Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 294)

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

Po dlouhé době česká pohádka, na kterou se dá koukat bez toho, že by se člověk styděl a chtěl se schovat pod stůl. Vše je zahráno dobře, krásné prostředí, efekty důstojné. Přesto mi trochu chybí originalita v ději (ehm, Na hraně zítřka…?) a sympatičtější postavy. Protože ať jsem se snažila sebevíc, k princezně jsem si cestu nenašla.

plakát

The Fundamentals of Caring (2016)

Velmi milá, civilní a povzbudivá podívaná. A to jak zásluhou scénáře, který si z ničeho nic nedělá, tak hlavně díky skvělým hercům. Líbilo se mi, že film umí udeřit na dramatickou a citlivou strunu, ale netlačí na pilu moc, takže se prakticky celou dobu připitoměle usmíváte a na konci máte příjemný pocit.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Milé setkání, které má ale význam jen pro ty, co seriál opravdu sledovali a mají ho víc než rádi. Hodnocení je tak trochu mimo mísu - za těch několik vtipných i dojemných momentů dávám 4 hvězdy. Ale musím taky přiznat, že jsem čekala asi trochu víc. Trochu víc vzpomínání, trochu víc herců z celého seriálu. I tak je to ale důstojné zakončení.

Rytíři spravedlnosti (2020)

No, co napsat. Že je to taková pohodovka, to asi úplně ne. Komedie to taky není, přesto se člověk zasměje. Hodně mi to připomíná Boj sněžného pluhu s mafií. A na čem film stojí? Na naprosto perfektních hereckých výkonech a vymazlené pointě.

plakát

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Při hodnocení jsem trochu rozpolcená, protože knihu jsem četla. Jako veliké plus vidím osekání někdy až zbytečných pasáží v knize (ovšem filmařům nic jiného nezbylo, jinam by měli spíš seriál). Myslím, že vybrali to opravdu podstatné a jako diváci jsme o moc nepřišli, vše bylo pochopitelné. Ale malinko mě mrzí, že nebyl trochu vysvětlený vztah mezi Mikaelem a Erikou a vůbec Mikaelův přístup ke vztahům. Tady to může ve filmu vypadat opravdu divně. Jediný vážný problém jsem měla právě s postavou Mikaela. Nějak jsem měla veliký problém uvěřit mu jeho inteligenci, rozhodnost a sexappeal - ve filmu se vlastně jen nechal unášet dějem a přitrouble se usmíval. No, srovnání jsem se neubránila, ale film musím hodnotit vysoko. Tři hodiny utekly jako voda a atmosféra byla opravdu hutná!

Maudie (2016)

I přes množství až nepříjemně drsných scén (zvlášť začátky vztahu Everetta a Maud) mě film nutil se usmívat, zasnívat, doufat v lepší zítřky pro oba dva. Je otázkou, nakolik je film opravdu biografický a nakolik zromantizovaný. Ale tvůrci nestvořili kýč a přiměli mě hledat si o Maud a jejím pozoruhodném životě víc informací.

Legenda o drakovi (2015)

Začalo to napínavě, zajímavě, hudba přímo krásná. Bohužel pak se z předzvěsti temné fantasy stala Modrá laguna... Možná bych hodnotila i výš, ale měla jsem možnost vidět verzi s dabingem a ten se opravdu nepovedl.

Red 2 (2013)

Pořád to utíkalo, pořád to mělo své momenty, ale už toho bylo přeci jen moc. Jedničku si ráda zase pustím, tohle stačilo jednou.

Rodina na baterky (2021)

Možná trochu nadhodnocuji, ale asi jsem na tenhle počin koukala v té správné náladě a jsem prostě nadšená. Grafika je originální a moc se mi líbila. Děj sice nebyl kdo ví jak novátorský, ale utíkal, nenudil a looserovství hlavních postav bylo dotaženi k dokonalosti. Celou dobu jsem se usmívala a hned několikrát jsem se i od srdce zasmála. To už se mi u animáku nestalo dlouho. Takže jsem ochotná odpustit i trochu toho závěrečného patosu.

Red (2010)

Jedna velká akční jízda, která má díky skvělým hercům a humoru ještě to “něco” navíc. Když člověk potřebuje vypnout, nepřemýšlet a pobavit se, tohle je skvělá volba.