Sedm (1995)

Prostě kultovka a hlavně luxuska

Klub rváčů (1999)

Na poprvé asi tak v sedmnácti nic moc. O pár let už bych volil jinak a po poslední zhlídnutí není volby než za pět. Šílené. Dost podobný žážitek jako o mnoho let dříve sedm. Ovšem tam byl Brad Pitt už opravdu nepřekonatelný.

Planeta opic (1968)

Je až úsměvné že kniha je trochu o něčem jiném a autoři z ní čerpali paradoxně až o mnoho rádoby dílů později. Navíc v době vzniku by byla prakticky nezfilmovatelná. Nicméně i tak je to působivé drama a kdo neviděl měl by to rychle dohnat. Tj. řadím k dnu Trifidů a 451st. fairhanta. Absolutní Klasika

Odsouzeni k boji (2007)

Lidi by si měli už konečně uvědomit že pokud útočí na vojáky tak to bude bolet. A každý chce hlavně přežít. Je to možná v některých pasážích trochu přehnané, ale velmi realistické.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Vcelku slušný oddechový válečný film. Trochu mi prožitek zkailo 3d, alespoň to co za to vydávají. Nicméně je to důstojné zakončení ságy. Poslední tři díly ale rozhodně pro děti nejsou a kdo je tam vezme je barbar.

Ponorka (1981)

Naprosto uchvacující film, který si nehraje na ideologickou strunu, ale jen ukazuje jaká je bída válčit a na moři k tomu. Źádný přehnaný patos a vynikající zvuk i huba. Velmi silný zažitek.

Drak přichází (1973)

Vím je to přiblblé. Ale tak nějak se mi to prostě líbí. Asi něco jako Rambo first blood. Je to pilíř kung-fu filmů.

Piráti na vlnách (2009)

Jedním slovem oddechovka. Výborný a jemný a velmi suchý britský humor. Především ale dávám za pět za vinikající sountrack.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Asi proto že mám rád sci-fi a anglický humor, jsem se velmi zasmál a užil si to. Proč ze všeho dělat setkání třetího druhu. Vždyť i mimozemšťan může být týpek co hulí, pije a rád souloží. Netradiční a spoustu dobrých fórů. Nemohu hodnotit jinak

Kavkazský zajatec (1996)

Jedno se musí ocenit. Rusové si většinou svých nepřátel váží. Ve smyslu, že je ne znevažují, ale i částečně chtějí vypovědět, že jsou to jen lidi co jsou na druhé straně. Na druhou stranu jestli mají Američané Vietnam tak oni mají Kavkaz a Afgán. Nechtěli, museli, a nikdo je neoslavuje ani jim nefandí. Ale tak to je. A pokud se spojí ruský patos s nádhernou přírodou a ryzím člověčenstvím, vznikne netradiční válečný film. I když válka je v uvozovkách, jelikož od Stalingradu si nikdo pořádně nepráskl. Podobný fillm je Vojna, i když tam to není tak lidsky silné. Jo umí kucí ruský.