Příšerky s.r.o. (2001)

Propracované, pohádkové a vtipné. Pixar, ano. Ale také velmi originální nápad. Dětský jekot jako zdroj energie? Sofistikované tovární systémy s milióny dveří, tvrdý řád a strašící zaměstnanci, totiž monstra? No to se ví, že z toho je trhák. Je to určené spíše dětem, ikdyž se mi to ze začátku nezdálo. Je to podáváno tak, jako kdyby děti byli mnohem děsivější (ruku na srdce, někdy to tak je), což je pro ně určitě koukatelnější. Po jakém jiném filmu je můžete sledovat, jak koukaj do skříní a pod postel s cílem potkat toho chlupáče, sledovat jak se bojí on a zasmát se? Třešničkou na dortu jsou závěrečné titulky a "herecké" bloopery.

Střihoruký Edward (1990)

Nazval bych to fenomenálním startem neuvěřitelné trojice, která dohromady kouzlí špičkové filmy. Johnny Depp se mi v této roli líbil absolutně nejvíce, Tim Burton, až na závěr trošku "vyměklý", což ale film rozhodně do kolen nesráželo a v neposlední řadě absolutně přesně dokreslující atmosféru Danny Elfman. Ačkoli toho Edward moc nenamluví, řekne vám vlastně úplně všechno. Celou pohádkou o tom, jak je těžké být jiný a vypadávat ze společnosti, Burton brnká na city, ale velmi nenásilnou formou. Krásně kýčovité sousedské prostředí. Tohle byl můj šálek pořádně silného a emocemi nabytého čaje.

Eurotrip (2004)

Ale notak. Že si scénáristi vystřelí ze Slovenska ještě neznamená, že to musíme házet do odpadu, hej? Vždyť se jedná o jednu z nejlepších trip teenagerovských komedií vůbec. Skvěle vyobrazené vize evropských států. Správnej anglán Vinnie Jones, přiteplenej Ital a začíná Vandersexx s Hansem a Gruberem, kteří přinesli vercajk na flugagechejmen...zkrátka a dobře, já se bavil!

Prokletý ostrov (2010)

Hned první minuty tohoto filmu mě chytly, což se často nestává. Ten rozlet a seznámení se s ostrovem doladěné mrazivě vrzajícími smyčci mně nahnalo husí kůži a zatlačili hlouběji do křesla. Moc pěkně se to rozjíždí a jen čekáte kdy se to zvrtne. Už při pohledu na kartu pacientky Rachel Solando mi tam něco nehrálo. Scorsese to vyšetřování a poznávání sebe samého roztočil na plné kule, jenom kdyby tomu dal trošku větší řád a nenutil mě neustále přemýšlet, na čem sakra jsem. Kingsley byl špičkový a DiCaprio mi tady, narozdíl od jiných filmů, velmi sedl. Příjemně otevřený konec k zamyšlení. Ne. Rozhodně nejsem zklamán.

Vyvolávač deště (1997)

Rozhodně zajímavý film ze soudního prostředí. Jenže výkon Damona, který měl excelovat, neboť se kolem něj točí vše, mi připadal takový, jako počáteční právnický výkon Rudyho. Roztěkaný, nervózní, ztuhlý a tak trochu nesvůj. Nemůžu si pomoct. DeVito a Voight mu zcela utekli. Coppola bez debat velmi dobře zachycuje to, jak to v právnickém světě chodí co se týče lží a podvodů, ale když přijde na samotné dialogy, co se odehrávají v soudní síni, nemají takový náboj. Jakékoli problémy ve vyslýchání jsou v podstatě záhy jednoduše vyřešeny dalšími a dalšími esy z rukávu bez žádného pořádného zvratu a nutnosti měnit taktiku. Když to porovnám s Časem zabíjet, tam to bylo o něčem jiném - z prostředí síně jste cítili jak se oběma stranám vaří mozky, aby něčím vyzráli na ty druhé. To mi tu chybělo.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Ohromná porce opravdu velmi kvalitní zábavy a hlavně ORIGINÁLNÍ nápad. Po scéně ve sprše jsem přemítal nad tím, jestli není i film V kůži Carmen Electry nebo tak... Inteligentně napsané scény jako uvedení do firmy a Malkovichem sledovaný Malkovich, jako vždy skvěle hrající. Vlastně kvůli té scéně v upoutávce jsem se na to podíval. Komu tento film sedne, přijde si zajisté na své.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

"Vidíte tu zlost v jeho očích? Já ano. Budou mu dnes bohové hory Midoriyama nakloněni a pomstí svého bratra?" - Tydleti Japonci, to jsou vám fakt blázni. Jejich soutěže jsou jednou z nejlepších věcí na co koukat, když chcete vypnout mozek.

Forrest Gump (1994)

No jo. Přiznejme si to, tohle kýčovité dílo nám hraje na city. Ale co? Vždyť to ten Zemeckis dělá tak krásně. Těch opakujících se pasáží typu "Stát a ticho" se nemůžu nabažit. Silvestriho životní dílo, Hanksův dodnes nejlepší výkon a máma mámy jeho mámy, co vařila krevety. To je skvost.

Requiem za sen (2000)

"Juice by Sara!" Pro mě jeden z nejsilnějších filmů, co jsem viděl. Nemůžu říct, že by Ellen Burstyn byla nejlepší a to proto, že bych shodil všechny ostatní aktéry a to nechci. Je zvláštní, jak za pomoci kamery a té velmi dobře volené Mansellovic hudby Aronofsky zachycuje každičkou emoci a vtáhne vás do děje. Po většině filmů jsem shlédl titulky, řekl si: "Docela dobrý". Po Requiemu jsem nehnutě čuměl na černou obrazovku snad ještě 15 minut. A panáka na to. Tak silný to bylo. Kultovní film všech utíkajících od reality.

Zběsilý útěk (2006)

Velmi zajímavý thriller. Ovšem po slabém začátku, když brokovnice vystřelila člověka asi 2 metry vysoko a 10 metrů daleko, jsem měl chuť to zabalit. No to bych si dal! Running scared postupně nabírá na obrátkách, které roztáčí skvěle vyhrocené akční scény a výborný Paul Walker. Po vizuální stránce fantastické, krásně čistá scéna v nemocnici, flashbackové efekty...občas jsem si přišel, jak když koukám na CSI. Scéna z hokejové arény tak živě ztvárněná, že jsem si připadal jako bych to všechno sledoval přímo tam, z ledu. Happyend mi tam neseděl, bylo by to drsný, ale takovej byl celej film.