Vetřelec: Covenant (2017)

Stejně jako v Prometheovi je celá sága velmi dobře propojena na filozofifickou rovinu křesťanství. Oproti Prometheovi obsahuje větší množství scén se samotnými vetřelci, jinak to pokračuje ve stejném stylu jako předchozí prequel. Takže pokud jste nedocenili Promethea, nemá smysl koukat ani na toto.

Vražda v Orient expresu (2017)

Poměrně hezké zpracování, které asi snese srovnání s verzí Davida Sucheta. Nicméně koukat na detektivku, kterou všichni známe a víme jak dopadne, je trochu kontraproduktivní...

Wind River (2017)

Trošku zbytečný hype zase. Drama s vraždou je to rozhodně dobré, už dlouho jsem na plátně podobnou žánrovku neviděl, na druhou stranu mi vadí dvě věci. 1) Wind River je plná žánrových klišé (pusté hory, sníh, zima, naivní policistka atd.) a 2) tohle není krimi, to je drama. Nemáte absolutně žádné indicie nadhozené nenápadně předem, nemůžete přijít na to, kdo je vrah, zápletka ani vražda nejsou sofistikované, jsou pouze debilně přímočaré. Zbytek filmu (herci režie atd.) je na úrovni špičkového filmu.

Živí mrtví - Série 8 (2017) (série)

Tahle serie se dá rozdělit velmi snadno na dvě poloviny. Před smrít jedné z hlavních postav a po ní. Zatímco první polovina je naprosto nudný sestřih bezduchých potyček a kecání korunované nejdebilnějším dílem vůbec, tak druhá polovina konečně začne trochu odsýpat, ubyde keců a přibude trochu akce. To je taky jediný důvod, proč si mě seriál ještě dokázal udržet pro pokračování v serii devět, protože v první polovině už to bylo opravdu na to hodit ručníkdo ringu. Bohužel se ale i tak dostáváme do situce, kdy se seriálneustále recykluje, popírá svoje vlastní přírodní zákony, z mrtvol se stává křoví a celé se to snaží stát na přihlouplé telenovele, kde se točí tři charakterové prototypy neustále dokola. Tajně doufám, že do toho smrádečku zavane čerstvý vítr, ale bohužel, v osmé serii se tak rozhodně nestalo.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Desátá řada tohoto kultovního seriálu je fakt špatná. Mulder je stále Mulder a Scully je Scully a některé one-off díly jsou celkem dobré retro a sranda (např. Ještěrkodlak), ale scénář psal nějaký debil a tak serie ve stěžejních momentech dýchá píšernými dialogy a ještě horším dějem. Tahle mrtvola se oživovat vážně neměla.

Angry Birds ve filmu (2016)

Pokud by byli lidi opravdu schopni hodnotit v rozsahu 0-5 hvězdiček, tak si film skutečně zaslouží těch 60%. Faktem ale je, že tady se rozdávají hvězdičky kdejaké vyhypované sračce, takže si dovolím dát čtyři, protože toto není na úrovni Batman vs Superman ani omylem. Animace dobrá, hlasy super, děj je primitivní, ale tak je to pohádka, pokud tu někdo čekal shakespearovské drama tak je mimo. Vtipných i roztomilých momentů bylo mraky, stačí jen nebýt morous a umět se bavit. Poměrně překvapivá je pro mě i narážka na problém migrace. V rámci shlédnutelných komedií je to dobré a rozhodně míň debilní než komedie typu Pařba kdekoliv.

Assassin’s Creed (2016)

Tohle byla prostě blbost blockbusterovýho typu. Čím stárnu, tím víc mi tenhle typ bezduchých slátanin vadí čím dál víc a to mám na kultovní blbosti od komiksů po star wars slabost. Assassins Creed je naprosto typický představitel amerického filmu současnosti, kterých se do kin chrlí stovky za rok a podle toho zo pak i vypadá.

Batman vs. Joker (2016)

Zrod Batmana, závěr a dabing Jokera super. Zbytek podprůměrná nuda.

Bohové Egypta (2016)

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický.

Captain America: Občanská válka (2016)

Takhle nějak jsem si představoval Batman vs Superman. No nic. Občanskou válku šlo udělat líp, je tam příliš mnoho postav takže většina z nich je jak plivnutí do vody. Děj je i na komiks moc povrchni, ačkoliv se snaží o hloubku, tak v komiksu podobný námět působí debilně. Absolutně chybí opravdu funkční villain. Ale i tak, si ty čtyři hvězdičky dám, protože mě to vlastně bavilo. Narozdíl od BvS i mám dojem po shlédnutí, že jsem na gauči neprospal tři hodiny. A řemeslně to bylo v pořádku. Nový Spider-Man by snad konečně už mohl fungovat, což je taky prima.