Ztraceni ve vesmíru (1998)

Všetko, čo stálo za to, a čo som si z filmu zachoval, bol Matt LeBlanc a Apollo 440... a aj toho Matta len preto, že som v tej dobe pozeral Priatelov. Film, ktorý nechcel byť podľa amerických konceptov, ale je.

Arthur a Minimojové (2006)

Troška dospelejší humor, ale TAK AFEKTOVANÉ POSTAVIČKY nemôžem pozerať. Ako rozprávka - môže byť. Ale poznám aj ovela lepšie.

Batman začíná (2005)

Už tuto badať, že Nolan sa snaží odkloniť od pôvodných verzií, ako aj od komiksových filmov, a snaží sa vytvoriť niečo viac. Preto si asi aj zobral na starosť Batmana, ktorého jedinou špeciálnou vlastnosťou sú peniaze :D. Ale ešte stále je to komiksový film, kde je zloduch ktorý chce zničiť svet (mesto), a ktorého treba zastaviť... ale smerovanie je dobré. 3/10

Božský Bruce (2003)

Typická postupnosť amerických komédií... začiatok sa zoznamujeme, v prvej polke použijeme všetky vtipy, a potom tu riešime problém hlavného hrdinu (vždycky pompézne a pritom povrchne). Nehovoriac o tom, že už v tej prvej polke som sa smial len na pár veciach... Jim Carrey by mohol skúsiť niečo na štýl Truman Show alebo Večný svit nepoškrvnenej mysle, lebo tuto už prestáva byť vtipný...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Bolo to surové, kruté, násilné, po vizuálnej stránke bezchybné... akurát na mňa príliš príliš patriotické... je možné, že somálci sú skutočne skazení, ale tuto boli len anonymné obeti, ktoré čím viac postrielať, tým lepšie. Neviem, ale keď na konci vypísali všetky mená amerických padlích vojakov pri akcii (bolo ich 19) a porovnám to s 1000ckou mŕtvych somálcov, príde mi to dosť kruté... a toto je film nie o krutosti na všetkých cez 1000 obetiach, toto je film o krutosti na tých 19tich amerických obetiach... to mi na tom strašne vadí, a nemôžem bez tejto myšlienky hodnotiť film lepšie.

Číslo 5 žije 2 (1988)

Číslo 5 žije! A znova... ale už by nemuselo...

Fantom Paříže (2001)

Dej filmu, herecké výkony, pointa - veľmi slabá na to, aby bola čo i len pozerateľná. Potom tu máme vizuálnu stránku, najmä tú kamerovú, avšak aj kostými, kulisy, atmosféra... tá je každopádne originálna a vymiká sa pravidlám, ale tu platí: buď sa to niekomu páči, alebo nepáči. Mne sa to nepáči, takže film pre mňa tým dosť klesá.

Zkouška (2009)

8 kandidátov, 80 minút, 1 miestnosť, 1 neznáma otázka. V jednoduchosti je krása. Tuto nie je. Film tak podobný kocke, z tak úžasnou atmosférou na začiatku, nám ukazuje, ako o ničom (a to doslova) môže byť. Ak chceli naraziť na jednoduchosť odpovede, aká bola, mali to spraviť inak... pretože odpoved, ktorá na papieri nakoniec skutočne bola, nám jednoduchosť neukázala, ale vlastne najzložitejšu cestu k jej získaniu. Tým úplne posrali jedinú myšlienku, ktorá vo filme bola, a to že "v jednoduchosti je krása". Takto si film neskutočne protirečí, chýba mu moment prekvapenia. Z kina som odišiel nasratý, ako inak vynikajúci a fantastický námet sa dá drobným detailom zničiť. Vrelo odporúčam film Kocka, tam je všetko, čo tuto chýba.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriál je akýmsi pokračovaním Zachránte vojaka Ryana, ktorý sa nedrží príbehovej stránky filmu, ale formou a štýlom. Je to excelentne natočené naturalistické zobrazenie vojny, trochu dokumentárne. Chýba mi tu však pointa, rozoberanie vojny aj po nejakej filozofickej stránke. Zatial čo vo Vojakovi Ryanovi mali netypickú úlohu, to znamená nie zničiť (ako to vo vojne býva), ale úplný opak - zachrániť, tuto je to vlastne "len" o hrdinstve a deštrukcii, ktorú ukazujú, ale moc nerieša. Preto tento seriál nijak nezavrhujem, ale ani nevyzdvyhujem. 5/10

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Originálny dokument-comedie seriál, kde nešetria šialenosťami (najmä keď sa rozhodnú, že dokážu spravit to, čo mýtus hovorí, a to za každú cenu).