Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nebýt toho, že to velmi slušně odkazuje na 80/90 roky, tak by to byla opravdu hovadina na úrovni Avatara. Ve finále děj a poselství filmu vyznělo opravdu špatně.

Ant-Man a Wasp (2018)

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War.

Take me out (2017) (pořad)

Dávám jednu hvězdu za prachaře, i když nechápu proč se k takový pitomosti snížil. Jinak je to samozřejmě postavené na konceptu, že 30 žen (z toho pravděpodobně všechny jedou dle scénáře s určitými rolemi a instrukcemi předem viz paní inženýrka s vizáží pornoherečky apod) vypípává a shazuje sebevědomí jednomu muži. Ten je pochopitelně do celé situace v manipulován, nebo je to také herec a buď se jedná o 3éti letého panice se sníženým IQ a nebo o hezouna, nicméně vymatlaného inteligenčně nebo morálně. Z podobného soudku je již starší pořad Rande se Slávkem Bourou, které ovšem bylo autentické.

Batman vs. Joker (2016)

Zrod Batmana, závěr a dabing Jokera super. Zbytek podprůměrná nuda.

Deadpool 2 (2018)

Velmi špatné z jednoho jednoduchého důvodu. Od jedničky se ten film neposunul vůbec nikam a zatímco původní Deadpool působil jako závan smradlavého prdu na rozkvetlé zahradě a tím pádem hrál na efektivní strunu nečekaného překvapení, tak od dvojky už ten smradlavý humor čekáte a nepřináší tím pádem nic nového. V podstatě zbytečný film a není to už ani tak moc zábavné.

Solo: Star Wars Story (2018)

Dám stranou původní trilogii, které vyjma excesů v Návratu Jediho nebylo co vytknout. Star Wars stories jsou mi pak z tohoto univerza nejblíže. Donekonečna hraný kafemlejnek hlavní serie totiž ztrácí na zajímavosti a Last Jedi byl vyložene urážka a plivanec. Oproti tomu Solo i Rogue One nabízí neokoukané herce, příjemnou změnu v dějových linkách i podstatě zápletky a jsou tím pádem zdaleka více přístupné, než hlavní sága. Kromě toho člověk nemá pocit, že kouká na to samé dokola. Solo má sympatický casting, ve kterém je paradoxně nejslabší Qira, Ehrenreich přes všudepřítomnou kritiku hraje Sola celkem osobitě a za mě i uvěřitelně, zbytek postav byl naposto bez problému. Odkazů je ve filmu spousta, humor není zas až tak rušivý a dokonce politické názory KK jsou zasazeny asi tou nejméně otravnou formou. Už se těším na Blue-Ray.

Klub rváčů (1999)

Herecky a režijně super, problém je s pointou, která se prozradí až příliš brzy. Norton, Pitt i Carterová hrají první ligu v tomto násilnickém psycho-thrilleru, kde spousta věcí vůbec nedává smysl. Tkakže bych si tu teď dovolil odcitovat Tylera Durdena: "Byli jsme televizí vychovaný k víře, že jednou se z nás stanou milionáři, filmoví bozi nebo rockový hvězdy, ale kdepak... my si to uvědomujeme... a začínáme bejt dost vzteklí." PS: pět hvězd za stejný námět dávám Americké kráse, pro mě snesitelnější provedení.

Sociální síť (2010)

Na jednu stranu velmi dobře řemeslně zvládnuté, asi jako všechny Fincherovi filmy. Na druhou stranu film nemá žádnou velkou nosnou myšlenku a je v podstatě o ničem (pokud neberete fakt, že nám oznamuje, že nejmladší miliardář všech dob je asociální kretén). I když vlastněi pouhý fakt, že sociální síť vytvořil člověk, co je sám asociál, nám možná napovídá, kam to s námi při používání této služby spěje. PS: nechápu odkud vzali fakta pro ten film, když většina hlavních aktérů je vázána mlčenlivostí?

Želvy Ninja 2 (2016)

Super, tohle šlo v odkazech na kreslenou serii mnohem dál než jednička, akce zase mraky a Michalangello přestal být tolik otravný. Mnohem lepší než jsem čekal a tohle je skutečně první hraný TMNT fil, který bych posadil na úroveň kresleného seriálu z roku 1987. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit naprosto mizerným hodnocením ostatních. Objektivně v rámci žánru je to na 4 hvězdy, ale dávám z nostalgie pět.

Želvy Ninja (2014)

Poměrně krátká stopáž je na ten tradičně stupidní děj OK, paradoxně slušné jsou i akční scény. Želvy jako takové jsou celkem fajn, i když Michalangelo je poměrně dost otravný narozdíl od klasické verze a Donatello sedí předloze asi nejmíň. April vypadá hezky ale nehraje. Bohužel, co mě mrzí nejvíc, je slabý soundtrack, který byl u kreslených želev skvělý. Plus dávám za odkaz na původní komiks v grafickém provedení intra a titulků.