Circle: Uzavřený kruh (2017) odpad!

Tak tohle je nejvetší agitační sračka, co jsem viděl od dob Hvězdné pěchoty, která byla alespoň armádně debilní. Dal bych tomu tak dvě hvězdy, kdybych poslechl instinkt a vypnul to před koncem, ale ne. Film končí úplně jinak, jeho pointa je naprosto jiná než celou dobu čekáte v kontextu toho, jak se tahle nudná hovadina vleče. Tohle není film o tom, jak sdílení každýho prdu na sociální síti a ztráta soukromí ničí lidem životy a jak si svůj privátní život stojí za to chránit. Tohle totiž končí poselstvím, že jen 100% otevřený život a celková ztráta anonymity a soukromí jsou cestou vpřed k lepší, zřejmě komunistické, společnosti. Obsahuje mraky nebezpečných myšlenek, např. že volby nejsou v demokracii právem ale povinností. Nejnebezpečnější film posledních 10ti let a Hanks a Watson u mě ztrácí na popularitě za to, že jsou ochotni se na takovém hovnu podílet.

Dunkerk (2017)

Já v tom těch pět hvězdiček neviděl. Druhá světová válka a její brutalita je vždycky velmi dobrým zdrojem pro srdceryvná a mrazivá dramata, což pochopitelně platí i tady. Ale postavy jsou hodně potlačené, jedině Tom Hardy dokáže z toho mála vymáčknout nějaké charisma, zbytek je jen křoví. Děj je taky pochopitelně o ničem. Takže nebýt řemeslně dobře odvedené práce, dal bych za tři.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nečekal jsem od toho nic a nakonec jsem se nespočetněkrát zasmál. Musím uznat, že nostalgie trochu funguje a že ti herci dokážou občas i něco zahrát, i když přehrávání je snané. Na pět hvězdiček to není, protože děj je uplná pitomost, ale po delší době se nečekaně objevila komedie, která pobavila.

Kráska a zvíře (2017)

No být holka, tak bych měl asi větší radost. Na kreslenou verzi to totiž nemá především proto, že je to už nesnesitelný film pro mužské pohlaví. Zatímco staré kreslené disneyovky jsou velmi dobře koukatelné i pro tatínky a případně si u nich můžete po obědě schrupnout aniž by Vás něco rušilo, tak tohle je už za čarou. První čtvrt filmu jsem silně přemýšlel, jestli to s tou zasranou emancipací a feminisací filmů myslí vážně, protože pokud se hraná verze liší v něčem od předlohy, tak je to zrovna právě v tomhle. Jinak asi nemám co vytknout, hercky odehráno poměrně dobře až na ty kokotské úsměvy, vtipné to bohužel moc není, ale trapné naštěstí také ne. Pěvecky průměr. A celkově ho z té šedi tahá především velmi dobrá předloha. PS: prosím Vás hlavně na to ale nechoďte v češtině, protože jak šla kvalita dabingu v posledních dekádách do hajzlu, tak si dost dobře neumím představit, jak moc strašný to v tom dabingu musí být, polovina filmu je zpívaná.

LEGO® Ninjago® film (2017)

Humoru už trochu dochází dech a bohužel ani prostředí Ninjago světa není cílené na evropskou populaci. I přesto to není špatné, ačkoliv pochopitelně nejsem cílová kategorie. Film uteče rychle ale žádný velký dojem nezanechá (ani negativní).

Liga spravedlnosti (2017)

Kvalitativne jde tato serie nahoru, ale porad ani zdaleka nedosahuje urovne Avengers. Navic, se jim to snazi podobat, coz uplne u DC nema byt zamerem, viz Nolanova trilogie Batman. Ben Affleck se na Batmana opravdu nehodí, protože neumí hrát a Henry Cavill stále předvádí nejhorší ztvárnění Supermana v historii. Naštěstí narozdíl od Batman vs Superman nestojí tenhle film na těchto dvou postavách. Děj jako vždy totální vymaštěnost.

Logan: Wolverine (2017)

Já mám komiksárny opravdu rád. A Jackamana taky. Ale nezlobte se na mě, buďto už prostě ve svých 29ti stárnu a nebo jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Logan je bezduchá akční sračka, kde se všechny rubačky podobají jako vejce ejci, příběh postrádá jakoukoliv myslitelnou logiku (a to i na komiksárnu) a jak by řekl Standa, je tak křišťálově čistý, že už ani křišťálovější čistší bý nemůže. Prostě nuda jak hovado, když už scénář nechá herce hrát, tak zazáří. Ale to je asi všechno. Nechápu tu krávu co za mnou v řadě bulela polovinu filmu, asi měla periodu. PS: 89% jste se fakt asi všichni posrali. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězdiček když to neni ani v rámci žánru top film, to mi hlava nebere. Twiight efekt dejavu.

Loupež ve velkém stylu (2017)

No asi jsem jednodušší divák ale já byl spokojen. Typicky americká komedie (tj. nebere se vážně a stojí hlavně na přiblblých situačních vtipech) s kvalitně hrajícími důchodci v čele. Proč ne.

Milada (2017)

Po delší době něco, co neni čecháčkovsky debilní. Bezmála 40% národa volí komunisty nebo STBáka, zřejmě není nikdy špatně si připomínat historii. Frajerům co tu hází odpadama doporučuju nebrat to svoje kínematografický umění tak vážně, leze vám to na mozek.

Neposlušní (2017) (seriál)

Velmi kvalitní dokument se spoustou osobního materiálu dvou ikon hudebního průmyslu. Rozhovory se zajímavými interprety, naturalistické podání doby a citlivá režie zapíčinila, že toto jsou 4 hodiny, během kterých se o hip hopu 90. let člověk dozví asi víc, než kdekoliv jinde. Tleskám.