Král (2019)

Joel Edgerton vypadá celej film jako Russell Crowe, ale k tématu :) Když někdo umí natočit alespoň trochu důvěryhodný středověk, tak mě to vždycky potěší, takže děkuji. Děkuji o to víc, že to dokonce dává i smysl a má to i KATARZI, čímž Krále řadím na trůn středověkých historických filmů, nebi ani Království nebeské ve své director's cut verzi není ani zdaleka tak dobré jako toto. Což samozřejmě neznamená, že to je pro každého, protože většina osazenstva bude brblat nad pomalým tempem a komorností, což je taky důvod, proč takovýto film dneska už nevznikne pro kino.

LEGO® příběh 2 (2019)

Dvojka je vyrazne slabsi oproti prvnimu dilu, ktery byl v podstate genialni. Dvojka navozuje na dalsi detske problemy s touto stavebnici a tim padem jsou hlavni motivy zapletky pomerne dost prohlednutelne. Na druhou stranu i nadale plati, ze film obsahuje skvelou hudbu a spoustu fantazie a pro detskeho divaka je skveli. Dalsi pripadne pokracovani na toto tema by jiz byl nesmysl, tak doufam ze se ho nedockame.

Mandalorian (2019) (seriál)

První velké upozornění je to, že se jedná o epizodní seriál, tj. formát, který v dnešní době kromě sitcomů moc nefrčí. Druhé varování je, že nejde o space operu ale o western ve sci-fi kulisách. Pokud se dokážete smířit s těmito dvěma body, tak potom se dá říct, že Mandalorian uvozuje post-kennedyovskou éru Star Wars u Disney a jestliže Favreau / Filoni u SW vydrží, máme se v budoucnu zase na co těšit. /// S odstupem přidávám, že druhá řada je lepší než první, jedná se o to nejlepší co za Disneyho v tomto univerzu vzniklo a vzhledem k tomu, jak dopadl Boba Fett se skutecne jedna o milnik prechodu do nove ery SW.

Manželská historie (2019)

Herecky pěkné, Adam Driver prokázal, že umí hrát, nicméně celé je to takové o ničem. Nevím který blbec napsal, že se jedná o komedii, vtipného na tom totiž není nic. Pokud člověk není slepý, tak má tenhle film ve velkém kolem sebe v realitě, takže mi trochu dost uniká jeho pointa.

Na nože (2019)

Problém je v tom, že to je naprosto klasická Johnsonovina. Takže ačkoliv se to tváří chytře, tak pravidelný divák detektivek to prohlédne někde v polovin a v některých místech jsou naprosto debilní chyby. Jako film to nicméně koukavé je, hezci i výprava jsou dobří, slušné jsou i dialogy a humor. Bohužel detektivku je ale víc než cokoliv jiného potřeba stavět bez chyb a na odhalování vraha v polovině filmu se radši vykašlat.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Tenhle film ma poměrně dost velký problém, že kromě samotného Pikachu to stojí celkem za nic. Herecky to dobré není ani trochu, scénářem je to rovněž slabší a zbytek, včetně těch digitálních pokémonů taky žádná sláva není. Ale už jsem viděl mnohem horší filmy, tohle je spíš pohádka pro děti a beru ji na milost.

Projekt Modrá kniha - Série 1 (2019) (série)

Hlavni konkurent se nabizi az prilis jednoduse, takze se srovnani s Akty X neubranim. Blue Book se odehrava v mnohem zajimavejsi dobe, s vyrazne lepsi hereckou dvojici (proti Gilien nemam nic, ale Hynek mě prostě baví víc) a naprosta vetsina mysteriozniho obsahu je zabavnejsi a min dementni nez v pripadech Muldera a Scullyove. Akta X obvykle trpeli na to, ze dobry byl uvod a konec serie a prostor mezi byl vyplnen epizodami s dost pochybnym obsahem. U Blue Booku je toho epizodniho intermezza vyrazne mene. Jedinym minusem je pak jen rodinny zivot profesora a vedlejsi linka s ruskymi spiony, protoze alespon v prvni serii (dal zatim nevim), se jedna o naprosto zbytecny a nudny motiv serialu, ktery se moh, vystrihat. Jsem opravdu napjaty n druhou serii! PS: zakladem je samozrejme od serialu cekat spooky televizni zabavu, rozhodne se nejedna o high scifi a uz vubec ne o neco zalozeneho na realite.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Myslel jsem že po posledních Avengerech se Marvel asi bude muset sbalit, ale u nového Spidermana ukázal, že umí zacílit tam kam má. Nejlepší hraný Spiderman splňující svoje cíle - pro teenage, s romantikou a humorem a správnou akcí. Evropské (a české) kulisy jsou plus, hlavní záporná postava také celkem slušně povedená. Výborný zážitek z kina, kterého jsem opravdu nelitoval.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Moc se rozepisovat zatim nebudu, pockam na druhe shlednuti na blue-ray. Snad jen to, ze IX mela svuj osud predurceny po tom, jak Johnson v podstate vynegoval celou sagu a IX se s tim musela popasovat budto tim, ze v tom bude pokracovat nebo vyneguje Last Jedi. Pokud by me opravdu neco zajimalo tak je to to, jakym zpusobem si soudruh Johnson predstavoval, ze to po tom jeho filmu asi bude zakoncene.

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda)

Úvod třetí serie je takový pomalý slepenec několika vláken, které se, věřím, začnou velmi rychle smotávat dohromady. Některé vedlejší scény jsou hodně dobré (bazén, supermarket), ale jsou to jen takové štěky. Kulisy 80. let jsou asi nejlepší doposud. Naopak co zatím vůbec nefunguje je temné napětí a děti. Naprosto ve všech filmech, kde se dětské osazenstvo začne projevovat pubertálně, tak je to průser a nemyslím si, že adolescentní scény ocení 13ti leté děti. Takže doufám, že to trochu nabere na otáčkách a temnějším směru, jinak zůstaneme na průměru.