškeré hlcení. Zásadní odhalení s dětmi je odhaleno velmi mimochodem a nepůsobí, že má nějakou váhu. Filmu také chybí jakékoli napětí. Fanoušci tyto "drobnosti" asi přeskočí, ale ostatním zůstane na stole nemastná fantasy porce.

• 8.11.2019  12:50

Po prvním díle mám z esence v hlavě guláš. S vysvětlením čehokoli si tvůrci v žádném případě nelámou hlavu, takže nečtenář netuší, proč se démoni mění, kdo/co je Magistérium, ani proč je hrdinka na akademické půdě v bezpečí. Kromě toho je celý koncept se zvířecími dušemi (křesťan by zaplakal) docela legrační. Postavám a jejich pohnutkám také nerozumím. Dafne Keen v jednu chvíli totálně ignoruje svého jediného kamaráda, jako by byl duch, a následně tvrdí, jak ho má ráda. (Spoiler) Kantor se snaží někoho zabít, ale má dobrotivý hlas, proto mu Dafne věří. Podle názvu to mělo být temné, ale vypadá to jako jednička Harryho Potera.

• 2.11.2019  23:16
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

První série navnadila, ale druhá zajela do žánru telenovely víc, než bych si přál. Najednou tam půlka lupičů řeší svatbu a z druhé půlky se stávají nemyslící individua po lobotomii. Z toho všeho působila nejlépe postava “Berlína”. Třetí sérii už sem nedal.

• 23.9.2019  23:33
    Jackie Brown (1997)

Mél jsem dojem, že poprvé jsem film nedokoukal, ale při další projekci o mnoho a mnoho let později mi některé scény připadaly povědomé. Na mé studentské já film příliš nezapůsobil, ale o to víc jsem si ho užil později. Ve světle zatím posledního Tarantinova filmu tenkrát v Hollywoodu, který leckdo považuje za režiserův tvůrčí vrchol, mi přijde Jackie filmově nejvyspělejší. Jackie je Tarantinovým rukopisem jen jemně pocukrovaná, ale pořád je cool. Jen trošku jinak, než ostatní filmy, do kterých Tarantino cpe cool prvky téměř násilím. Tady je všechno cool jakoby mimoděk.

• 2.7.2019  09:56

Vlastně úplně nevím, jestli je to čtyřhvězdičkový film. Na druhou stranu dialogy a překvapivě sympatický Kohák film vystřelují úplně jinam, než kde obvykle české filmy bývají.

• 11.4.2019  22:12
    Kapradina (2017)

V tomto priprade zde neni taková legrace jako “Between two ferns” ale i jedna stačí na zajímavou pointu. Tahle kapradina je více řízlá na téma partnerské lásky a jestli se vůbec dokážeme se ztrátou milované osoby smířit. Ale místo tohoto suchého odstavce si dosaďte špektku humoru

• 11.4.2019  22:08

Určitě lepší zážitek dostanou broukovští fajnšmekři, ale i ostatní si přijdou na klasický britský sucháč.

• 1.4.2019  19:33

Je to jeden ze zlapších marveláckých kusů. Naštěstí Brie na plátně nepůsobí tak nepříjemně, jako v rozhovorech. Naopak zvolení přidrzlé nesexbomby je fajn oživení. Proto je škoda, že během akce se postava ztrati za digitálním bordel, ale to už je dnes normální. Po půl hodině film ztrácí tempo a tak úplně ho až do konce nechytí - ikdyž se ukáže pravá síla kapitánky, nemá ji proti komu vyzkoušet. Možná je to záměr a pravou akci schovavaji do End game. Překvapivě omlazeni SLJ vůbec neobtěžuje, on je furt král hlášek. A na závěr bych měl prosbu, aby záporáky už nehrál Mendelson, ktery má na ně v posledních letech patent. On navic tak směšně šišlá- achjo

• 8.3.2019  17:47
    Bába z ledu (2017)

Vycházení se Slámou není pro mě jednoduché a musel jsem to pořádně vstřebat. Co se mi zdálo na začátku divné, nedotažené, se nakonec obrátilo. Zdálo se mi to jako nevábný mix žánrů - co začíná jako komediální oddechovka, končí jako rodinné drama - ale v tom spočívá vlastně smysl filmu a jeho ledové symboliky (té otužilecké i té emocionální).

• 10.2.2019  23:01
    Overlord (2018)

Hollywoodsky zpracovany pulb. Nektere sceny jaou opravdu pekne, ale kdyby se to nebralo tak vazne, mohl z toho byt lepsi Dead Snow. Cekal jsem trochu vice, kdyz v tom mel namocene prsty Abrams.

• 17.1.2019  23:03
    Hastrman (2018)

Atmosféru, kterou jsem nasál z trailerů, a která byla také důvodem přečíst si nejprve knihu, jsem naštěstí našel i ve filmu. Přestože předloha byla místy temnější a k českému venkovu se hodila více, tak i ten rozmáchlý Havelkův romantismus se k příběhu hodil. Je pravda, že bez načtení knihy bych asi hleděl na chování postav ve filmu místy překvapeně, ale není to zde tak dramaturgický malér, jako u převážné většiny českých filmů. A Karel Dobrý společně s kameramanem Divišem Markem mají na svědomí nádherné scény a obrazy. Snad se brzy dočkám dalšího vodníka, Lesapána, nebo Domovoje.

• 31.12.2018  23:03

Klise z toho prysti jak z nezavreneho mixeru, ale herci a chytre repliky to pro me zachranili.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12