22 výstřelů (2010)

Tak špatný film to nebyl, Jean Reno hraje stále pěkně. Téma filmu profláknuté, ale koho tyhle filmy baví tak myslím zklamán zas nebude. škoda je jen toho, že se ve filmu objevují občas až moc připitomělé "hlubokomyšlenkářské" chvíle.

Eragon (2006) odpad!

Já prostě nemůžu jinak. Fantasy mám rád a filmy/knihy tohoto ražení mě absolutně dovádí k šílenství. 0% originality mě prostě nutí dát odpad, protože vykrádání ve fantasy je trapárna. Nehledě k tomu, že dokonce i ten Irons v tomto bijáku stojí za starou bačkoru.

Rosemary má děťátko (1968)

Znám knižní předlohu a musím říct, že film se povedl. Nejsem si jistý jestli se jedná o horor, strašidelné scény rozhodně nečekejte, ale fandit hlavní hrdince v psychicky vypjatých situacích bude určitě každý. A mystická tématika je rozhodně plusem.

Potomci lidí (2006)

Palba jakou jsem už dlouho neviděl. Owen konečně něco přesvědčviě zahrál a Cuarón tahal zajímavou scénu jednu za druhou. Ve filmu opravdu vyniknou herci, kterým se daří hrát své role na výbornou. I když jsem film sledoval na miniaturním displeji, úplně mě pohltil a hltal jsem vteřinu za vteřinou. A tleskám hlavně za to, že někdo natočil něco s takhle záporným kontextem. Parádní film.

Barbar Conan (2011)

Krásné debilní béčko, bohužel ale s Conanem jako takovým to nemá nic moc společného. Hudba špatná, výprava taky. Efekty stejné jako za Švarcyka. Momoa funguje fajn a nějaké ty silikony na plátně taky jsou. Takovýchto stupidních sword and sorcery filmů je málo, takže řadím mezi kultovky béčkové tvorby někam po bok Deathstalker aspol.

Červená Karkulka (2011)

Herci jako z Twilightu, dokonce i Oldman byl absolutně hrozný. Na tomto filmu se hledají pozitiva vážně jenom těžko. Možná za tu krajinku. A za snahu. Ale děj Cčko a ještě k tomu v žánru romantického hororu, chyběl už jen upír, ale aspoň že byl vlkodlak, ti jsou taky in. No, vlk se nažral a koza zůstala celá, takže vlastně všechno dobře dopadlo. Dvě hvězdy, ale vidět bych to znovu už opravdu nechtěl. PS: a ta černoško-asiatská garda byla proč? Zase nějaké rasové tlaky?

Zrození Planety opic (2011)

Hm tak toto byla pecka, na kterou budu dlouho vzpomínat. 105 minut ve kterých se stále něco děje, skvělý herci ale ještě mnohonásobně lepší opičáci, které si musí zamilovat opravdu každý. Digitální hody v tomto filmu jen předznamenávají to, co na konci roku 2012 předvede hobit. S odstupem času ovšem musím přiznat jednu věc, a tou je slabý děj, protože ten se, když se tak zpětně zamyslím, moc nepovedl. Ne že by byl špatý, ale prostě je zajímavý asi jako šedá obloha. Mnohem větší hit by nejspíše vznikl, pokud by ve stejném provedení vzniklo něco více velkolepého, než toto v zásadě komorní drama. Takže ve výsledku je Zrození Planety Opic dobrým filmem, dost dobrým na to, aby si právem zasloužil pět hvězdiček, ale už ne dost dobrým na to, aby vyčníval nad jiné skvosty co v roce 2011 vznikly.

Dějiny násilí (2005)

Viggo hraje dokonale a táhne celý film, díky němu funguje i hlavní zvrat filmu. Nicméně zbytek už je průměr, který neurazí ani nenadchne. Film kromě hlavního herce prostě nemá nic, co by ve vás zůstalo a zanechalo nějaké silnější vzpomínky ať už kladné nebo záporné. Nakonec tedy slabší 4 hvězdy.

Cesta (2009)

Kniha je lepší, protože dokáže navodit krátkými větami mnohem hutnější atmosféru. Ale stejně jsem prostě u filmu seděl jak přikovaný jak na mě začala dopadat čím dál tím větší deprese. Viggo zahrál opět neskutečně a vzhledem k jeho rolím ho budu muset posunout na top mých oblíbených herců. Vizuální podoba filmu je také absolutně neskutečná, někdo si opravdu hodně vyhrál s počítačovými efekty a barevnými filtry. Snímku a i předloze ovšem chybí jedna podstatná věc a tou je děj. Vzhledem k tomu že jsem věděl do čeho jdu, tak jsem si na své přišel, ale chápu i lidi, kteří tento film pošlou někam na 50%. Pro toho, kdo chce vidět emoce v podání dvou herců táta - syn v post apokalyptickém světě a trochu si zadepkařit je to ideální film.

Vzhůru do oblak (2009)

Je to smutné ale Pixaru se vážně nedaří přirůst mi k srdci. Vzhůru do oblak je skvělou pohádkou s perfektní animací, neotřelým a originálním dějem a správnou dávkou humoru, ale bohužel alespoň pro mě nedokázal zaútočit na srdce. Asi je to částečně tím, že modernu v pohádkách nemám rád a nikdy mít nebudu. No celkově se ale stejně jedná o velmi dobrý film a pokud máte rádi Pixar a jejich příběhy, zamilujete si určitě i tento.