Oni (2008)

O trochu více zajímavější než Funny Games U.S., ale vážně jen o trochu.

Quantum of Solace (2008)

Quantum je zdatným nástupcem Casina! Je minimálně stejně dobrý. To, že akce vypadají jakoby z Bourne trilogy mi osobně vůbec nevadilo. Přece jen doba pokročila a už prostě nestačí padouchovi dát jen pěstí, jak to dělávali všichni předešlí představitelé agenta jejího veličenstva. Daniel Craig ztělesnil nekompromisního, nelítostného zabijáka s perfektním treninkem. Jednoznačně se katapultoval do pozice nejlepšího Bonda! Marc Forster umí hezké obrázky, leč přece jen mam výhrady ke zběsilému střihu, občas sem nevěděl která bije. Co se týká bondgirl, jsem na straně Evy Green...její Vesper byla přeci jen daleko více sexy:-). Přesto všechno dávám s klidným svědomím 5*.

Jezero smrti (2008)

Terror party mladistvých začíná... zmrdi malí!

Dead Set (2008) (seriál)

Tahle výživná reality show, která se brzy změní v boj o holý život mě opravdu potěšila. Vyzdvihl bych hustou atmosféru a dobře zmáknute gore efekty.

Útěk do divočiny (2007)

Úchvatný výlet mimo systém, mimo naše povinnosti, za krásou svobody, volnosti, za poznáním, že láska, ať už je jakákoliv, je stejně nejvíc!

28 týdnů poté (2007)

Diametrálně odlišný film od prvního dílu. Boyle v komediální "jedničce" pouze lehce nastínil jakým směrem by se mohl druhý díl vydat. Oproti 28 days later přibylo napětí, lepší hudba, herecké výkony, kamera (spousta pěkných záběrů) a hlavně ony "brutální" scény, kterých není málo. Trikově to sice není úplně nejlepší, masky mohly být i odvážnější, ale buďme rádi i za to co je:-). Jediné mínus vidím ve zběsilém střihu nejspíše na drogách pracujícího střihače, jehož nůžky se takřka nezastavily. Spousta scén, ve kterých vůbec nevíte která bije a kdo koho žere:-). Což je dost podstatná věc, zvláště v horroru, kde si chcete vychutnat každou napětím obohacenou scénu. Celkově jsem ale spokojen a dávám 4*.

Spojenec (2006)

Tohle bylo teprve mé druhé setkání se S. Lee. Poprvé mě uchvátilo jeho Krvavé léto v New Yorku. A opět nejde dát jinak než za pět. Spike rozehrává dvouhodinovou studii na téma "jak udělat banku a ještě potrestat nacistického zloděje". Nejvíce se mi líbila pohodová hudba a ústřední dvojka mých oblíbenců Clive + Denzel. Ostatní herecká esa více prostoru nedostaly, ale to mi osobně vůbec nevadilo:-). I když vrchol solidně promyšlené zápletky byl znám již v půlce filmu, tak i přesto jsem si celé to představení vychutnával okénko po okénku, minutku po minutce a s mírným cukáním koutků až do konce. Je mi jasné, že k dalšímu filmovému vzdělání musím zhlédnout i ostatní Spikeovy filmy...a moc se na to těším:-).

P.S. Miluji Tě (2007)

Prvoplánová romantická podívaná stvořená pro naše ubrečené drahé polovičky, kterým doporučuji velká kvanta kapesníčků:-).

Gauneři (1992)

Bla, bla, bla, nezajimavé kecy. Chtěl jsem dát 1*, ale za scénu s ufiklým uchem hodím hvězdu navíc. Nechápu tak vysoké hodnocení tohohle nezáživného, nudného, užvaněného filmu (doufám, že to není jen kvůli velmi průměrného Tarantina).