Raya a drak (2021)

Animace skvělá, postavy taky, děj podprůměrný. Více nemá smysl rozebírat.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nebýt toho, že to velmi slušně odkazuje na 80/90 roky, tak by to byla opravdu hovadina na úrovni Avatara. Ve finále děj a poselství filmu vyznělo opravdu špatně.

Rebelka (2012)

Slušný animák. Animace se mi líbila opravdu hodně, tipnul bych si, že v orginálu budou pěkné i písničky. Vtipnost tak akorát, délka rovněž. Námětově povedené, příběhově je to už podstatně slabší. Na Vlásku byl přeci jen lepší počin.

REC (2007)

Sice ne nejlepší horor a rozhodně ne originální, ale rozhodně pro mě nejvíce strašidelný, co jsem zatím viděl. S dobrými horory se to totiž má většinou tak, že vám dodávají marazení v zádech, ale nijak to zase s váma nezamává. REC se mnou ale dost hnulo, díky ruční kameře se totiž musíte docela dost soustředit na to co se na těch záběrech děje a pak přijde nějaký šok. Film je chválabohu krátký, jednak už jsem měl v závěru pocit že to nezvládnu dokoukat a pak mi ten houpající se obraz nedělal úplně dobře, takže aspoň to byla spíše chvilková záležitost. Hrdinové jsou sympatičtí, hlavně trio reportérka, kameraman a plešatý hasič. U některých scén jsem si vážně málem nadělal a u jiných se dost morbidně zasmál. Opravdu tleskám a co se srovnání s Blair Witch týče, tak REC je skoro celou dobu nářez, kterému se dokáže Blair Witch vyrovnat jen ve svém závěru, takže REC je jednoznačně lepší volba.

Rec 2 (2009)

Komu se líbila jednička, tomu se bude nejspíš líbit i dvojka. Víc akce, rychlejší úvod, stará dobrá budova a nové postavy. Příběh je dle mého názoru velmi zajímavě mysticky rozveden a konec mě překvapil celkem dost. Strach je ve filmu budován stejně jako v jedničce, takže se nejedná o žádnou revoluci. Pro mě 5 hvězd a další adrenalinová jízda a těším se na další díly.

REC 3: Počátek (2012)

Po dvou předchozích dílech, které byly AAA class je tohle pro mě zklamáním. Změna režiséra přiliš nepomohla. Jednak nám prakticky zmizela ruční kamera, což je dost škoda. Pak se nám vrátil i veledlouhý úvod k filmu, což už mě vadilo celkem dost. Navíc i herecky to vyjma nevěsty dopadlo hodně špatně. Děj sice na předchozí díly navázal, ale nikam ho neposouvá a mystika se vypařila někam nad hory. Takže ty tři hvězdy jsou z nostalgie, za nevěstu v podvazku a slušnou akci. :o( Teď jen doufám že čtyřka dopadne lépe.

Red (2010)

Škoda toho slabého scénáře, protože herci a hlášky jsou prima, ale ten děj bohužel zábavný opravdu není a tak jsem se prostě v některých chvílích děsně nudil. Na jedno shlédnutí je to naprosto bezproblémový film a některé scény si prostě nutně zapamatujete, ale po druhé se k tomuto filmu již vrátit nehodlám.

Red Notice (2021)

Nádherný béčko s dobrým obdazením. JInak to moc napsat nejde. Reynolds s Johnsonem fungují velmi dobře, ke Gal Gadot mám slabost. Humor funguje, i když není nijak inteligentní. Na plátně se stále něco děje, vystřídají se tam úplně všechny adventurní klišé od nacistického pokladu až po zasněžené rusáky. Neurazí nenadchne, což je asi to, co od toho všichni ve finále čekali.

Requiem za sen (2000)

Velmi depresivní, velmi kvalitní snímek. Především nezapomenutelný pro práci s obrazem - zrychlení záběru, vypouklé sklo, rozpůlení obrazovky, střih... Rozhodně doporučuji každému shlédnout, i když se jedná o poměrně náročný film. 100%

Resident Evil (2002)

První díl béčkových zombie filmů. Nepůsobí zas až tak moc akčně, na druhou stranu má své prvky, kterým se daří navodit atmosféru. Mile chybí v jedničce sex-appeal, Michelle je totálně nudná, stejně jako zbytek hereckého obsazení. Triky samozřejmě staršího data, takže ta zmutovaná mrcha nepůsobí moc hezky (například se rozhodně nedá důvěryhodností srovnat s o 20 let starší Vetřelcem...). Ústřední hudební motiv se povedl, stejně jako téma a motiv celé série. Jako rozjezd to špatné není, ale jinak nic moc.