Honey (2003)

No i když poslouchám hip hop, tak tohle a step up a podobný taneční romantický předělávky Hříšného tance jsou fakt o hovně. Tenhle film může dostat dvě hvězdy jenom za Missy a za to, že má alespoň dobročinný motiv, to je ale vážně všechno. Navíc z černošského prostředí podobných přitroublých titulů už je až moc.

Resident Evil: Afterlife (2010)

No nenadchne a pokud si připustíte, že koukáte na béčko, tak to ani neurazí. Milla je pořád fajn, akce nic moc, děj nic. Na druhou stranu některé scény docela potěší (frajer se sekyrkou), no a vykrádání jiných akčních filmů bych nebral jako vykrádání ale spíš poctu. Tak jako tak, předchozí filmy jsou lepší.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nejlepší novodobý western, tečka. Skvělí herci pochopitelně, velmi dobrá hudba a režie. Mínusem je trochu slabší scénář, protože, především ke konci, dochází k nelogičnosti v jednání postav (a tím teď nemyslím úplný závěr), ale jsem ochotný to skousnout a přimhouřit oko. Na staré klasiky to sice nemá, ale takhle dobrý western tu nebyl už jak dlouho? Alespoň 30 let?

Živí mrtví (2010) (seriál)

Velmi pěkné vizuálně, více než slušné herecky a originální tematicky. A teď jde o to, jak se vám bude zamlouvat děj. Pilot je mistrovský, ostatní díly už jsou o třídu jinde, nicméně na seriál se pořád jedná o první ligu. Perfektní vizuální efekty zombie, krásné barevné filtry a citlivá práce s komixovou předlohou. 1. řada: První řada je skvost, něco co v zombie žánru dlouho nebylo, naož na pokračování. Děj se sice trochu zbrzdí v polovině série, ale vzhledem k jejímu krátkému rozsahu (6. dílů) je to jedno. Postavy umírají a akce houstne. ***** 2. řada Od začátku jednoznačně slabší tempo. Jediné pozitivum je Daryl, který nádherně vykrystalizoval do nejlepší postavy seriálu, tkerá navíc nebyla ani v předloze. První půlka série je opravdu slabá, od pauzy se zase začne trochu akčněji. Závěr je výborný, díky němu si druhá řada zaslouží **** 3. řada: Ze začátku výborné, pak přišla pauza a po ní katastrofa. Posledních několik dílů je vysloveně hluchých :(

Insomnie (2002)

SKvělí herci, režie i scénář a inovativní prvky na krimi. Ale mám problém dát pět hvězdiček protože mi něco zkrátka chybí. Nevím jak to opsat, ale prostě mi chybí zajímavější děj. Prostě se cítím ochuzen na ději, na to že se jedná o krimi mi samotné vyšetřování případu přišlo hodně nudné. I tak se ale jedná o skvělý film.

Láska nebeská (2003)

Chvílemi mi film přišel spíše jako parodie na romantický film a přesně kvůli těmto momentům se mi líbil. Perfektní herci, obzvlášť Billy Nighy zabodoval :) U romantických filmů/komedií stojí děj vždycky za bačkoru a bohužel mi ale celkový dojem hodně skazily přiblblé klišé a hodně předvídatelné momenty v ději. I tak ale asi nejlepší romantický film co jsem zatím viděl a vzhledem k tomu že jsem anti-cílovka tak čtyři hvězdy je heroický výkon.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Velmi příjemný film, herci nepatří mezi mé oblíbence ale hrají parádně, téma i děj parádní, vše s humorem i hloubkou. Asi vážně nemám co vytknout. I přes kvalitu filmu ale ve mě film nezanechal ten oh efekt aby se proojoval do top.

Thor (2011)

Tady jednoznačně došlo k nadhodnocení filmu. Ona totiž už ta komiksová předloha nestojí za moc a film tomu moc nepřidal. Kladem byly herecké výkony, Natalie, kterou mám osobně velmi rád a Hennsworth zvládli svoj roli dobře, Hopkins na druhou stranu nezapůsobil svojí aurou, k čemuž ale nedostal prostor. No a zbytek v podstatě bída nebo šedivé nic, ať už je to děj, scénář, hudba, triky a nebo akční scény. Pro mě zklamání, které jsem ovšem čekal.

Osvícení (1980)

Horor z Amityville po stopadesáté a vždy jinak. Nicholson byl v obličeji poměrně dost kouzelný, ale nejvíc na mně působila ta hudba. Velmi dobrý horor, žádná imbecilní lekačka, ale postupné budování strachu a stísněnosti. Atmosférou mi to připomnělo Věc.

Temný rytíř (2008)

Nejlepší komiksový film co znám, s perfektní atmosférou a naprosto trefnými hereckými výkony. Bale o tom, že je dobrým Batmanem přesvědčil už v předchozím díle, tady ovšem zůstal zastíněn Ledgerem. Děj je temný, ve stylu noir, hodně akční a zároveň plný dialogů, které maí smysl a nejsou jen vatou. Opravdu parádní film, který se povedl a já se na něj vždycky rád kouknu znovu. PS: kouzlo s tužkou mě poslalo do kolen.