Strážci - Watchmen (2009)

Nikdy jsem o tomhle komiksu neslyšel. K filmu jsem přistupoval s nepříliš velkým očekáváním, neboť jsem vlastně ani nevěděl, o co jde. O to více jsem byl po těch 160ti minutách překvapen, protože Snyderův velkofilm se mi nesmazatelně vryl do paměti. První, co mě dostalo, byla hudba, perfektní písně. Trikovou stránku oceníte hned ze startu filmu a v jeho průběhu rozhodně nepoleví. Neokoukaní, ale zato skvělí herci Vás nepřestanou ani na vteřinu bavit. A na konci už víte, že Zack Snyder krutě zabodoval na komiksovém poli, kde pro mě doposud hral prim Nolan a jeho opeřený netopejr:-). Na druhou stranu, nechci srovnávat Watchmeny s Temným rytířem, to prostě nelze. Oba filmy jsou pro mě malými vrcholy komiksového světa. Ale jistou podobnost bych tam viděl ... mnohovrstevnost, tu mají oba společnou. Co se týká poselství filmu, nechám to na každém z Vás, já si tam to svoje našel. Možná je na čase se poohlednout po tomhle komiksu:-).

Silent Hill (2006)

Kdy už bude konec takovým to pokusům o horror?! Nekonečná nuda a zhovadilá duchařina. Jistě, vizuální stránka byla někdy zajimavá, ale to je tak vše. Já chci filmy o šílených masových killerech a psychopatech a ne snímky, které samou nudou nedokoukám:-).

RocknRolla (2008)

Ritchie se snaží vkročit do řeky, kde již dvakrát úspěšně "rulloval". RocknRolla však nenabízí nic nového, ale není to úplné zklamání. Ex-manžel Madonny nám dává opět nahlédnout do svého malého "gangsterského světa" plného podivínů, leč mi to celé přišlo tentokrát až moc disco:-). Pokud se chtěl vyrovnat Podfu(c)ku, nebo jej dokonce překonat, měl určitě přitvrdit.

Proroctví (2009)

Slibně vyhlížející thriller začne v druhé půli ztrácet dech a nastupuje, jak již uživatel Antek avizoval, náboženská agitka říznutá invazí z vesmíru. SPOILER==>> To, že si "ufounci" na konci filmu hrajou na Bohy mě málem až rozesmálo:-). Přesto dávám tři hvězdy za povedenou hodinku, i když se jedná spíše o vykrádačku jiných filmů, já se bavil.

Pátek třináctého (2009)

Je to sice rutina-slasher, ale pobavil minimálně stejně jako jeho starší bratříček z roku 1980...ne-li více:-).

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Harper's Island je velmi poutavá vyvražďovačka. To, že se většina scén odehrává převážně v lesích ostrova dodává seriálu velkou dávku tajemna a je to ku prospěchu věci. Stejně záhadně působí i ono letní sídlo (hotel?), ve kterém naší svatebčané přebývají. Hlavní devizou jsou pro mě herecké výkony. Narozdíl od seriálu True Blood se zde casting více než povedl. Ať už se jedná o skoro-manželský pár nebo o jejich kamarády či rodinné příslušníky. Největší obavy mám ale ze závěrečné pointy!!! ... PS: Obavy naplněny! Po 11.díle, který byl naprosto "debilní" a po odhalení "nečekané" pointy se tenhle seriál pro mě stal velmi průměrným a už se budu dívat jen z povinnosti. Tři hvězdy jsou maximem!!! Po posledním díle série musím říci, že scénaristům zřejmě jedna pointa nestačila a tak "šokují" o sto šest, leč vše na úkor kvality. Hodnocení zůstává na třech hvězdách.

Donnie Darko (2001)

[Director`s cut] - Zvláštní film, který ve mne budí pocit, že každý z nás žije ve lži a že každý bychom potřebovali svého Franka.

Poker After Dark (2007) (pořad)

Poker je nejatraktivnější karetní hra na světě! A proto jsem rád za každý podobný pořad.

Mučedníci (2008)

MARTYRS je jako rána kladivem do hlavy, s následným procitnutím v tom nejzvrácenějším snu, který má možná jen minimálně tenkou hranici od reality...