Derren Brown: Ruská ruleta (2003) (pořad)

U tohohle kousku z dílny Derrena Browna mě mrazilo v zádech. Derren je bůh! 100%

Mr. Bean (1990) (seriál)

Jak se řekne Rowan Atkinson, téměř každému se určitě vybaví průšvihář Mr. Bean. Jeho komické situace snad z každého místa jsou někdy více než humorné, až si řikám jak tohle mohl někdo vymyslet??:D Skvělá zábava za málo času. 90%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Moje animovaná klasika, neznám jiný animáč, kde bych se pobavil u každého dílu. Právě ta konzistentnost je neuvěřitelná, tolik dílů a tisíce vtipných scének, a to pořád přibývají. Nejvíc na tomto seriálu oceňuji narážky na všechno, od politiky, přes sport až po nejnovější události. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Homer, Bart. 100%

Maska (1994)

Jim Carrey jako ryba ve vodě ve svém oblíbeném žárnu komedie, zahrál velmi dobře, i celá myšlenka snímku je zajímavá. Na svoji dobu velmi dobré vizuální efekty. 90%

Poslední samuraj (2003)

Když se řekne Poslední Samuraj, napadne mě jedna věc: Životní role Toma Cruise. Japonsko v 19.stol., nahlédnutí do obou táborů nepřátel(samurajové jsou obdivuhodní), úchvatné souboje z pohledu obou stran a příběh Nathana Alrena, který nakonec najde sympatie u svých nepřátel. A konec vynikající...to se musí vidět! 90%

Hanebný pancharti (2009)

Inglourious Basterds to byla láska na první pohled, plně ale jsem se do toho filmu zamiloval až potom, co jsem ho viděl podruhé kompletně celý. A to takovým způsobem, že jsem měl v některých pasážích až husí kůži i přesto, že jsem věděl co přijde. Krvavý násilnický humor a přitom atmosférově skvěle zvládnuté scény, geniální hudba a ještě lepší scénář...to je prostě Tarantino v nejlepší formě. A to mě ani nevadí 150 minutová stopáž. Prostě a jednoduše dnes plnohodnotně doceňuji tenhle kousek a s hrdostí ho řadím na nejvyšší pozice co se týče nejlepších filmů vůbec. I think this just might be Tarantino's masterpiece. 100%

Lovci duchů (2005) (seriál)

Jedno slovo: Srdcovka! Živě si pamatuji, když jsem v roce 2006 viděl první díl tohoto seriálu: Víra, pak jsem se k tomu nějakou dobu nedostal, ale nakonec mě Lovci Duchů semleli. Pěkně po americku dělaný seriál o všem okolo nadpřirozena, epizody zajímavé od každého něco(démoni, duchové, upíři, různá prokletí, pověry,...). Prvních pět serií je vynikajících, tzn. celý původní seriál je jednoznačně na 100%. Atmosféra, postavy, děj, hudba...Nevím, jestli bylo šťastné pokračovat dál šestou a dalšími řadami, seriál byl ukončen skvěle, emotivně s ohlédnutím, čím vším si Sam s Deanem prošli. Na šesté serii je znát, že je slabší, ale snaha autorů tam pořád je. Sedmé serii se opět daří dostávat do starých dobrých kolejí. Nejvíc se mi líbilo hlavně že se vrátili ke kořenům a zopákli si nějaké ty případy, které řešili už dříve a nádherně se prolínaly vyřešené a nevyřešené připady, serie měla zkrátka hlavu a patu. Osmá serie taky nebyla vůbec špatná, ale nevyhla se několika slabým dílům. Trochu mi i vadilo, že neměla jasný nastolený problém, jak tomu bylo v předešlé, kde se jednalo o Leviatany. Myšlenka se zavřením pekla a nebe ale serii zase zvedla, jen škoda že ne dřív. A v deváté serii můžeme vidět hlavní rozdíl mezi prvními seriemi a těmi posledními. A to je pevný děj. V prvních epizodách seriálu děj prakticky neexistoval a jelo se postupně od případu k případu a seriál bavil. Teď je to prakticky naopak a pořád baví. Když ale režie nastolí pevný děj, musí se ho pevně držet, jinak seriál ztrácí na atraktivitě, což bylo znát v deváté serii hlavně zezačátku. Takže jakákoliv odbočka od děje, kde nejsou hlavní postavy kromě obou bratrů pochopitelně (Castiel, Crowley, Abbadon, Metatron) je absolutně zbytečná. Musím ale přiznat, že i přesto seriál moc neztratil. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Dean, Crowley. 100% 1. serie - 5*, 2. serie - 5*, 3. serie - 5*, 4. serie - 5*, 5. serie - 5*, 6. serie - 3*, 7. serie - 4*, 8. serie - 4*, 9. serie - 4*

Let číslo 93 (2006)

Všichni lidé z United 93 jsou pro mě hrdinové, film velice věrohodný, herecké výkony vyvážené, nikdo nevyčnívá. Ideální. 90%

Góóól! (2005)

Jako fanouška fotbalu mě tento snímek nemohl minout, hned po shlédnutí jsem byl plný dojmů, po druhé projekci jsem měl jasno: Nejlepší a nejstrhující fotbalový osud. A možná že podle skutečné události. 95%

Wrestler (2008)

Ačkoliv mi wrestling nic moc neříká(a když už jsem se někdy podíval, tak mě nenadchl), musím říci, že tenhle kousek od Aronofskyho mě chytil za srdce. Jako velký sportovec přesně vím, co tím chtěl Darren říci a po celý film jsem byl vžitý do kůže Randyho Rama. Jestli bych chtěl nějak ukončit sportovní karieru, tak přesně takhle! 100%