Star Wars: Klonové války - Water War (2011) (epizoda)

Hodně zvláštní díl uprostřed Mon Cala, což znamená, te se celý odehrává pod vodou, navíc se dějová linka nikam neposouvá. Slabší průměr.

Star Wars: Klonové války - Rise of the Bounty Hunters (2009) (série)

Druhá serie je opět o něco lepší než první Díly jsou na sebe lépe navázané a ubylo vaty o ničem. Seriál se navíc stále drží na koukatelné úrovni jak pro děti tak pro dospělé, což je velkým plusem.

Zakladatel (2016)

Film jako takový je v pořádku, jen ten námět sám o sobě není zas až tak zajímavý, jak by mhl asi být. Z dokumentárního pohledu jednoznačně dobré ztvárnění založení jedné z největších amerických firem historie, bohužel, zas až tak nic zajímavého nebo nečekaného se tam nestane.

Star Wars: Klonové války (2008)

Dávám trochu slabší hodnocení za víceméně plonkovej děj, který je v podstatě jen úvodem do seriálu. Právě jako součást seriálu funguje film skvěle, jako samostatná podívaná už tolik ne. Co je jednoznačným plusem je poměrně rozumná rovnováha mezi snesitelností pro dospělé diváky a zároveň přístupností pro děti. Celý film se poměrně striktně drží schématu starších Star Wars a klasického rozdělení na bílou a černou. Zároveň potěší originální dabing. Na druhou stranu animace by mohla vypadat i trochu lépe. Stojí za shlédnutí? Pro fanoušky star wars určitě, pro ostatní je to zbytečné. PS: pořád o mnoho lepší než Last Jedi.

Válka Roseových (1989)

Kvalitní scénář a hlavně skvěle zahrané drama. Místy vtipné, ale spíše na vážno o konci jednoho manželství. Na druhou stranu to zas není film, který by se mi vryl do paměti natolik, aby si zasloužil pný počet.

Truman Show (1998)

Musim uznat, že nic podobného jsem asi zatím neviděl. Nejedná se moc o komedii, jako spíše o drama. Jim Carrey výborně zvolený do své asi životní role. Jinak nemá smysl jakkoliv rozebírat, film je ptořeba vidět.

Star Wars: Klonové války - Série 1 (2008) (série)

Musím uznat, že ačkoliv je animace cílená na dětské diváky, tak je seriál velmi slušně koukatelnýi pro dospělé a některé díly, jako např. ten poslední, jsou skutečně vysoce kvalitní co se návaznosti na svět Star Wars týče. Zdaleka nejlepší postavy jsou Ahsoka a klonoví vojáci, za které dávám palec nahoru. Velké a pozitivní překvapení.

Rudá volavka (2018)

Je těžké rozhodnout se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ale vzhledem k tomu, že mě absolutně nic neláká vidět film znovu, tak asi zůstane u třech. Film poměrně zásadně trpí na některé věci, jako třeba že není vůbec akční, ale jen brutální. Nebo na poměrně dost dlouhou stopáž na to, o jakou zápletku se jedná. Na druhou stranu, po shlednutí nevyzní scénář úplně debilně, což je na standard žánru velmi dobrý výsledek. Jennifer neurazí, ale bohužel ani nenadchne a tak je to vlastě ve finále s celým tímhle filmem. PS: Atomic Blonde byla subjektivně horší, i když mnohem více akční.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Není to zas tak pšatné, jen si úplně nemyslím, že se jedná o komedii, protože jsem se zasmál jen málokdy. Každopádně velmi pěkně sehrané a vcelku oddychové drama o morálce a placení hypotéky :)

Bohové Egypta (2016)

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický.