Pravidla moštárny (1999)

-Dobrou noc, princové z Main, králové nové Anglie.- A Homer je tam, kam patří, s těmi, kteří ho milují nejvíc. Ze začátku to na mě působilo jako tuctový románek, spíše podprůměrný, ale pak to otočilo a pomalu začalo hrát na city. Sice ne úplně nejlíp, ale dostala mě atmosféra...ta atmosféra nejen sirotčince, ale poklidná atmosféra amerického venkova během války. Charlize Theron byla božská, Michael Caine také zapůsobil, jen Tobey Maguiremu to pořád ne a ne uvěřit, prostě si nemůžu pomoct...jinak celkově film nezklamal, mírně překvapil. 80%

Rocky (1976)

Jasně že teď je to jeden z kultovních snímků, já mám rád sportovní filmy a poutala mě k Rockymu i podobnost s Wrestlerem, ale přesto mám z filmu vesměs smíšené pocity. Nemůžu se také ubránit srovnání s již zmíněným Wrestlerem. K hlavnímu hrdinovi jsem si vztah vytvořil okamžitě, u Rockyho mi to trvalo delší dobu. Také mi moc neseděla atmosféra minulého století, ale podle toho to nemůžu hodnotit. Napadá mě ještě námět. Rockyho je poněkud všední(ale možná že to vyplývá z toho, že se na něj dívám až teď), zato Wrestler vytasil příběh o něco živější. Ale abych pořád nesrovnával, i tak na mě snímek zapůsobil, ale ne, že bych z něho byl ohromen, možná, že něco přidám až ho uvidím podruhé. Prozatím jsou to 4* 75%

Šestý smysl (1999)

Neskutečné. Po celou dobu se film táhl a plácal v nezáživných scénách a dialozích, že jsem si říkal co to je sakra za film. O to víc mě odrovnal konec, kdy jsem vzal vše špatné, co jsem si o filmu myslel. Najednou během pár desítek sekund do sebe všechno dokonale zapadne a divák ví, že každá informace, která zazněla v průběhu má svoji roli a pasuje do děje. Skvělá herecká dvojice, hudba a kamera také není špatná, ale k dokonalosti mě přece jen něco chybělo. 80%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Snad nikdy jsem neměl takový rozpačitý pocit po shlédnutí filmu jako po tomhle. Těšil jsem se na něj moc a nakonec jsem také víceméně dostal to, co jsem čekal, ale... já vůbec nevím co, ale něco mi pořád říká, že to stejně není ono. Nicméně velmi oceňuji nápad a nějaké opravdu výborné scény a po zvážení dávám 4*. 75%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ať si říká kdo chce co chce, ale i čtvrté pokračování Die Hard drží laťku hodně vysoko. Někomu možná může vadit, že od prvního dílu uplynula dlouhá doba a v tomto už to není to pravé, protože se vše zakládá na moderních technologiích, ale s tím musím razantně nesouhlasit. Dle mého názoru změna prospěla výborně, ostatně od třetího dílu již uplynula také pěkná řada let...John dokazuje, že ani posun s dobou k počítačovým technologiím mu nedělá problém a v kombinaci s další porcí jeho legendárních hlášek dává vědět, že Smrtonosná Past pořád žije. 80%

Smrtonosná past 3 (1995)

Na to, že už je to třetí díl, výborná práce. Johnovy hlášky jsou legendární, k němu i skvělý "negr" Samuel. Je vidět, že nápady pořád jsou, takže jen tak dál! 80%

Dokonalý smysl (2011)

To musí člověk ztratit téměř vše, aby si uvědomil, co je v životě skutečně důležité? 75%

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Mě to přijde jako velmi dobrá zábava v porovnání s ostatními podobnými pořady, takže já se u toho bavím a člověk se někdy i přiučí. 70%

Temný rytíř (2008)

Začnu tím, že se musím přiznat k tomu, že Batmana nemusím, ale ne v tom smyslu, že ho nemám rád, jen mě nebaví. Uznávám, že Temný Rytíř je jistě v mnoha ohledech skvělý film s vynikajícím obsazením, scénářem a v neposlední řadě i výjimečným režisérem, ale já se prostě u filmu nebavil, nedal mi to, co by mě přesvědčilo dát dobré hodnocení, ale nakonec se přece jen přikláním ke kladnější variantě, a to hlavně za výborného Heatha Ledgera. I přes to všechno musím říct, že jsem zvědavý, co mě čeká v dalším pokračování Rytíře a slibuji, že i jemu dám šanci, protože si myslím, že je to fér. A minci k tomu rozhodnutí nepotřebuji. 75%

Smrtonosná past (1988)

Z mého pohledu jen tuctový akčňák s obyčejnou zápletkou a vynikajícím hercem v hlavní roli. Nic víc. No ale asi ten film v něčem kultovní bude a za ten Brucův výkon by byly 3* málo, dávám tedy horší 4*. Bruce je vynikající. 70%