Někdo to rád horké (1959)

Někde jsem se dočetla, že Marilyn byla v době natáčení těhotná a vysadila kvůli tomu prášky na spaní, nemohla tedy spát, psychicky byla na dně a sama na sebe se nemohla ani podívat, protože přibrala a v těch krásných šatech se sama sobě nelíbila. Pokaždé, když tenhle film vidím, vzpomenu si na to a mrzí mě, že jí nemůžu říct, aby neblbla, že tu její figuru jí může většina ženských jen tiše závidět... I přes tuhle trochu hořkosti se vždycky moc dobře pobavím - hlavně linie s Dafne a Osgoodem mě zaručeně dostane.

Jak vycvičit draka (2010)

Při každém dalším shlédnutí se mi tohle dílko líbí víc a víc. Asi proto, že si všímám nových věcí a hlavně dostatečně vnímám hudbu - ta je přímo kouzelná! A chci draka!

Na hraně zítřka (2014)

Neskutečně vtipná a nenudící řežba. Cruise se mi už hodně dlouho (a možná nikdy) nelíbil tak, jako tady. Je to sice takovej "klasickej" akčňák, ovšem umí si ze sebe skvělým způsobem utahovat a až na jednu scénu ke konci není nikterak citově vyděračskej. Prostě skvělá podívaná a ráda se mrknu zas.

Tootsie (1982)

Jasný příklad toho, jak má vypadat inteligentní romantická komedie. Netřeba dodávat nic víc, všechno podstatné je tu řečeno v komentářích a ostatně, kdo neviděl, měl by to hned napravit.

Schindlerův seznam (1993)

Neskutečná síla od začátku do konce. Mráz mi běhal po zádech, slzy se mi tlačily do očí. A upřímně jsem nenáviděla Ralpha Fiennese. Nejen jeho postavu, ale přímo jeho samotného, tak dobře to zahrál.

Ledové království (2013)

Pro mě jeden z nejlepších animáků poslední doby. Nádherná hudba, dechberoucí grafika, postavy sympatické, na animák, propracovanými charaktery, zvraty, které jsem opravdu nečekala. Prostě a jednoduše pohádka nejen pro děti. Asi si to dám v kině ještě jednou, tentokrát pěkně ve 3D :)

Nedotknutelní (2011)

Představitelé hlavních rolí hráli naprosto perfektně. A i když mě dostal i příběh (nemá cenu se víc rozepisovat), na kolena mě položil hlavně soundtrack. V jednoduchosti je krása...

Muž na Měsíci (1999)

Něco tak absurdního jsem viděla naposledy v Edu Woodovi. Jak nemám ráda Jima Carreyho v jeho ulítle komediální rovině, tak ho žeru v jeho ulítle vážné rovině.

Panství Downton (2010) (seriál)

Po první sérii musít hodnotit nejvýš jak to jde. Tolik zvratů, tolik charakterů, ten soundtrack! Nemůžu se dočkat dalších dílů.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První sérii jsem zhltla skoro v kuse, byla to dlouhá bezesná noc... A byla jsem naprosto nadšená! Skvělý způsob vyprávění, hudba a hlavně postavy, kdy snad o žádné nemůžete říct, že je vyloženě kladná nebo záporná. Druhá série už trošičku ubrala, ale to nic nemění na tom, že jde o nadrpůměrný počin. Úplně se třesu na tu 3. a doufám, že si udrží úroveň. - Takže, seriál si samozřejmě tu skvělou úroveň neudržel, ale to se tak nějak asi dalo čekat. Co si budeme povídat, předposlední a poslední série byly rozhodně sestup dolů. Ale ne zas takový, jak jsme se mohli dočíst na internetu. Ano, postavy se vyvinuly trochu zvláštním směrem, ano, konec jsem opravdu čekala trochu jiný (ale ne moc). Jenže to už tak ke GoT patří, to neočekávané. Jediné, co mi tak zkazilo ten dokonalý požitek, je to hrozné uspěchání děje - honem, honem, ať máme dotočeno. Přesto ale plné hodnocení nezměním, na to je seriál až moc dobrý.