• Krátkometrážní

Ted (2024) (seriál)

Pokud chcete vypnout, ale nechcete se divat na Ulici, tak tohle je jasna volba. Zamerne natocena soap opera s podvratnym medvidkem, ktery ten zanr slusne nabourava. Vlastne takovy mene extremni Family Guy.

Hvězdná brána: Atlantida - Smrtící spirála (2007) (epizoda)

Jednoznačný filler, kde je na konci vše zresetováno na původní stav. Navíc to není tak dávno, kdy se řešili dvojníci, a teď tu jsou klony! Přestože přechod ze třetí do čtvrté série byl fakt hodně napínavý, tak následující díly tématy ani výpravou moc nevytrhnou. Možná už neměli finance, nebo nepočítali s pátou sezonou, proto nechtěli rozjíždět hodně příběhových linií, nevím. Nicméně polovina čtvrté sezony je velmi slabá.

Dvaadvacítka 2023 (2023) (pořad)

Neznal jsem a není ani divu, když to CT odmítá reprizovat. Nicméně tento výběr z hroznů měl vysokou pitelnost.

Sny o toulavých kočkách (2021)

Tak dobry dokument, ze me to nuti napsat sem par cintů. Profesionalne natoceny s lehce podvratnym humorem a navic je opravdu co poslouchat, protoze zivot zpovidane osobnosti je plny necekanych zatacek.

Stvořitel (2023)

V duchu beckovych 90kovych filmu jsem byl nadsen. Nad dejem se proto nesmi premyslet, pak je to akcni jizda, ktera fakt dobre vypada. Jednu hvezdu navic davam proto, ze hollywood v posledni dobe produkuje digibordel bez citu. Tenhle film rozhodne srdicko ma.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Kdyz do toho clovek jde, ze chce videt beckovejsi verzi Znameni, tak je to celkem fajn. Ufouni jsou sice neoriginalni, ale to je naprosto v poradku. Diky tomu jento vic alá AktaX a mene hollywoodske. Mene alcni, ale s lepsi atmosferou, je film Vast of night.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Jak se postupně seriál přelamuje ke svému závěru, tak si říkám, proč sakra tohle nebylo součástí nové trilogie? Místo plácání se s Novým řádem a větou "...somewhow Palpatine returned.", bychom měli jasnější propojení s minulými filmy (Ahsoka a Anakin) a navíc skvělého záporáka a úctyhodného nástupce Palpatina. Museli bychom ale asi dostat filmové přežvýkání Rebelů, protože jinak by to asi na většinu lidí působilo trochu odtažitě, jako teď seriál na mě.

Nadace - Tam, kde je hvězd jen poskrovnu (2023) (epizoda)

První série mě chvílemi ztrácela, ale vizuálně i hudebně to bylo na vrcholu, kam většina aktuální produkce vůbec nedosahuje - včetně Rings of Power (kromě hudby samozřejmě). Druhá série je ale mnohem víc dějově sevřenější. Jasně - knihy to jen lízlo, ale téma je dobrým odrazovým můstkem pro šikovné scénáristy, kteří imho ten svět důvěryhovně zaplňují svými výtvory. A co víc - ten seriál aspoň z části vypadá tak dobře díky českým ručičkám, to přece stojí za tu další hvězdu.