Take me out (2017) (pořad)

Dávám jednu hvězdu za prachaře, i když nechápu proč se k takový pitomosti snížil. Jinak je to samozřejmě postavené na konceptu, že 30 žen (z toho pravděpodobně všechny jedou dle scénáře s určitými rolemi a instrukcemi předem viz paní inženýrka s vizáží pornoherečky apod) vypípává a shazuje sebevědomí jednomu muži. Ten je pochopitelně do celé situace v manipulován, nebo je to také herec a buď se jedná o 3éti letého panice se sníženým IQ a nebo o hezouna, nicméně vymatlaného inteligenčně nebo morálně. Z podobného soudku je již starší pořad Rande se Slávkem Bourou, které ovšem bylo autentické.

Talentmania (2010) (pořad)

Koncept pořadu je lepší než byla superstar, nejste totiž nuceni poslouchat karaoke písniček co byste si normálně většinou ani nepustili a v talentových soutěžích vystupují i lidi s něčím vlastním. Na druhou stranu, lidí co něco umí je jako šafránu, porota je úděsná, moderátor vyčpělý a exotických retardů z ústavu ubylo. V porovnání s Primou Nova prohrála, ale vítězství Primi je tak trochu Pyrhovo.

Teachers (2009)

Opět kvalita od DP, tolik vyzdvihovaný autobus na konci filmu, mně teda zase tolik nezaujal, nicméně i tak je to fajn péčko :)

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Tohle je největší vymývarna mozku co jsem zatím viděl. 0%

Temné stíny (2012)

Moc jsem spokojen nebyl. Vizualizace obecně nadprůměr (ale Burton umí podstatně lépe), humor mi vysloveně nesedl a děj je v podstatě o ničem. Film jako vždy táhne Depp spolu s ostatními herci v závěsu, nicméně po shlédnutí filmu, který je v podstatě dost průměrný svou kvalitou si nepřipadám, že si ho budu pamatovat déle než týden. Opravdu škoda, tento námět se dal zpracovat mnohem lépe.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Geniální záležitost na poli mysteriozních masových vražd. Celé to především stojí a padá na hereckých výkonec ústřední dvojice a perfektním psychologickém vývoji obou postav. Kriminální linka je sice sama o sobě dobrá ale neohromí. Doporučuji shlédnout a celkem garantuji, že vám bude ještě dlouho běhat mráz po zádech. Seriál na vrcholné filmové úrovni a jeda z nejlepších věcí, co můžete na televizní obrazovce vidět.

Temný rytíř (2008)

Nejlepší komiksový film co znám, s perfektní atmosférou a naprosto trefnými hereckými výkony. Bale o tom, že je dobrým Batmanem přesvědčil už v předchozím díle, tady ovšem zůstal zastíněn Ledgerem. Děj je temný, ve stylu noir, hodně akční a zároveň plný dialogů, které maí smysl a nejsou jen vatou. Opravdu parádní film, který se povedl a já se na něj vždycky rád kouknu znovu. PS: kouzlo s tužkou mě poslalo do kolen.

Temný rytíř povstal (2012)

Za prvé, trojka navazuje celkem hodně na jedničku, proto se na ni nejdřív podívejte. A teď už k věci. Stejně jako u předchozích dílů, ani tady nehraje hlavní roli Batman a film tak stojí a nebo padá na záporákovi. Bane je ovšem naprosto dokonalý. Nelze ho srovnávat s Jokerem, protože oba jsou absolutně jiný typ, ale Batmanovi dokáže rozbít tlamu naprosto přesvědčivě. Catwoman mohla mít o něco lepší kostým, celkově ovšem působí mnohem mnohem lépe než kterákoliv její předchozí adaptace. Děj je rozmáchlý, možná příliš, mě to ovšem nevadilo, stejně jako téměř tříhodinová stopáž. Zápletka vás naprosto bezpečně vtáhne do děje (tedy pokud máte alespoň trochu trpělivost pro dlouhý film, pokud vás nevtáhl Pán Prstenů, nevtáhne vás ani třetí batman). Hudba srovnatelná s předchozími díly. Co mi ovšem přišlo jako změn je skutečnost, že Gotham je koneně podán celistvěji, komiksověji a zajímavěji. Jako jediný z trilogie mi totiž nepřišly nudné pasáže, ve kterých se nenachází ani Batman ani hlavní zloun. A na závěr se objeví i absolutně nečekaný zvrat. Bohužel i v trojce se našli uplně hloupé nelogické chyby, ale to asi patří k životu. Tadá - výsledek je slušná bomba. SPOILER: jsem zvědav, kdo se chytí hozené rukavice a bude chtít točit Robina :D

Tenet (2020)

Po koronaviru poprvé v kině a musím uznat, že tohle je konečně dobre film, u kterýho se nestydím za to, že dělá z diváka idiota. Bude potřeba více projekcí, abych si prošel v klidu vše ještě jednou a začal sledovat, jestli sedí detaily, ale jinak nemůžu říct špatného slova. Od herců po hudbu super. Srovnání s Inception se samozřejmě nabízí, ale tohle je vizuálem a zajímavostí o stupeň jinde.

Tenkrát (1999) (TV film)

Tenhle dokument, ačkoliv v podstatě neříká uceleně nic a obsahuje protichůdné názory, je poměrně dobrý právě v tom, že obsahuje rozhovory jak s členy Charty77 a disidentů, tak s bývalými činiteli KSČ. Bohužel jak to tehdy bylo a jestli je skutečně pravda to, že revoluce byla domluvená předem a jednalo se o převrat řízený z Moskvy, se asi nikdy nedozvíme.